BRC FLY AYAR HAKKINDA

Konusu 'BRC LPG AYARI VE BRC LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve karaefe tarafından 30 Aralık 2016 başlatılmıştır.

1. karaefe

karaefe LPG-C04a Pro Brc Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    46
    Yaklaşık 10-11 lt burada gazın lt fiyati 3,15 TL OPET. Araç Astra 1,6 motor

2. burhan59

burhan59 LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    51
    sizin fiyatlar gene biraz daha iyi hocam 3,27 opet fiyatı 9.2 litre yakıyorum megane 1 2.0

3. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    10-11 litre 1.6 motor karışık değer ıyı.

4. karaefe

Beğenilen Mesajları:
    46
    Çok sukur... Araç sehiricinde benzinde 10 lt yakıyomus demekki lpgde 12 lt ye kadar normal bakalım 1 depo ile kaç km yapacak denemedeyim. İlginize teşekkürler

5. karaefe

Beğenilen Mesajları:
    46
    Bu gün sayın Recep Bey i değil rahatsız ettim arac yolda giderken ikide bir benzine geçiyodu eve gelince gaz kesici kablolarını kontrol ettim yola çıktım sorun düzelmişti sanırım kablolarda sıkıntı var yarın ona bakacagim. İlgine tekrar tekrar teşekkürler abi. Saygılarımla.

6. karaefe

Beğenilen Mesajları:
    46
    P1 map sensörü ne yinede bakabilirsen sevinirim abi.

7. karaefe

Beğenilen Mesajları:
    46
    Sevgili değerli arkadaşlar bir sorum olacak brc fast programında lambada kısmı nasıl olmalı sanırım bende bu kısım aktif değil aktif mı olmalı?

8. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Çalışma düzenine bir etkisi yok.
    Kablosu bağlı değildir. Aktif ya da pasif aynı.

karaefe bunu beğendi.
  9. karaefe

Beğenilen Mesajları:
    46
    Ama aktif olduğunda değerler çıkıyor,grafik gibi bisiler çıkıyor

10. karaefe

Beğenilen Mesajları:
    46
    tekrardan merhabalar
    bu gun nihayet sanırım galiba :D sorunumu kısmen çözdüm.tek sıkıntım map sensörüm arızalı galiba arada benzine atıyor inip map sensörüne iki tokat atınca bir muddet düzeliyor :))
    çözüme gelince öncelikle bu forum olmasa kesinlikle çözemezdim.Burada zaman zaman yazılan mesajları okuya okuya bişiler öğrendim en son Stafennelli hakkında yazılar yazıldı onu okurken acaba dedim ve yazılanları kısmen uyguladım.aslolan ton petrol inj. kısmındaki değermiş.benzine alınca ve lpgye alınca değerler arasında fark olmamasına özen gösterdim.mesela benzinde bu kısım 3,9 ve 4,10 aralığında idi gazda da bu ayara getirdim.tabiki bunu yaparken rölantide idle kısmından yaptım idle kısmını +5 diğer kısmı ise -3 yaptım.Rölentide gaz süresini hatırlamıyorum ama bu şekilde eşitlendi sayılır. yukteki kısmı ayarlarken ise önce benzinde program açıkken 5 km yol yaptım ve videoya kaydettim aynı yolu gazda tekrar gittim. daha sonra videları ve devirlerdeki değerleri izledim.gördüm ki 3000 devir üstü genelde aynı ancak 3 bin devir altında 2-3 ms oynuyordu benzine göre gaz daha fazla idi.sonra kaydedemedim şarj bitti ancak 100 ile giderken ayağımı gazdan çekip tekrar gaz verdiğimde hafif kasılma vardı bitti.sanırım yoluna girdi bakalım deneme devam gözlemlerimi yine aktarırım.Umarım daha da bozulmaz :D

Recep abiiiii bana bu map sensörümü uygun fiyata bulabilir misin?sıfırına 300 tl fiyat çekti brc internette ise 200 e kadar var ama yine pahalı değil mi? :(
    **** buradaki ile aynı ancak bende çift giriş var burada sanki vida ile kapatılmış.kutusu üzerindeki yazılanlar aynısı.fotograf da cekemedim :(

Moderatör tarafından son düzenleme: 27 Şubat 2017
    powerkırk3 bunu beğendi.
  11. cihan841

cihan841 LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    3
    o sensörün içinde iki adet bansınç ölçen sensör var.birisi gaz basıncını ölçüyor diğeri manifold basıncını.sana tavsiyem içini aç basınç sensörlerinin üstündeki koda göre ya elektronikçilerden yasa aliexpress diye yurtdışı sitesinden al ve montajı yap/yaptır.

karaefe bunu beğendi.
  12. karaefe

Beğenilen Mesajları:
    46
    Batıda olsaydım kesinlikle bunu yapardım ama maalesef doğuda görev yapıyorum ikinci el buldum bir tane yolda beklemedeyim bakalım umarım sorunsuzdur da sıkıntı yaşamamak artık 3 aydır sıkıldım artık ne brc imiş sistem eskidi mı yetkili servisleri bile bakmıyor

13. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
  14. karaefe

Beğenilen Mesajları:
    46
    Ah abi dün sormuştum acaba bu benimki mı diye senden cevap alamayınca 2. El başka bir yerden aldım şuan kargoda beklemedeyim. Ama bende iki giriş var sizdeki de tek değil mi? Ayrıca ayar malı deyince kafam karıştı bendeki değil demekki diye düşündüm

15. karaefe

Beğenilen Mesajları:
    46
    tekrar selamlar
    değerli abilerim map sensörü değiştirince tekrar ayar yapmam gerekir mi ne düşünüyorsunuz?

16. karaefe

Beğenilen Mesajları:
    46
    program acıkken kayıt yaptığım karşılaştırma yaptıgım videolar yardımcı olacaksa bir gün siteye yukleyebilirim yardımı olur mu ki?

17. karaefe

Beğenilen Mesajları:
    46
    Sanırım gerek yok. Tüm yardımlarınız için teşekkürler...

18. cihan841

cihan841 LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    3
    yükle çok iyi olur.brc nin bu programı çok karışık.ayrıca sana sana sormak istediğim.benim kablo otomatik ayar yaparken ve ecu resetlerken hep bağlantıyı kesiyor.sende böyle bir durum varmı.bilgisayarında hangi windows yüklü

19. karaefe

Beğenilen Mesajları:
    46
    kayıt yaparken ecu resetleyince gidip geliyor ki normal onun haricinde gidip gelme olmuyor.videolar yukluyorum bitince buraya eklerim.

20. karaefe

Beğenilen Mesajları:
    46
    win10 yuklu

Sayfayı Paylaş