ACİL ACİL ACİL LÜTFEN YARDIM :/

Konusu 'SIRALI SİSTEM LPG AYARI GENEL BİLGİLER' forumundadır ve ortiesk tarafından 14 Ocak 2018 başlatılmıştır.

1. ortiesk

ortiesk New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Kıymetli Dostlar
    Aracımda wentgas takılı görsellerin birincisinde ki kırmızı sanırım gaz kesici onun soket uçları kabloları toplarken,aşağıda yeşil wentgas gaz kesiciden çıktı.

Kırmızıdan gelen 2 kabloyu yeşilin soket uçlarına dolayarak boştaki 2 soketi taktım.

araç lpgye geçince gaz yemiyor görsele bakıp montajın nasıl olması gerektiği hususunda acil yardımlarınız
    ricadır.

Bu Görselde ki kırmızıya takılı 2 soketin uçları kabloları toplarken elimde kalıverdi.
    Aşağıda görünen yeşil yerden çıktı %90 çünkü başka takılacak yer yok.

Bu yeşilin uçlarına bu kırmızıdan gelen kabloları dolayıp o mavi ve siyah gözüken soketleri yeşilin uçlarına taktım.Doğru mu yaptım montaj şemasında cevabı bulamadım.
    ricadır.... [​IMG]

2. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Cevabı bilmiyorum ama hiç kablo ucu pabucu falan yokmu.? Bu şekilde fotodaki gibimiydi uçları?

3. alusta

alusta LPG-C03b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    93
    Görüntü açık değil, yeşil dediğin regülatörün üzerindeki gaz kesici mi? Eğer öyleyse; Elindeki kablonun ucuna klips uydurup yeşilin uçlarına takmalısın. Bağlantıları yaparken sigortayı çıkartmayı ihmal etme.

4. ortiesk

ortiesk New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Evet yeşil gaz kesici,kırmızı ne oluyor peki ?
    Kırmızının soketinin diğer uçlarını yeşilin uçlarına bağlayıp soketlerini taktım

5. ersahca

ersahca LPG-C02b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    761
    Selam,
    Aklima geldiginden soruyorum, o kisimdan daha once gorsel almis olabilir misin?

Iki kesici olmaz, muhtemelen kirmizi calisiyor. Regulatordeki bozulmussa takilmistir diye mantik yurutuyorum.

Onun disinda aciktaki kablolar regulatordeki sensorden falan geliyor olabilir. Takip ettiniz mi? Oyleyse acikta karsiliklari olmali.

Ancak ben kendi kesicimi dusunuyorum, iki sokete yanilmiyorsam iki-iki dort kablo bagli.

6. Serdar gemici

Serdar gemici Member

Beğenilen Mesajları:
    44
    O görünen kırmızı röle benzin kesici. Elinizdeki kablo muhtemelen regülatör üzerindeki gaz kesici valfinden çıkmış. Araç normal karbüratörlü araç gibi geldi. Sıralı sistem değil muhtemelen.

7. Serdar gemici

Serdar gemici Member

Beğenilen Mesajları:
    44
    Kablolar karıştıysa anahtardan benzine alıp hangi kabloda grubunda 12 volt varsa kırmızı röleye, anahtarı gaza alıp hangi kabloda elektrik varsa yeşil röleye takarsın.

Seslenti bunu beğendi.
  8. ortiesk

ortiesk New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Aracımda wentgas sıralı sistem takılı.

Ben Son Olarak Kırmızıdan gelen 2 ucu yeşilin gözüken uçlarına sardım.
    Boşta kalan 2 soketi de yeşilin uçlarına taktım.

Farklı kombinasyonlarda sorun vardı,şuan ki kombinasyonda normale döndü ama sebebini hala çözebilmiş değilim.

9. ersahca

ersahca LPG-C02b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    761
    Bende baktim benimkine soketin birinde 1, digerinde 2 kablo var. Sizinki de ayni midir bilemem tabii...

Sayfayı Paylaş