Atiker Atikfast Chevrolet Cruze 1.6 124 HP

Konusu 'ATİKER LPG AYARI VE ATİKER LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve selverin tarafından 23 Aralık 2017 başlatılmıştır.

1. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Basıncı ayarladıktan sonra kalibrasyon yaptınız değil mi

2. selverin

selverin Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    363
    Hocam sizin önerdiğiniz map haritasını yüzde 9.25 zenginlestirdikten sonra ayarlara dokunmadım. Rölentide devir dalgalanmasını gördükten sonra pcyi bağladım. Yukarıda belirttiğim değerlerle karşılaştım. Müdahale etmedim.

3. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Regülatör basıncı degerini araç lpgde iken basınc degeri elle girer misiniz düzelmez ise tekrar kalibrasyon yapmalısınız.

x-calibur, selverin ve leoncu bunu beğendi.
  4. selverin

Beğenilen Mesajları:
    363
    Teşekkür ederim zaman bulduğum gibi uygulayacağım. Sonucunu burada paylaşırım.

powerkırk3 bunu beğendi.
  5. EGR

EGR LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    211
    Ecunuz atiker grand ecusu enjektorler eski valtex enjektor regulator grand regulatoru degil anlasilan lpg ustasi kafasindan yeni bir kit tasarlayip sizin araca montaj yapmis Allah sizin ve aracinizin yardimcisi olsun sizin aracta o enjektorler yetersiz kalir ariza lambasi yanar lpg ustasina gidip romano ahcr enjektor taktirin o regulator ust devirlerde dusus yapar grand regulatoru taktirin nozullar 2.2mm olacak fazla buyutmeyin ahcr enjektor takiliyken.. kontak elektrigini benzin enjektorunden aldi ise sokturup anarya musurune baglatin lehim yapmamissa tum baglantilari lehimletin ahcr enjektor ve manifold arasi hortum boyunu olabildigince kisa yaptirin.. programdada hatali ayar var ekranda arac motor kismi 1600 secilecek arac kw kismi 92 olacak lpg gecis isisi 35 derece 10 sn olacak sicak motorda gazla baslamayi aktif edebilirsin.. son ve onemli bir ayar daha var ustan bunu yapmamistir grand regulatoru takinca basinc 1.20 ayarlat ve ekranda sagda regulator kutucuguna cift tikla yalniz once kalibrasyon yapilacak sonra bu ayar tiklayinca regulator kalibrasyon menusu cikacak kalibrasyonu baslatinca sicaklik duzeltme ve regulator basinc duzeltme otomotik yapilacak. Kafana takilan birsey olursa yaz buraya...

selverin bunu beğendi.
  6. Faruk26

Faruk26 Member

Beğenilen Mesajları:
    5
    Mavis usta benim arac honda civic 1.6 125 beygir zavoli tesisat var benden onceki sahibi enjektir arizalaninca albien enjektor taktirmis sizce bu araca tesisa albien enjektor yeterli midir

7. EGR

Beğenilen Mesajları:
    211
    Albien enjektor kurtamaz sureyi dusurmen icin 2.5mm nozul tkip basinci 1.50 civarina yukseltmen lazim buda enjektorun calisma stabilitesini bozar rolantide devir dalgalanir ani gazlamad vuruntu vs vs.. forum yetkilisi yani destekle iletisime gecip hizli ve uygun enjektor siparis edebilirsiniz.

x-calibur, selverin ve leoncu bunu beğendi.
  8. selverin

Beğenilen Mesajları:
    363
    Bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim. Bu mesajınızı okumadan önce tekrar basıncı 1.30 a ayarladım ve 1.25e düştüğünü gördüm. Arabama takılan sistemin garantisi devam ediyor. Bu kiti takan yer Atiker yetkili servis, niye böyle bir şey yapmışlar anlamış değilim. Ben daha önce birkaç defa komple kit değişimi yapalım diye ustaya belirtmiştim, hiç bir şekilde yanaşmadı adam. Ne yapabilirim yetkili olmayan bir yerde yani özel bir serviste değişim yapabilir miyim? Parçaları değiştirdim diyelim tekrar muayeneye girmem gerekiyor mu? Teşekkür ederim.

