ARAÇLARA GÖRE NOZUL ÇAPI SEÇİMİ, DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR

Konusu 'SIRALI SİSTEM LPG AYARI GENEL BİLGİLER' forumundadır ve beyazit60 tarafından 6 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. mstfkmlshn

mstfkmlshn New Member

Beğenilen Mesajları:
    10
    2000 model clio 2 1.4 lt 8v motor için 1.8 mm nozul ve 1.06 bar basınç uygun mudur? Değilse tavsiye ettiğiniz bir ölçü ve basınç değeri var mı?

2. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Merhaba
    Ölçüler uygun gözüküyor.
    Bir probleminiz var mı?

3. mstfkmlshn

mstfkmlshn New Member

Beğenilen Mesajları:
    10
    Aslında gazda problem yok ancak geçenlerde 1.5 mm nozul taktılar sonra motor benzinde iken de teklemeye başladı. Nozulu tekrar değiştirttim ancak gazda sorun yok benzinde yine tekliyor. Acaba benzinde adaptasyon mu gerekiyor?

4. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Araç ecu'sunu sıfırlamanız işe yarayabilir.
    İşe yaramaz ise benzin besleme elemanları kontrol edilmeilidir.

5. xonderyasar

xonderyasar New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    1. fast system yeni versiyonda multi air diye bir bölüm gelmiş onu seçince ne oluyor ekstra hava akışımı sağlıyor
    2. kalibrasyondan sonra map1'de tekleme yapıyor 1000 ve 2000 devir kısmında -20 yapınca tekleme neredeyse kayboluyor ama bu seferde rolanti çok düşüyor ne yapmalıyım -20 yapmamın araca bir zararı olurmu ?

6. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    1- Konu hakkında henuz bilgimiz yok.
    2- Rolanti devrinin denk geldiği noktaları -20 yapmazsanız sorun kalmaz.
    Fakir karışım üst kapak elemanlarına uzun vadede zarar verir.

7. xonderyasar

xonderyasar New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Bilgiller için çok teşekkür ederim affınıza sıgınarak bir soru daha sorucam aracım ilk gaz bitti uyarısından sonra aracı tekrar gaz'a aldığımda yaklaşık 25 km daha yol gidiyor arada bir iki kere daha uyarı veriyor tabi tekrar gaz'a alıyorum bunun çözümü nedir atiker safe fast baktım ama fast sistemdeki gibi bir ayarda bulamadım safe fast'ta bu nasıl yapılıyor acaba.

8. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Sensörler sayfasından lpg seviye sensörü seçimini değiştirip deneme yapabilirsiniz.
    Uygun seçim yapılmadıysa ondan olabilir.
    Malesef fast'ta olduğu gibi ayar mevcut değil.

9. tlgyksl

tlgyksl New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Merhaba aranıza yeni katılıyorum. Ben şimdiye kadar sizi nasıl bulamadım kendime çok kızıyorum. Ben de otogaz ustalarıyla kanki oldum ama artık olmak istemiyorum :)
    Bugün kablo siparişimide verdim ilgilenenlerden allah razı olsun. Benim aracım 1.5 motor 8v 78 beygir 57 kw safefast takılı ilk montajda nozul ölçüsü 1.8 di ama çok yakıyordu tabi ki ayarlardan olabilir daha sonra 1.5 yaptılar biraz düzeldi ama yakıt ideal olmadı elimde 1.8 nozullarda duruyor. Ben yaşadığım problemi baştan anlatmak istiyorum. Yakıt ideal olmasada ayarı yapabilen olmadığı için o şekilde kullanıyordum daha sonra arıza baş gösterdi bu arıza yolda gazda giderken benzine geçmesiydi montaj yapılalı 10 ay olduğu için servise gittim map sensörü ve regületör değişti. gazdan atlama sorunu çözüldü ama bu seferde arabayı ilk çalıştırdığımda gaza geçtiğinde stop etmeye başladı 5-6 kez bu şekilde yaparsam ancak gazda topluyor o da stop edecekmiş gibi devir dibe vurup zor bir şekilde toplama. bende şimdi gazı kapatıyorum araçla benzinde geziyorum 15-20 dakika kadar sonra alıyorum gaza ancak geçiyor bazen geçmiyor stop ediyor zar zor geçiyor. bu olaydan sonra araç benzinde de ilk çalıştırmalarda zorlanmaya başladı. .Gazda karışım ayarı sanırım araç ecusunda en son stop ettiğimde kalıyor daha sonra da o karışımla aracı benzinde çalıştırmaya çalışıyor gibi geldi bana.Bu arada regülatör basncını gazcı arkadaş 1.20 ye ayarlamaya çalışıyor yani regülatöre elle müdahale söz konusu ama sonra 1.12 - 1.16 arası değişiyor Bu kadar uzun yazdığım için özür dilerim sorunumu bir kere açıklamak istedim daha sonra bu kadar uzun yazıp kimsenin vaktini çalmak istemem.

Moderatör tarafından son düzenleme: 13 Eylül 2012
  10. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Merhaba
    Kablonuz elinize ulaştığında gerekli kontrolleri yapacağız.

11. tlgyksl

tlgyksl New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    süper hızlısınız gerçekten çalışmanıza hayran kaldım çok çok profesyonelsiniz beni şaşırtıyorsunuz. Kablo elime ulaştığında sizden uzaktan yardım rica ediyorum ben programı falan kurdum hazırım :) artık gaz problemlerinden kurtulacağıma inanıyorum bütün ümidim kırılmıştı ama sizi buldum çok şükür. Çok teşekkürler...

12. tlgyksl

tlgyksl New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Merhaba,
    Silindir başına düşen motor gücünü hesaplarken beygir gücünü silindir sayısına bölerek mi belirliyoruz.

13. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Merhaba
    Evet o şekilde hesaplıyoruz.

14. tlgyksl

tlgyksl New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    merhaba,

gaz ayarı oto. kalibrasyon hala olmuyor fakat enjeksiyon sürelerini map1 den iyi bir şekilde ayarlayabiliyorum. Tek sorun gaz kestiğimde rolanti çok geç toparlıyor. Bu rolanti dengesizliği bayağı şiddetli oluyor. şuan enjektörlerde 1.8 nozul takılı 1.5 te ayarsız olduğunda da bunu yapıyordu. Safefast genel ayarlar sayfasında enjektörler diye seçenekte full grup var sıralı ile değiştirsem sorun olur mu çünkü o zaman oto. kalibrasyon yapabiliyorum bunun sebebi ne olabilir.

15. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Merhaba
    Aracınız ful grup değildir.
    Sıralı olarak değiştirmelisiniz.

16. tlgyksl

tlgyksl New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    teşekkürler.
    map2 nedir? oto. iyileştirme seçeneğini kullanabilirmiyim?

17. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Oto. adaptasyon ile aynı işlevi görür.
    Sağlıklı bir kalibrasyondan sonra 100 km açık bırakabilirsiniz.
    Kapatmazsanız aracınızın çalışma düzeni bozulur.

18. tlgyksl

tlgyksl New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    kablo elime ulaştığında güncelleme de yapmıştım ATK_4CYL#01236.ap4 yükledim soru olabilr mi sonra ecu resetledim yalnış bişeyler mi yaptım acaba

19. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    resetledikten sonra bütün ayarları yeniden girmeniz gerekir.
    Girmediğiniz için o şekilde olmuştur.
    Sorun olmaz.

20. tlgyksl

tlgyksl New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    anlamadım hangi ayarları girmem gerek. oto. kalibrasyon mu o yüzden olmamıştır dediniz.

Sayfayı Paylaş