ATİKER GOLD OPEL ASTRA H EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

Konusu 'ATİKER LPG AYARI VE ATİKER LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve volkan tarafından 30 Nisan 2016 başlatılmıştır.

1. volkan

volkan LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    27
  2. volkan

Beğenilen Mesajları:
    27
    Ekran görüntüleri yukarıdaki gibi. yorumlarınızı bekliyorum bir de merak ettiğim şu cut-off switch-back transition ne için kullanılıyor. teşekkürler şimdiden

3. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.067
    ATİKER GOLD da obd sistemi aktif ve adaptasyon da açık olunca bana göre tek bakmanız gereken yer lpg de iken topun olduğu nokta ve o noktada sağ tarafta GAZ KESME yazan yerdeki değer kadar yüzdesel harita düzenlemesi yapmanız. Rölantide mesela -1% demiş +-%5 değerleri arasında tuttuktan sonra sistem daha sağlıklı düzeltmeler yapar. Rölantide değeriniz iyi diğer noktalarda hareket halinde bir bakın o GAZ KESME kısmına ve ayarınızı tamamlayın ;)
    Ekran kaydedici bir program ile hareket halinde kayıt alabilir sonra durup izleyebilirsiniz ama kesinlikle ani kararlar vermeyin topun belli noktalarda belli bir süre sabit olmasına dikkat edin ve düzeltmeye karar verin. Yani harekete geçtiniz top bir noktaya geldi %8 gaz kesme yazdı hemen o noktada %8 düzeltme yapmayın o noktada biraz sabit tutarak değişimi gözlemleyin ve yukarıda dediğim gibi +-5 sınırları içinde tutsanız da olur illa SIFIR yapacağım diye uğraşmayın.
    Tabi bu dediklerim araç benzinde sağlıklı çalışıyor ise geçerli

maycicek bunu beğendi.
  4. volkan

Beğenilen Mesajları:
    27
    sağda diyelim gaz kesme %2 gösteriyorsa harita yüzde 2 artırılmalı mı? şu haritaya göre zengin-fakir durumu gözlemi varmı sizce. birde şu cut off lu seçenek ne demek

5. volkan

Beğenilen Mesajları:
    27
    benim oksijen sensörü voltajı atikerin programında 0.08 ve 0.16 v arası geziyor bu değerler çok düşük değil mi bi fikri olan?

6. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.067
    Oksijen sensörü olayını bilmiyorum, sensörün yapısına bağlı kaç v yazacağı 5v olan var 1v olan var. Arabadaki sensörün özelliğine bağlı.
    Tüm harita olarak değerlendirmeyin sadece yeşil topun bulunduğu ve civarı karelere odaklanın. Tüm harita olarak yaparsanız düzgün ayarladığınızıda bozarsınız. Bu arada atikerde sıcaklığa göre düzeltme işlemi varsa bu değişiklikleri yaparken sıcaklık düzeltmesinin sıfır olduğu yerlerde yapın. Yada düzeltmeyi dikkate alın.
    Cut off kısmına gelince bu kısım her araba için geçerli değil. Bildiğim kadarı ile yol yaptınız ve kırmızı ışıklarda durdunuz bu esnada araba stop ediyorsa bu seçenek önemli oluyor.

MrPetrelli bunu beğendi.
  7. volkan

Beğenilen Mesajları:
    27
    sıcaklık düzeltmesinden kastınız ne tam olarak anlayamadım. bide aklıma takılan sağda yazan gaz kesme değerinin sıfır olmamasımı gerekiyor +-%5 lerdemi olması lazım. beynim yandı galiba :)

8. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.067
    İdeal olan SIFIR olması ama duruma göre değiştiği için +-5 içinde kalsa bile olur demek istemiştim.
    GOLD menüsünü bilmiyorum sıcaklık düzeltmesinden kastım yazılımda regülatör ve gaz sıcaklığına göre ek bir yakıt düzeltmesi var mı yokmu ona bakmak

9. volkan

Beğenilen Mesajları:
    27
    anladım.galiba o bahsettiğin menü gold menüsünde yok. ama şöle bişeye dikkat ettim önceden enjektör tipini hep atiker new 2 ohm seciyodum. dikiş tutmuyodu birtürlü dün itibariyle sadece atiker ahcf olan tipi seçtim arabanın herseyi düzeldi. . 2500 -3000 devir arası sıkma yapıyordu tam gazda. ama şimdi öle bi sıkıntı yok.

Omer303, oktayoo ve powerkırk3 bunu beğendi.
  10. volkan

Beğenilen Mesajları:
    27
    Engin bilgilerinize dayanarak şu soruyu sormak istiyorum basınç 1.12. nozzle 2.3 mm.. kalibrasyonu sadece atiker ahcf olan enjektör tipinde tamamlıyor.diğer hiç bir enjektör tipinde kalibrasyon tamamlanmıyor sebebi ne olabilir acaba.

11. volkan

Beğenilen Mesajları:
    27
    bi cevap yok mu acaba? :)

Sayfayı Paylaş