9. Faruk26

Faruk26 Member

Beğenilen Mesajları:
    5
    Mavis usta size gore 1.6 125 beygir araca uygun enjektor markasi nedir bahsetiginiz sureler nedir ideali kac olmasi gerekir

10. EGR

Beğenilen Mesajları:
    211
    Bu kite nekadar para ödediniz komple grand kiti 1650-1700 asagi takmiyorlar eger bu parayi odemis iseniz atiker musteri hizmetlerini arayip sorunu anlatin yardimci oluyorlar. Birde kit takilirken usta atiker grand takalim dedimi veya siz atiker grandmi istediniz bunlar onemli seyler yanlis anlama yuzunden ustayida zor durumda birakmayin. Yalniz ecunuz atiker grand ecusu romano enjektor ve grand regulatoru ile desteklersen aracinda sorun yasamazsin o ecuda obd2 var yalniz o valtex enjektorle obd2 tam duzeltme yapamaz cunku enjektor hizli degil valtex enjektoru 4.5 ms altinda calistirmayin enjektorler sapitir.

11. leoncu

leoncu LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    855
    hocam kit atikfast zaten enjektor,ecu ve regülatör dogru.atıker grand değil.ilk mesajda bundan bahsetmiş arkadasımız.

selverin bunu beğendi.
  12. EGR

Beğenilen Mesajları:
    211
    Enjektor degisiminde muaneye gerek yok yalniz regulator dgisiminde muayene gerekebilir ayni marka regulatorde sorun olmaz

selverin bunu beğendi.
  13. selverin

Beğenilen Mesajları:
    363
    Merhaba ben arabayı alınca eski sahibi taktırmış ruhsata işletmemişti gidip faturasını projesini aldım. Ruhsat işlemini yaptım. Ustaya bu kit ne diye sormuştum atikfast cevabını aldım. Faturada atikfast diye geçiyor.

leoncu bunu beğendi.
  14. selverin

Beğenilen Mesajları:
    363
    Faturanın üstünde 1300 tl yazıyor. Mart 2017'de takılmış. Enjektor süresini zaten 4.5 ms ye yakın tutmaya çalışıyorum aşağısı olmazda diye demişti lpg ustası

15. selverin

Beğenilen Mesajları:
    363
    Evet atık fast ama hangi parça ne olduğunu bilmiyorum fatura ve ustanın söylediklerini yazdım.

EGR ve leoncu bunu beğendi.
  16. EGR

Beğenilen Mesajları:
    211
    Anlasildi aracin onceki sahibi atikfast taktirmis 500 tl harcayip romano tekli enjektor ve atiker grand regulator taktirin kitiniz grand olur muaneyle ugrasmak istemiyorsaniz sadece enjektoru degistirebilirsiniz muaneyle ilgili sorun da olmaz forumumuzda destekle iletisime gecip kitinizle uyumlu hizli enjekor siparis edebilirsiniz sonrasinda konu acip yeni enjektorle yapilan ayari paylasirsaniz forum arkadaslarim yardimci oluruz.

selverin bunu beğendi.
  17. selverin

Beğenilen Mesajları:
    363
    Teşekkür ederim. Enjektor değiştireyim öncelikle, eğer kurtarmaz ise regülatörüde değiştiririm.

EGR bunu beğendi.
  18. EGR

Beğenilen Mesajları:
    211
    Regulatorle hic ugrasmayin enjektor degisimi sorununuzu cozecektir. Kullandiginiz kitin programinda regulator kalibrasyon ayari var onceki msjlarimda bahsetmistim. Regulator kalibrasyonunu program uzerinden yaparsaniz basinc dalgalanmasini bertraf edecektir.

Tayyar.88 ve selverin bunu beğendi.
  19. EGR

Beğenilen Mesajları:
    211
    Programda sag kosede basin degerini gosteren kutucuga cift tiklayin regulator kalibrasyonu baslasinmi seklinde ibare cikar tamami tikladiginida regulator kalibrasyonu sicaklik ve basinc kalibrasyonu otomotik yapilacaktir yalniz bu islemden once enjektoru degistirin degisimden sonra yeni takilan onjektore gore basinci ayarlayin hizli enjektorde 1.20 basinc yeterlidir motor sicakken once genel kalibrasyonu yapin sonra regulator kalibrasyonunu yapin ve haritayi burada paylasin hep beraber son rutuslari yapalim...

selverin bunu beğendi.
  20. EGR

Beğenilen Mesajları:
    211
    Bir diger konu ecunuz obd2 destekli ama bagli degil gozukuyor obd bahlantinizi yaptirip enjektor degisimi sonrasi kalibrasyonlari yaptiktan sonra obd duzeltmeyi aktif edin..

selverin bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş