autronic Mistral LPG ayarı

Konusu 'DİĞER LPG MARKALARI AYAR VE PROGRAM ANLATIMI' forumundadır ve ziraat_ci tarafından 15 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. ziraat_ci

ziraat_ci New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Merhabalar.
    Geçen ay Opel Vectra C 2005 aldım. LPG takılı ve ruhsata işli. 2008 de takılmış(Veya depo da o tarih var.) araç içindeki LPG göstergesinde "A" harfini görünce atikerdir deyip pekte önemsememiştim. Ama aracı aldıktan sonra bir bakım yaptırayım diye LPG ciye götürünce abi bu LPG yi nerden buldun dedi. Bende ne var ki atiker i herkes kullanıyor dedim. " Ne atikeri bu Autonic mistral" dedi. şaştım kaldım. yakıtı falan güzel şu an ş.dışı 23 krş şehir içi 28 krş yakıyorum (benzin hariç) :)

Gelelim probleme.
    sabahları benzinle çalışıp sonra lpg ye geçmesi gereken sistem direk lpg ile çalışmaya çalışıyor. tabii yemiyor. içerdeki anahtardan LPG yi benzine geçirip aracı biraz böyle kullanıp tekrar LPG ye geçirmek gerekiyor. bu da yolda giderken dikkat dağıtıyor.
    Rize de yaşıyorum. burdaki LPG servislerinde kablo veya yazılım olacağını zannetmiyorum. Kaldıki İstanbul ve ankara gibi şehirlerde bile parmakla sayılacak kadar azmış anladığım kadarıyla. kablosunu ben alsam yazılım temin edebilirmiyim. Ayarlarını yapabilir miyim? Motor bilgim idare eder bilgisayar da iyiyimdir. Ama LPG ayarı daha önce hiç yapmadım.

Reco5101 bunu beğendi.
  2. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Merhaba,
    her türlü ayarınızı yapabilirsiniz. Yazılımı ücretsiz gönderiyoruz.
    Lpg'ye beklemeden geçmesi ısı sensörü arızasından olabilir.
    autronik mistral ayar kablosu
    Linkten satın alabilirsiniz. Kitiniz orjinal kablo haricinde kablo ile bağlantı kuramaz bilginize. Linkini verdiğimiz kendi üretimimiz original kablodur.

3. ziraat_ci

ziraat_ci New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    ürün fiyatı

diğer bağlantı kabloları 37,5 tl de neden mistral 50 tl ? öğrenmek istedim. içindeki parçalar aynı değilmi?

4. ziraat_ci

ziraat_ci New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    birde lpg ye geçince enjektörlerden geldiğini tahmin ettiğim tık tık ses var. Bu normalmidir? yoksa enjektörler de değişecekmi? hızlandıkça ses de devir hızına göre sıklaşıyor. belli bir devirden sonra(3000 civarı) motor sesi bu sesi bastırıyor.

5. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Mistral kablomuzun fiyatı 50Tl'dir.
    Ses evet enjektör sesidir, normaldir.

6. ziraat_ci

ziraat_ci New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    ürünü belirttiğiniz adresten satın aldım. Yazılım göndermeyi unutmazsanız sevinirim. ayarlama işine geçince size rahatsızlık vereceğim yardım konusunda.

7. ziraat_ci

ziraat_ci New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    linkini gönderdiğiniz dosyaları indirdim. Kablo yazılımı tamam da, ayar programı win8 de açmıyor. Acaba hangi işletim sistemine uyumludur? hepsini tek tek kurup kaldırmayayım uzun sürer yoksa.

8. ziraat_ci

ziraat_ci New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    sizden cevap gelmeyince bende sırayla işletim sistemlerini kurup kaldırmaya başladım. En son win xp de stabil çalıştı ama onda da benim programlarım çalışmadığından tekrar win 7 kurdum.
    Problem şu: otomatik kalibrasyonda program takılıyor. Bazen hiç ilerlemiyor. Bazen benzin yapılandırmasını okuyup gaz a geçtiğini tahmin ettiğim(tahmin diyorum çünkü ileriye gidemiyor) bir aşamada kalıyor. bu aşamada devir saatini 40 bin küsürlü bir rakamda bırakıyor. tabiiki öyle bir devir yok.
    program takılınca da gayri ihtiyari programı yeniden başlatıyorsunuz. bir bakıyorum ki manuel kalibrasyonda ve harita düzenle de bütün değerler sıfır (0) olmuş. araba gazda rölantide teklemeye başlıyor. 1. alandaki değerleri 5 ve üzerine çıkarınca düzeliyor. ama bu seferde 2500 devirden sonra araba gaz yemiyor. bende değerleri "Autronic Mistral II(seat toledo 1.6 105hp) " başlıklı konudan alıntı yapıp 8 e ayarladım. şimdi düzgün çalışıyor gaz yemesi de normal. Fakat ne kadar yakar bilmiyorum. sorularım şunlar:

1.) program üzerinde yaptığımız değişiklikleri kaydet diyeceğimiz bir buton yok. ayar yapınca otomatik olarak ECU ya kaydediliyormu?
    2.) otomatik kalibrasyonda program neden donuyor?
    3) otomatik kalibrasyonu rölantide yapmaya çalışıyorum(programda devri sabit tutun yazıyor. bende gaz pedalına hiç basmıyorum) başka devir de mi denemem lazım?

9. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Merhaba,
    yazılımınız eski olduğundan en isabetli xp olacaktır.
    Win7 de uyumluluk denetimi yaptıktan sonra denemeniz belki işe yarayabilir.
    1- oto. kaydedilir
    2-Xp de aynı oluyormuydu?
    3-Sabit tutun uyarısı veren sistemler genelde 2500-2700 devir aralığında yaparlar

10. ziraat_ci

ziraat_ci New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    2- evet donma xp de de oluyor. Hatta lpg ayarları yapan ustaya götürdüm. kablo ve yazılımı onun bilgisayarına kurduk. on da da donma yaptı. 1. adımdan ileri geçemedi.
    3- akşam birde 2500 -2700 devirlerde deneyeyim.

Birde bu manuel kalibrasyon daki değerler neyi ifade ediyor biliyormusunuz? örneğin [​IMG]
    dikey (0,0 -1,5-1,8-2,1....) değerler ile yatay (60-70-80-90........700) değerler neyi ifade ediyor?

bunların kesişim noktalarındaki değerler nedir ne anlama gelir. artarsa negibi etki olur azalırsa ne gibi etki olur?
    Teşekkürler.

11. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Map sayfasından bahsediyorsunuz.
    Dikey değerler enj. süresi yatay değerler devir olabilir.
    Kadran ve enj. süresi ile denklik var mı kontrol edebilirsiniz.
    Sayfada ki değerlerin artması demek lpg. enjektörlerinin daha uzun süre açık kalması, değerlerin eksilmesi enj. süresinni kısalması anlamına gelir.
    Benzinde çalışırken benzin enj. süresini baz alarak lpg ye aldığınızda benzin enj. süresinin değişmemesi gerekir. Eğer kalibrasyon sonrası bu denklik sağlanmaz ise buradan manual mğdahele ile bu işlemi yapabilirsiniz.

12. ziraat_ci

ziraat_ci New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    önceki mesajdaki MAP resmini örnek olarak vermiştim.

otomatik kalibrasyon yapmada sıkıntı olduğunu daha önceki mesajımda belirtmiştim. bende manuel kalibrasyondan tüm değerleri 8 yaptım. Şu an yakıtta ve 3000 devire kadar olan hızlanmalarda sorun yok. ancak 3-4-5 viteslerde 3000 devirden sonra araba da bir silkelenme oluyor. Gaz yemiyor. sonra bir atılıyor tekrar yığılıyor. sebep nedir acaba.
    Biryerde okudum basınç düşük gelebilir basınç ayarı bakılmalı demişler-- basınç ayarı nereden yapılıyor?
    başka bir yer de de filitrede tıkanma olabileceği ve filitrenin temizlenmesi gerektiği yazıyor. Mistral in filitresi nasıl sökülebilir?

13. ziraat_ci

ziraat_ci New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
  14. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Merhaba,
    yığılmanın başladığı devirden itibaren zenginleştirme uygulayarak, durumu gözlemleyebilirsiniz.
    Basınç ya da filtre olduğunu düşünmüyorum.
    Ayar ile alakalı olabilir.

15. abdurrahman

abdurrahman New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Merhabalar
    Aracım opel vectra 2.0 16v 96 model ve üzerinde mistral autronic lpg sıstemı var. Ve bu sıstemle alakalı bırkac sorunum var. Aracta daha once gormedıgım enjektor yerıne yuvarlak bısey var ve 4 tane hortum baglı ne oldugunu bılmıyorum onun enjektor benzerı bısey sanırım. ustelık fılıtre takılmadan duz bır sekılde baglanmıs hortumlar. bazen 4 bın devrı gecmeye calıstıgımda araba gaz yemıyor sanırım fılıtre olmadıgından pıslık gelıyor. lpg kazanı omrunu doldurmak uzere o yuzden mı bu pıslık gelme durumları var bılemıyorum. eger temızlemem gerekıyorsa bunu nasıl tamızleyebılırım cunku ust devırlerde kullanmayı sevıyorum. bır ıkıncısı aracım lpg de calısmıyor. benzınde calısıyor benzın olmazsa tupte calısmıyor. bunu lpg de calıstırma olanagımız yok mu. bır dıger sorum da ozellıkle kıs aylarında cok gec lpg ye gecıyor. Aracın uzerınde 2 lıtrelık motor oldugundan benzını cok tuketıyor. Isı sensoru ıle alakalı mı bılemıyorum. Bu arada malatyada yasıyorum ve bu marka lpg programını kucucuk bır dukkanda buldum sadece. Hemen sıstemı degıstırmek ıstıyor kım gorse aracı. Cevaplarınız ıcın sımdıden tesekkur edıyorum.

16. Reco5101

Reco5101 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0

17. Reco5101

Reco5101 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Merhaba abdurrahman bey sizdeki bu sorunlar benim aracımdsda var siz ne yaptınız, mistra marka lpg için servis bulamadım kendiniz yapabildinizmi

18. Reco5101

Reco5101 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Merhabalar benimde arscımda Mistral marka lpg var,siz kabloyu aldınıxmı nasıl kolaymı kendimiz yapabilirmiz lpg ayarlarını

19. Mryrdm

Mryrdm New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    New Member
    Selamaleyküm honda civic 98 model aracım var.Autronic mistral tüp markası var.lpg bitmeden (yani 3-5 litre varken içinde) gaz yemiyor mecburen yeni gaz alıyorum.Ve şimdide hiç lpg de çalışmıyor benzinden lpg ye geçerken stop ediyor.Admin ve diğer kullanan arkadaşlardanyardım bekliyorum.Teşekkürler

20. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    A.selam kablo alarak ayarlarınızı kontrol edebilirsiniz.

Sayfayı Paylaş