ATİKER GRAND MI, ATİKER GOLD MU?

Konusu 'ATİKER LPG AYARI VE ATİKER LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve yasin celik tarafından 15 Mart 2017 başlatılmıştır.

1. yasin celik

yasin celik LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    1
    arkadaşlar merhaba bir vw tamircisi olarak dayanamayıp golf 4 aracıma bir tanıdıgımızın firmasında bana söylediğine göre grand kit lpg taktı ama benim araştırmama göre takılan kit gold ahfc yazıyor enjektörlerin üzerinde ecu üzerinde ise atikfast yazıyor kafam karıştı. Artı takan lpg ci obd bağlantısına gerek olmadığı arıza silmekden başka bir işe yaramadıgını söyledi. Takma ozaman dedim. Ama benim bildiğim obd bağlantısı hava akış metre ve oksijen sensöründen bilgi alarak lpg miktarını düzenliyor. Yanlışsam düzeltin

2. yasin celik

Beğenilen Mesajları:
    1
    Birde ateşleme sırası için ateşleme bobininde kablo çekilmiş galiba ne kadar sağlıklı yani nihayetinde ateşleme sinyalini etkiliyor birde 70 tl lpg aldım 110 km yaptım sarı yanıyor gösterge ben benZinde daha çok km yapıyorum bu nasıl tasarruf

3. yunusemre_oz

yunusemre_oz LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    11
    Bir ay once bende grand taktirdim ve enjektorler gri ve tek tek olan enjektorler hocam. Obd baglantisini yapti benim usta sonra yol ayari yaptiktan sonra obd yi aktif etti. Boyle mi yapiliyor bilmiyorum ama usta bu sekilde yapti

Ayhan Bey bunu beğendi.
  4. burhan59

burhan59 LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    51
    karma bir sistem yapmış heralde atiker fastta obd yok atiker gold un enjektörlerini takmışlar heralde Grand diye kakalamışlarmı ne yapmışlar
    https://www.lpgkablo.com/lpg-beyin-fiyatlari-ecu.aspx?pageID=17&CatID=84&isMarka=1&MarkaID=92&ara=
    bakın burada atiker ürünlerinin beyinleri var karılaştırabilirsiniz.

Obd lft sft değerlerine göre lpg ayarı yapar gereklidir iyi bir ayar için obd şart .

Yakıt konusunda ise bir sorun olmalıki o kadar yakıt yaksın tasaruf yapmamasının imkanı yok 2.0 115 beygir aracımda şehir içi dışı karısık 120 tl lpg ile 443 km yol yaptım en son testimde lpg fiyatı ise 2,92 den aldım
    lpg bitene kadar deneyin mesela benim aracımda lpg göstergesinde 4 kademe va r kırmızıya düşünce 90 km civarı yol yapıyorum

5. yasin celik

Beğenilen Mesajları:
    1
    Linki inceledim gold takılmış kısa sürede kablo siparişi yapıcam ayarları birde kendimiz yapalım

6. RomanoyaAyarVerenAdam

RomanoyaAyarVerenAdam LPG-C03a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    670
    o ustanın ellerimden öpün, hatta 4 kilo baklava alıp ziyaret edin ellerinizle yedirin. watsap grubu kurun kişilik. cumaları 4 sms uzunluğunda cuma mesajı atın. bütün özel günlerini hatırlayın, kurbanda beraber girin danaya...sırf onun dükkanının önünden geçecek yol bulabilmek ve geçerken korna çalabilmek için iş yerinizi değiştirin. Ona küçük sürprizler yapın...

Ayhan Bey, emrahdt ve elkmuh bunu beğendi.
  7. yasin celik

Beğenilen Mesajları:
    1
    birde bilen biri yazarsa memnun olurum aracımda K hatlı eski tip obli atiker gold da hangi kablo can high hangisi can low bağlantıyı kendim yapıcam

8. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    Yasin Bey kutu içerisinden çıkmadı mı bu malzemeler?

9. burhan59

burhan59 LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    51
    Hocam ecunuz fast sistem. Obd yok sistemde karma bişey yapmışlar enjektörler i goldd unkini takmışlar ECU normal ECU regülatör kimbilir hangisi size kısaca grand diye kakalamışlar

10. yasin celik

Beğenilen Mesajları:
    1
    baktığımda gold ecu nun üzerinde atik fast yazıyor internette 1400 tl bağlattım takan arkadaş obd bağlantısı olduğunu söyledi ama sadece arıza siliyor başka fonksiyonu yok dedi bende vw ci oldugumdan obd kendim bağlarım sen bırak dedim

11. yasin celik

Beğenilen Mesajları:
    1
    hocam ben yetkili servis teknisyeni oldugumdan vaktim olmadı aracı bıraktım akşam aldım. esnaf bi abimin yan komşusu takan lpg ci yanlış yapıcağını sanmıyorum. obd tesisatı hazır bağliyim mi dedi aracın can kabloları hayat damarı gibidir o yüzden elletmedim ben bağlarım dedim

12. yasin celik

Beğenilen Mesajları:
    1
    bana tek kazığı grand diyip gold takması

13. Aceryeni

Aceryeni LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    148
    garanti belgesi vermedi mi size. Orda detayları yazıyordur? Bu kazık değil dolandırıcılık.

14. yasin celik

Beğenilen Mesajları:
    1
    ecu üzerinde atikfast 201 obd ıı 3-4 gyl yazıyor bu gold un ecu su değilmi şimdi yani

15. Aceryeni

Beğenilen Mesajları:
    148
    hocam en güzeli enjektörlerinden anlamak. Bence bir iki resmini çekip atarsanız. Size yardımcı olunur. O kadar cins işçilik gördük duyduk ama farkli mal takanı ilk defa duyduk

16. yasin celik

Beğenilen Mesajları:
    1
    enjektörler gold un ona eminim enjektör kodu ahcf

17. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    Gold ise daha iyi diyorlar, kazasız belasız kullanın inşallah. Obd bağlantısı aracın obd protokolüne göre değişir. K line ise tek kablo can sistem ise 2 kablo bağlanacak. Kablo renkleri ne fotosunu çekerseniz yardımcı oluruz

18. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.064
  19. recepcyln

recepcyln LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    0
  20. Aceryeni

Beğenilen Mesajları:
    148
    biliğim kadarıyla old un enjektörleri sıkıntlı olduğu için grand çıktı. şuan piyasadan da çekiyorlar. Bizim arkadaşın 5 binde enjektörleri kitlendi garantiden değiştirdiler

Sayfayı Paylaş