Astra j 1.4 Turbo Atiker Grand Kit Yardım lütfen arkadaşlar

Konusu 'ATİKER LPG AYARI VE ATİKER LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve burakmermer tarafından 6 Ocak 2018 başlatılmıştır.

1. burakmermer

burakmermer New Member

Beğenilen Mesajları:
    4
    Aracıma yeni atiker grand obd2 bağlattım lpg yi bağlayan arkadaş ayar yaptı gayet düzeldi fakat sonra kutup başım gevşemiş bundan dolayı sanırım ayarlar gitti araç sersemledi bende buradan temin ettiğim kablo ile ayar vermeye çalıştım ama bir türlü olmadı kafayı yicem düzen tutmuyor araç sanırım benzin haritasında da sorun oluştu benzinde de dengesiz çalışıyor araç bi düzelir gibi oluyor sonra tekrar gidiyor ayarlar ile ilgili video çektim lütfen yardımcı olur musunuz bana ne yapmam lazım sıfırdan temiz ayar yapmak için ?

Kalibrasyon yaptım bi kaç defa her defasında oluşturduğu haritalar arasında uçurum var en son yaptığım kalibrasyon ayarları bu şekilde videoda gözüküyor .. (video da çıkmamış oto adaptasyon açık ..)

Ayrıca Benzin haritası nasıl sıfırlanır bilen var mı ?

Şimdiden herkese teşekkürler ..

2. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Hocam çok kötü ayarınız yakın zamanda arıza lambası yakar hatta belki de yakmıştır. Durum benzinde de kötü dediniz, akü kutup başını söküp 5 10 dakika bekleyin sonra takın ve sadece benzinde kullanın ve lpg yazılımından bakın yavaş ve hızlı düzeltme kısımları var oralarda yavaş olanı SIFIR olarak görürseniz sıfırlanmıştır araç ecu su. Bu ayar ile kullanmayın

leoncu ve powerkırk3 bunu beğendi.
  3. burakmermer

burakmermer New Member

Beğenilen Mesajları:
    4
    + yada - kutup başı olması önemli mi bide kutup başını sök tak yaptıktan, benzinde bi süre kullandıktan sonra gaz ayarını nasıl yapayım kalibrasyon ile mi?

4. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Kutup başı olarak eksi olanı sökmek daha iyi. Birde eğer ki sizin araç ta bu şekilde sıfırlama olabiliyor ise araç sıfırlandıktan sonra sapıtabilir, sizde olduğu gibi bu yüzden hemen panik yapmayın. İlk çalıştırma sıkıntı olabilir. Isınınca ya ve rolanti sabitleninceye kadar bekleyin sonra bir kaç tur yapın gezinin. Isınmış motorda ve oturmuş rolantide hiç bir ek güç harcayan klima havalandırma kısa uzun farlar açık olmadan lpg kalibrasyonu yapın. Siz lpg ecu sunu falan sıfırlayıp girilen parametreleri silmediniz değil mi? Bu arada obd bağlantısı AUTO ise onu yeni model astra ise 8 CAN olanı seçin

powerkırk3 bunu beğendi.
  5. burakmermer

burakmermer New Member

Beğenilen Mesajları:
    4
    Malesef lpg ecusunu sıfırladım yedek de almamıştım :/ obd bağlantısı can standart 500 yaptım öyle okumuştum bi yerde başka ne gibi ayar yapmam lazım ecuyu sıfırlamakla hata ettim sanırım

6. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Sizin lpg enjektörleri atiker grand tek tek olanlardan mı? Bu arada video ilk başta benzin deki değerler de kötü. İlginç. Siz bi araç ecu su resetleme işini yapın ve sadece benzinde kullanın hocam. Hatta yine aynı ekrandan video kaydı yapın benzinde çalışırken

powerkırk3 bunu beğendi.
  7. burakmermer

burakmermer New Member

Beğenilen Mesajları:
    4
    Ahcr yazıyor üzerinde sanırım romano enjektör
    Araç ecusu akü kutup başı ile resetlenir umarım. benzinde ne kadar kullanayım bide ?daha sonrası için ne yapayım ?

EGR bunu beğendi.
  8. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Aracınız kaç model kaç km de? Ahcr ise doğru seçmişsiniz lpg yazılımında. Dediğim gibi benzinde kullanırken kayıt alın yavaş ve hızlı düzeltmenin durumuna göre yorum yapalım ama hiç lpg de kullanmayın

leoncu bunu beğendi.
  9. burakmermer

burakmermer New Member

Beğenilen Mesajları:
    4
    2010 model 110 binde kısa zamanda eklicem benzin kayıtlarını da yardımlarınız için teşekkürler..

powerkırk3 ve x-calibur bunu beğendi.
  10. RomanoyaAyarVerenAdam

RomanoyaAyarVerenAdam LPG-C03a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    670
    opeller yazılım ile sıfırlanıyor.opcom da bunun için özel seçenek var. ama kutupbaşı olayını deneyin bir kaç saat kesin bağlantıyı.

x-calibur ve burakmermer bunu beğendi.
  11. EGR

EGR LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    211
    Opeller kutup basini sokseniz dahi cok gec sifirlar beyni elm cihaziyla beyne reset attirabilirsiniz ama restte atsaniz belli muddet araci benzinde kullanmaniz gerekeceginden bu isle hic ugrasmayim aracinizi 100-150 kl benzinde kullanirsaniz haritaniz duzelir sonrasinda tekrardan lpg kalibrasyonu yapabilirsiniz.

x-calibur ve burakmermer bunu beğendi.
  12. burakmermer

burakmermer New Member

Beğenilen Mesajları:
    4
    kutup başını denedim olmadı birazdan sadece benzinde çektiğim haritayı yüklücem bi bakarmısınız zahmet olmazsa ?

13. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Videonun ilk başında benzinde ki ltft stft değerleri görünüyor. Ltft baya büyük derecede ama stft onu hiç düzeltmeye çalışmıyordu. Bu yüzden bi ecu reset yapsa iyi olurdu. Bakalım video da nasıl çıkacak değerleri

EGR ve powerkırk3 bunu beğendi.
  14. burakmermer

burakmermer New Member

Beğenilen Mesajları:
    4
    benzin değerlerim

15. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Hocam araç benzinde de kötü. Yakıt pompasına birşey yaptı mı bu adamlar. Benzin çok az geliyor

powerkırk3 bunu beğendi.
  16. burakmermer

burakmermer New Member

Beğenilen Mesajları:
    4
    sanırım bişey yapmadılar bakalım 2 hafta sonra gidicem tekrar yanlarına sonucu yazarım burdan tekrar teşekkürler

x-calibur bunu beğendi.
  17. AstraJ

AstraJ LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    7
    Mail adresinizi özelden gönderin yarın benim arabanın atiker dosyasını göndereyim. Belki işinize yarar

burakmermer bunu beğendi.
  18. burakmermer

burakmermer New Member

Beğenilen Mesajları:
    4
    Teşekkürler yolluyorum birde sanırım benim aracın oksijen sensörü arızası olabilir diye tahmin ediyorum soğuk havalarda bazen ışıklarda araç titreyip stop ediyor

19. EGR

EGR LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    211
    Oksijen sensorunu kontrol ettirin..

Sayfayı Paylaş