BRC MY10 Kit Ayar Denemesi (2010 model Chevrolet Aveo 1.2 LS)

Konusu 'BRC LPG AYARI VE BRC LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve seroline tarafından 24 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. seroline

seroline LPG-C04a Pro Brc Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    36
    Merhabalar. 2 gün önce kabloyu kargodan teslim aldım. Sağolsun mscsi çalışanları gerekli bütün programları ve dokümanları göndermişlerdi. Kılavuza uyarak ayar yapmaya çalıştım fakat belli bir noktadan sonra program devam etmedi. Muhtemelen sıkıntı benden kaynaklanıyor. Şimdi aracımın modeline göre resimli sorulara geçiyorum.Aşağıda resimlerin üzerine yazarak sorunlarımı açıklamaya çalıştım. yardımlarınızı bekliyorum. Program devam etmediği için ayar yapamadım.
    Yüklediğim program :Sequent P&D Ver3.07

1.jpg
    3.jpg

Ekli Dosyalar:

• 2.jpg
      2.jpg
      Dosya Boyutu:
      145 KB
      Görüntüleme:
      23
  2. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    Sari kutucuk cikinca tam gaz yapip 5000-5500 devire kadar cikin, istendigi gibi olursa 1 yazar sari noktada.

3. seroline

Beğenilen Mesajları:
    36
    Tamam deneyeceğim. Peki ilk resimdeki sorularıma da bakabilir misiniz?

4. dr.arrican

dr.arrican LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    132
    Basınç ve devir programda doğru okunuyorsa o işaretli yerlere müdahale etmenize gerek yok.

seroline bunu beğendi.
  5. seroline

Beğenilen Mesajları:
    36
    Basınç ve devir düzgün okunuyor evet. Ben haftasonu tek tek yaptığım ayarların ve menülerin resimlerini ekleyip buradan yardım alacağım. Teşekkürler herkese şimdilik

dr.arrican bunu beğendi.
  6. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Merhab, konfigurasyon ayarlarını ellememeniz gerekiyor.
    Sadece ayar kısmıyla uğraşmanız yeterli.

seroline bunu beğendi.
  7. seroline

Beğenilen Mesajları:
    36

Arkadaşlar sorunum videoda goruluyor bakabilir misiniz

8. Oktay DOGAN

Oktay DOGAN UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    10
    ınce ayar yapmak istiyorsunuz map sensörü baglanmamış görünüyor...
    ayar a başladıkdan sonra map sensoru baglayınız diye bi işaret cıkar ok yada annula der
    eger elınızde map sensöru yok ise annula basıp onaylayın

9. seroline

Beğenilen Mesajları:
    36
    Programdaki sarı kutucukta neden 1-2-3 yazmıyor? ben 5000 devire getiriyorum fakat program tepki vermiyor. sorun nedir?

10. seroline

Beğenilen Mesajları:
    36
    Oktay Bey map sensörü aracın üzerinde olmuyor yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla, yani ayar yapılırken ekstradan takılıyor değil mi? elimde böyle bir parça yok, konfigrasyon ayarlarından MAP sensörü= yok mu seçmeliyim?

11. seroline

Beğenilen Mesajları:
    36
    Oktay Bey annula seçeneğine tıkladım,bu sefer de "otomatik kalibrasyon iptal edildi" dedi. İnce ayar yapabilmem için ekstradan MAP sensörü mü lazım. Lütfen yardımcı olun kabloyu aldım ama ayar yapamıyorum

12. dr.arrican

Beğenilen Mesajları:
    132
    Araçta map sensörü olmadan otomatik kalibrasyon yapılamaz diye biliyorum. Normalde montaj yapılırken takılması lazım ama bazı ustalar sanırım başka yerlere ayar için gidilmesin diye kalibrasyondan sonra söküyorlar.

seroline bunu beğendi.
  13. seroline

Beğenilen Mesajları:
    36
    Teşekkürler dr.arrican. Durum kötü oldu benim için desenize. Peki ben nasıl ayar yapacağım? Kabloyu aldım ben kabloya o bana bakıyor :) Geçiş ısısı ayarlarını yaptım, fakat ince ayar bölümündeki grafiği çizen yer adan akıllı çalışmıyor programda. Yarın yaptığım ayarların videosunu yükleyeceğim, ordan bakıp bana yardımcı olabilir misiniz?

