Aldesa galaxy ford fiesta ayar sorunu.

Konusu 'DİĞER LPG MARKALARI AYAR VE PROGRAM ANLATIMI' forumundadır ve Serdar gemici tarafından 3 Aralık 2017 başlatılmıştır.

1. Serdar gemici

Serdar gemici Member

Beğenilen Mesajları:
    44
    Merhebeler. Lpg ayar kablomu aldım ve ayara başladım. Ancak otomatik kalibrasyonda map basınçları 110 dan başlıyor bes ve ges eşit oluyor. Ancak sorun burada başlıyor. Far yaktığımda direksiyon çevirdiğimde yada klimayı açtığımda devir başlıyor dalgalanmaya vede 4000 devirde araç yığılıyor. Bende elm ile çıktım yola ayarına 2000 3000 4000 gibi devirlerde 3.5 ms ve üstlerinde ltft stft toplamını 0 ya yaklaştırdım. Araç Ama bu değerler 2.0 2.5 ms saniyelerse bütün devirlerde elm de zengin karışım olarak karşıma çıktı. Ben de biraz basıncı düşürdüm. Rolanti dalgalanmasını ise 800 devir aralığında klima ve far açık olarak ayar yaptım. Dalgalanma geçti ama araç yüksüz ise (elektrik tesisti kapalı) rolantide baya bir zengin karışım karşıma çıkıyor. Map haritası nı aşağıdaki gibi ayarladığımda motor düzenli çalışıyor ama rolantim ve en 2.0 2.5 ms satırım zengin karışım veriyor.Bu araçta ne gibi revizyona girebilirim. Benzinde klima ve far da sıkıntı yok ve araç 1999 model 1.25 ford fiesta flair 75 bg. Nozullarım 1.8 mm. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

2. Serdar gemici

Serdar gemici Member

Beğenilen Mesajları:
    44
  3. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Hoş geldiniz.
    Baştan başlayalım
    İlk önce focustaki gibiyse kutup başını söküp 10 dk bekleyin aracın ecusu sıfırlansın camların tektuş kapatmanın iptal olacağını ve teyp kodunu bildiginizi var sayiyorum. 15 20 km aracı benzinde kullanırken elm 327 ile benzindeki değerleri kontrol ediniz. Normal aralıktaysa lpg ye baglanın benzin rölanti süresini unutmayın. map reset (sağ üstteki temizle olması lazım) yapın tekrar kalibrasyon yapın. Lpgde rölanti durumu elm ile tekrar kontrol edin yapacagınız düzeltmeleri tüm satırlara yapın. Bes süresini lpgde en az degisecek sekilde ayarlamanız gerektiğini unutmayın. Araç normale dönmesi lazım olmaz ise donanım arızası aramak gerekiyor. Sonrasında basınç arttırma veya nozul büyütmeyi yapabilirsiniz en son da yolda elm ile stft+ltft=0 -+%5 satır ayarlarını yaparsınız.
    Benim yazdıklarım temel bilgiler .kolay gelsin.

Son düzenleme: 3 Aralık 2017
    x-calibur bunu beğendi.
  4. Serdar gemici

Serdar gemici Member

Beğenilen Mesajları:
    44
    Ustam sıfırlama işlemini ayara başlamadan önce yaptım. 50 km benzin le bindim. Lpg montajında bir yerde sıkıntı var ama bulamadım. Rügülatör basıncı 1.20 daha artırmayı düşünmüyorum. Peki bu şekilde binsem sıkıntı olur mu?

5. Serdar gemici

Serdar gemici Member

Beğenilen Mesajları:
    44
    En son ustanın söylediği dymco enjektör takalım küçük motor yüksek tork lu ataçlarda bunlar olabilir dedi. Normal enjektörler yeterli gelmeyebiliyor demişti.

6. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Enjektörlerde önemli olan min çalışma süresi dymco enjektör tabikide iyi Taktırabilirsiniz .ilk once mevcut enjektorlerin durumundan emin olun.
    Bu şekil de kullandıgınizda arıza lambası yanabilir.

x-calibur bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş