Bayram Tatili Özeti

Konusu 'STEFANELLI LPG AYARI VE LPG PROGRAM DETAYLARI' forumundadır ve elkmuh tarafından 1 Temmuz 2017 başlatılmıştır.

1. ersahca

ersahca LPG-C02b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    761
    evet bunu gormustum. sol ayakla fren icin biraz calismak lazim; koordinasyon ve alismak lazim. bu herifler rallici; haliyle...
    benimde 7 yil oldu. bende icmem de birine ufletiriz artik ne edek... :p

2. Cliosymbol

Cliosymbol LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    1.131
    Butun yesilaycılar toplanmisiz demek benimde 2 sene oldu birakali cuarayı :D:cool:

elkmuh bunu beğendi.
  3. Cliosymbol

Beğenilen Mesajları:
    1.131
    Dün laptopa baglayalim bakalim ne nedir görelim dedim bizim küheylanı bir baktim benim basınç 1.30 larda nasıl evdeki kardesime bagirdim lokma takimini nasil kapti geldi bilemedi :D:D( lokma takiminda alyan setide var ) hemen 1.10 a dusurdum tekrar. Gecen sefer biraz fazla actim farkina vardim ama bizim regulatörler cırt oldugu icin diyafram yerine yol yapinca oturuyor . Bir bucuk tur kistim 20 km yol yaptim bakalim birazdan baglancam tekrar.
    Birde üstadlar benzin Ltft -10 -20 arası geziyor bir ara enjektörlerle ugrasirken basınc sensörü zımbırtısını söküp temizlemistim. İçine falan bastım soket spreyinden ondan sonra böyle oldu sanki. Ondan olmus olabilir mi??

elkmuh bunu beğendi.
  4. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    oyle olmus sanki... :rolleyes:
    cok dondermisin herhalde. ben bagliyken azaltip arttirdim aninda gorebildim programda. ve soyle de bir sey oldu benim regulatorde, terse cevirince artmadi, daha da azaldi basinc. sonra tekrar yukseltip, demistim ya tekrar dusurdum, 1,180'leri gordum programda. evet yanilmiyorum.
    bu stf zamazingolarini sanirim bizden daha iyi biliyorsundur. malum biz baglayamadik, ama bakiyorum bakalim bir kac farkli cihazi soruyorum, baglariz belki de @elkmuh :D havadan falan olabilir aslinda; sicak, basinc vs. etkenleri gibi sanki. belli periyodlarla bir daha bir daha bak, farkli mi cikar?

Cliosymbol bunu beğendi.
  5. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    857
    Depodaki gaz miktarına göre de basınç değişebiliyormuş.

6. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    857
    Ayrıca enjektör enjektör her şey iyi enjektör . Benim basınç ötekinde leyla gibi gezerdi, bunda da geziyor , araba yolla abi ne varsa diyor , çemkirme yok , tekleme yok :)

Cliosymbol bunu beğendi.
  7. Cliosymbol

Beğenilen Mesajları:
    1.131
    Haklisin üstad herseyin kalitelisi yaa. Ne demis ünlü bir düşünür " Ben ucuz mal alacak kadar zengin değilim " demiş. :cool::cool:

elkmuh bunu beğendi.
  8. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    Gaz kesici valf olabilir.

9. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    maf temizligi+basinc yukseltmeden sonra bugun 110 km kadar sehirdisi yol yaptim, bir o kadar da donusu var. cekis bildigin duzelmis; kaliyor dedigim rampalarda kalmadi, yurudu, cikti. arada isik yakiyor, ancak sikinti hissetmedim; bunun da lpg ile ilgili oldugunu dusunuyorum. basinc hafif daha arttirabilinir. bakacaz...
    gaz kesici valf derken ondeki mavi bobinli olan mi? gaz kaciriyor olabilir mi diyorsunuz? kesin olarak var mi bir yolu bunu anlamanin yoksa degisip mi test edebiliriz?

10. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    857
    Türk usulü dersen çakmakla :) Aklıma bir fikir geldi , regülatör gaz girişini sök balon bağla ya da çıkışına bağla , ertesi gün balona bak bakalım ne alemde :)

11. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    caaaakmakkk :eek::eek: ama demistim daha once, cakmakla gaz kontrolu yapan lpgci gordu bu gozler. :rolleyes:

gaz cikisindan ziyade benim arada ya filtre, ben bir gun filtrenin girisini sokup dedigini yapayim. yakisir oraya balon. :D:D sisirebilir mi? sisirebilirse tabi. :rolleyes: balon yerine ameliyat eldiveni daha mantikli sanki. :rolleyes::D

donuste de cekis iyi, rampalarda eskisi gibi bariz yigilma yok. en guzeli suratlerde anlik kesme diyordum ya, hic yapmadi. ;);) zorladim i ih, hic yapmadi. insallah da yapmaz; basinc az geliyormus bize herhalde. tabii boyle duzgun devam ederse bu sav gecerli. :rolleyes: belki dedigim gibi bir 0.02-0.04 civari daha yukseltilebiliriz.
    bu arada sabah soguk motordaki gecisimde fena degildi. bugun 240 km kadar yolda deneme firsati buldum, simdilik istedigim kivama geldi gibi, tabi biraz daha oynayabiliriz bakalim. nasilsa hicbir sey olmasa da oynariz ya... :p:D

Cliosymbol ve elkmuh bunu beğendi.
  12. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    Aracı kapatacakken, tanktaki şamandıra üzerinde ki valfin kablosunu çekin. Gaz basıncı duserek araç benzine geçecektir, sonra kapatın aracı.

Ertesi sabah daha rahat çalışırsa, tanktaki valften sonra ilk ekipman gaz kesici valf kaçırıyor yorumu yapılabilir.

O zaman değiştirip duruma bakarsiniz.

13. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    ertesi sabah tanktaki valfin kablosu takili mi calistiracagiz?

14. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    Evet zaten basınç çok dusuk olacağından lpg ye gecmeyecektir.

15. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    eyvallah ustad. bir de bunu deneyeyim.

16. Cliosymbol

Beğenilen Mesajları:
    1.131
    Üstadlar pazar gunu 120 ile 160 km arası hızlarda 40 km yakin yol yaptim. Genelde sürati sevmem ama 2 araç gittigimiz için yoluda öndeki araç bildigi icin o bastikça bende geride kalmayayim diye biraz hızlı yol aldım. Az önce programa baglandim benim basınç bu sefer 1.40 olmuş. Gecen sefer hatirlayacaginiz 1.30 olmustu 1.10 a çekmiştim simdi yine 1.40 olmus. Dalgalanma yok 0.03 bar maximum . Niye çoşuyor bu basınç bizim. Çekiste gidiste hiç bir problem vs yok . Programa baglanmasam böyle binicem farketmeden.

17. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    Diyafram yada yayı bozuk herhalde.

18. Cliosymbol

Beğenilen Mesajları:
    1.131
    1 sene olmadi daha degistireli ustad ya.

19. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    belli periyodlarla baglan bak bakalim.

20. Cliosymbol

Beğenilen Mesajları:
    1.131
    Dün gaz bitmisti aslinda uyarı verip benzine gecmisti. Aksam basinc ayarini duzeltmek ve haritaya ince ayar yapmak icin baglandim birde gaza gecireyim bakayim dedim gecti depoda kalan son gazdi galiba ama basinç 1.40 lardaydi gaz alinca 1.60 a cikmasindan korkuyorum depoda basinç yukselecek sonucta. Garantisi var olmazsa söküp gödericem bakalim.

Sayfayı Paylaş