14. seroline

Beğenilen Mesajları:
    36
    Ustalar MAP sensörsüz otomatik kalibrasyon ayarı(ADIM ADIM PROGRAMLAMA) yapamıyor muyuz? Ben konfigrasyon ayarlarından map sensörü seçeneğini ne işaretlediysem otomatik kalibrasyon yapamadım. Map sensörü nasıl bir parçadır?(MY10 kit için) Resmi varmı? Sadece geçiş ısısı ayarı-rolanti ve yükteki ince ayarları yapabiliyorum. Benzinde ve gazda harita oluşturmak istiyorum Map sensörü olmadığı için harita bile yapamıyorum. Biraz site yönetimi yardımcı olabilir mi?

15. dr.arrican

Beğenilen Mesajları:
    132
    Yüzeysel bir araştırma ile brc nin yeni modellerine map sensörü montajı yapılmadığını gördüm. Sanırım iki yöntem kullanıyorlarmış.
    1-Kalibrasyon için map sensörü takıp kalibrasyondan sonra çıkarıyorlar. (İlk kalibrasyon tamamlandıktan sonra/map haritası oluştuktan sonra ince ayar için map sensörüne ihtiyaç yok. enjeksiyon sürelerine ve lft/sft değerlerine göre ince ayar yapılabilir.)
    2-Sistemi aracın map sensörüne bağlıyorlar.

seroline bunu beğendi.
  16. seroline

Beğenilen Mesajları:
    36
    İşte benim sorunum tam da burda başlıyor. İlk kalibrasyonu yapamıyorum bunun neticesi olarak da Map haritası oluşturamıyorum. Doğru oluşmayan map haritası için de ne kadar ince ayar yapmakla uğraşsam istenilen değerler yakalanmayacak diye düşünüyorum. Fotoğraftaki harita bende çizilmiyor, ben bu haritaya göre +/- yönde düzeltmeler yapmak istiyorum fakat "start" tuşuna basınca noktalar sadece TONInjB ekseninde dikey olarak çiziliyor. Yani bu fotoğraftaki gibi yatay olarak sağa doğru çizmiyor. Bu da map sensörüyle alakalı heralde demi?

17. seroline

Beğenilen Mesajları:
    36
    Arkadaşlar demin BRC 2A mühendislikle görüştüm. MY07 MY10 MY11 kitlerinde map sensörünün olmadığını, sadece yetkili servislerde olduğunu söylediler. Bukiti satın aldığımızda bununda bize verilmesi gerektiğini söyleyince hayır cevabını verdi. Emme manifoldundaki MAP sensöründen ayar kablosundan hariç olan kablonun beyaz olanına kablo çekmemi önerdi. Bu şekilde program ayarlarından Map sensörü bölümündeki OEM seçeneğini seçtiğimde otomatik kalibrasyon yapabileceğimi söyledi. Şimdi sizden ricam daha önce bu şekilde kablo çeken varsa nasıl yapıldığını kısaca anlatabilir mi?

18. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    Ben 1 kere ugrasmistim aracin kendi map sensoru bagliydi ama ayarda temel fonksiyonlarin hic biri calismiyordu.

İnternette cikma map sensoru satiyorlar, onlardan biri alinip kullanilabilir.

dr.arrican bunu beğendi.
  19. seroline

Beğenilen Mesajları:
    36
    sayın maycicek o zaman bu kabloyla ne ayarı yapabiliyoruz?

20. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    Rolanti ve yuk icin kutucuk seklinde bir ayar bolumu var.

Sft ve lft degerlerini gozeterek ordan ayar yapabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş