ATİKER FAST SİSTEM PROGRAM ANLATIMI AYARLAR KALİBRASYON VİDEO YENİ

Konusu 'ATİKER LPG AYARI VE ATİKER LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve Destek tarafından 4 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. özyilmaz

özyilmaz New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Yönetici arkadaşlar. Anladığım kadarıyla bu kabloyu aldıktan sonra her türlü teknik destek için yardımcı oluyorsunuz. Bu kabloyu nereden temin edebilirim. Aracımın lpg si Atiker enjeksiyonlu fast olması lazım. Ayrıca benimLaptop Windows 10 .Windows 10 uyumlu mudur. Birde benzin ayarını yapmak istiyorum. Motor ecu sü nü enerjisini kesip bir süre sonra tekrar versem ecu reset alıp otomatik ayar yaparmı. Aracım toyota corolla 1994 4afe enjeksiyonlu model. Selamlar..

2. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    özyilmaz bunu beğendi.
  3. sadbul

sadbul Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Sayın destek,2005 model altı vw 1.6 motor araçlarda (benim araç 2004 model)kutup başını söküp takınca adaptsoyona gerek var mıdır aracın herhangibir ayarı bozulur mu ?

4. alican

alican Member

Beğenilen Mesajları:
    10
    Merhabalar Recep bey kablo sipariş etmistim hızlı bir şekilde elime ulaştı sagolun kendimce ayar yaptım aracım 1.4 hyundai accent era 97 beygir atiker fast gaz sistemi var üzerinde öncelikle aracımın epeydir fakir karışım hata lambası yanmakta idi degerleri girip kalibrasyon yaptığımda turuncu çarpan değeri 1.8 çıktı şimdi benim ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilirmisiniz?

5. alican

alican Member

Beğenilen Mesajları:
    10
    Resim ekliyemiyomuyum?

6. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
  7. mt_44

mt_44 Active Member

Beğenilen Mesajları:
    58
    Atiker ayar kablosu kme ve gasitaly f1 içinde kullanılabilirmi? Teşekkürler

8. candeniz

candeniz New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    hayırlı akşamlar iyi satişlar yaklaşık 3 sene önce almış olduğum lpg kablosuyla kalibrasyon yaptım güncelleme var dedi güncelleme yaparken %1 gecmedi ve doğrulama hatası verdi ve lpg ısıkları felan gitti prgacılışında güncelleme dio ama yapmıyor yardım friware sorun var yoksa prg yoksa ecu mu gitti

9. Cliosymbol

Cliosymbol LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    1.131
    Araç çalışırken yaptiysanız ecu zarar görmüş olabilir. Baglanti kurabiliyorsanız kontak gösterge ışıkları yanıcak şekilde açıkken güncelleme yapın. Motor çalışmasın.

10. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Kontak açık araç çalışmazken lpg yazılımı lpg ecusu ile bağlantı kuruyorsa tekrar yüklemeği deneyebilirsiniz

11. candeniz

candeniz New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    kuruyor ama kopuyor yüklemiyor yazılım güncel değil 11.x yükle dio bendeki 10.4 daha üstüde yok sanırım

12. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    aygıt yöneticisinde com portu ayarlarından bağlantı hızını düşürüp 10.4 tekrar yüklemeyi dener misiniz

Cliosymbol bunu beğendi.
  13. candeniz

candeniz New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    dedinizi deniyeceğim teşekkürler olmadı zaten tamire yollucam artık ecuyu

14. candeniz

candeniz New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    baglantı hızını değiştirdim sonuç değişmedi aynı sorun devam ediyor

15. TOLGA SÖYLETİR

TOLGA SÖYLETİR Member

Beğenilen Mesajları:
    59
  16. TOLGA SÖYLETİR

TOLGA SÖYLETİR Member

Beğenilen Mesajları:
    59
  17. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Tolga Bey hoş geldiniz.
    Lpg enjeksiyon süresi iyi görünüyor nozul değistirmeye basınçla oynamaya şu an ihtiyaç yok.
    Ilk resimdeki max lpg basıncını kalibrasyondan sonra siz degistirmeyin.
    Kalibrasyondan sonra Turuncu cizgiyi benzin enjesiyon süresi en az degisecek sekilde farenin sol tuşu ile boş yerinden tıklayıp yukarı asaya yön tuşları ile ayarlayınız.
    Lamda değerleri yüksek bujileri ne zaman degistirdiniz 30000 km olduysa değiştirmelisiniz
    Araci biraz hem benzinde kullanın
    mavi çizgi, hem lpg de kullanın yesil cizgi oluşsun.
    Sonra turuncu cizgiyi üzerindeki sarı noktaları ,yeşilin mavi cizgiye farkı kadar ters yönde hareket ettirirsiniz çizgiler aracı kullandıkca üst üste gelince tamamdır.

Cliosymbol bunu beğendi.
  18. TOLGA SÖYLETİR

TOLGA SÖYLETİR Member

Beğenilen Mesajları:
    59
    Hoş bulduk teşekkür ederim. Ben 8 ay önce enjektörlerimi ve regületörümü kendim alıp değiştirdim. Ayar yaparken 1.1 bar civarına turuncu çizgiyi yakaladım nozulları 2mm matkap ile deldim 1.8 idi.Aracı 1 aydır benzinde kullanıyorum hemen hemen bujilerimin değişmesi gerekebilir doğru. Şunu anlayamadım yeşil ile mavi çizgiyi üst üste bindirmk için turuncu çizgi üzerindeki noktalardan tutup hareket ettirdiğimde aşağı çekersem yeşil çizgi aşağı mı iner yoksa yukarı mı çıkar onu tam anlayamadım da

19. Cliosymbol

Cliosymbol LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    1.131
    Hareket istikametinde gider yukari yaparsaniz yukari asagı yaparsaniz asaği hareket eder. Yukarıya zenginlesir aşağiya fakirlesir. Haereket ettirdikten sonra lpg çizgisini silip kullanarak yeniden oluşmasını saglayın.Lpg ısı sensörü nerede sıcaklık düşük gibi geldi bana. Birde lpgde max devir 4500 de o devirden sonra benzine gecer siz o şekilde ayarlamadıysanız onu 7000 falan yapın. Enjektör manifold arası hortumlarin ne durumda eger 15 cm den kısa ve eşit degilse enjektör hata zamaninı 250 yapmanı öneririm. Birde enjektörlerin valtek sanirim aracın 110 bg bu güce tam gazda nozullar küçük gelecektir. 2.2 -2.4 nozul daha uygun olur. Kendin delebiliyorsun bende bugun matkap ucu aldim 2 tl 2 tane uç al biri 2.2 biri 2.4 süreleri takip edip delebilirsin lpgde 4.00 ms düşersen uygundur tam gazda 14 ms olacaktır. Sıcaklık ve basınç düzeltme ayarlarini yaptin mi bu arada.

powerkırk3 bunu beğendi.
  20. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Cliosymbol hocam arkadasın fast eski sistem onda sıcaklık basınç duzeltme malesef yok.

Cliosymbol bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş