BRC MY10 Kit Ayar Denemesi (2010 model Chevrolet Aveo 1.2 LS)

Konusu 'BRC LPG AYARI VE BRC LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve seroline tarafından 24 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. seroline

seroline LPG-C04a Pro Brc Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    36
    Otomatik kalibrasyon benzindeki degerlere lpg degerlerini esitlemeyi hedefler.aku kutup basini sokup takmadan bu islemi yaptiysaniz muhtemelen kalibrasyon olmayacaktir.onceki sayfalarda belirttigim gibi otomtik kalibrasyon ile islem bitmiyor ince ayar yapmaniz gerek

2. seroline

seroline LPG-C04a Pro Brc Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    36
    Arkadaslar bu arada aracimi sattigim icin ayar Map sensorum bosa cikti.Almak isteyenler bana ulassinlar

3. cavit yordam

cavit yordam LPG-C04a Pro Brc Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    18
    Mutlaka yolda ince ayar yapmak gerekecektir tek başıma olduğumdan şimdilik yolda ayar yapmadım. Kutup başını söküp beş dakika bekledim ve motor sıcakken tekrar kutup başını bağlayarak otomatik map ayarı yaptım.

4. cavit yordam

Beğenilen Mesajları:
    18
    Cumartesi günü arkadaşın yardımıyla yol ince ayarı yapmak için önce - kutup başını söküp benzin ecusunu sıfırladık daha sonra otomatik kalibrasyon ve rolanti ayarı yaptık.Map basıncı rolantide 430 mbar altına hiç düşmedi.Menüden map bağlı değili seçince 200 mbar civarlarına düşüyor.Map1 ayar sensöründemi problem var yoksa bu deger normalmi

5. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Değer normal. 400 altına düşmez.
    Diğer markalarda bu 0,40 gibi..

6. burakizmir

burakizmir Member

Beğenilen Mesajları:
    10
    Benim 250 civarında geziyor. Nerede okuduğumu hatırlamıyorum ama rolantide 200-400 arası olması gerekli diye biliyorum.

7. cavit yordam

Beğenilen Mesajları:
    18
    En son yaptığımız otomatik kalibrasyon sonrasıda pek iç açıcı değil aşagıda torque ile alınmış log kayıtlarını paylaşıyorum.Yol ince ayarını ilk sayfalarda 1-2-3-4-5 viteslerde hem benzinde hemde lpg.de aynı yol güzergahında yapılması yazılmış bu işin prosedörü nasıl olmalı.Hız devir vites aralıkları nasıl olmalı tam anlıyamadım.
    Map1 ayar sensörü rolantide 430 mbar göstermesi sensörün sağlam olduğu anlamınamı geliyor.

8. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    Cavit Bey, Bu log kaydını bir yere yükleyebilirmisiniz? Görünüşe göre baya kötü görünüyor, log dosyasını koyarsanız hangi devirlerde sıkıntı var daha rahat görünür

9. cavit yordam

Beğenilen Mesajları:
    18
  10. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    rölantide %4-5 gibi fakirde, diğer ust devirlerde %15-18 gibi zengin karışımda araba. Rölantide %5 arttırma diğer devirlerde de %15 gibi azaltma yaparsanız normale dönebilir.

cavit yordam bunu beğendi.
  11. cavit yordam

Beğenilen Mesajları:
    18
    Bugün otomatik kalibrasyondan sonra yolda torque programının yardımı ile ince ayar yapmaya çalıştım.ustaların yorumlarını ve önerilerini bekliyorum.
    FTLT.1-ENGINE RPM.jpg FTST.1-ENGINE RPM.jpg FTLT.1-RECORD.jpg FTST.1 RECORD.jpg FTLT.1-ENGINE RPM.jpg FTST.1-ENGINE RPM.jpg FTLT.1-RECORD.jpg FTST.1 RECORD.jpg

Ekli Dosyalar:

12. cavit yordam

Beğenilen Mesajları:
    18
    Bugün rolantideki enjeksiyon sürelerini eşitledim ve 70 km uzun yol yaptım.Rolantide ltft +17 civarında seyrediyordu.yol ince ayarlarınıda yapınca bayağı oturacaga benziyor.

Ekli Dosyalar:

13. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    İlk kayıtla son kayıt arasında neler yaptınız abi? Hangi yerde hangi değeri yüzde kaç değiştirdiniz?

14. cavit yordam

Beğenilen Mesajları:
    18
    ilk kayıt ile son kayıt rasında hiç bir ayar yapmadım.ilk kayıt rampa çıkış ve iniş son kayıtlar ise uzun yol kayıtları.

15. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    Bu loglarda o zaman hiç ayar yapmadınız yani. Yada şöyle söyliyeyim bu loglar arasında hiç ayar yapmayıp bu loglardan önce ayar mı yaptınız? İlk kayıttan son kayıta kadar baya bir şey değişmişte.
    trackLog-2016-Oca-23_15-08-24 İLK KAYIT
    trackLog-2016-Oca-23_20-14-43 SON KAYIT

16. cavit yordam

Beğenilen Mesajları:
    18
    Sadece bu loglardan önce rolanti ayarı yaptım benzin lpg enjeksiyon sürelerini eşitledim.Ayar yapmadan öce rolantide ltft +17 lerde seyrediyordu.Son üç log 80 km.lik uzun yol grafikleri.

17. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    baya fark ettirmiş o zaman ayarınız. Maşallah, ilk kayıtta rölantide ltft 3,12 seviyelerinde iken diğer kayıtlarda -3,12 ye düşmüş.

18. cavit yordam

Beğenilen Mesajları:
    18

Ekli Dosyalar:

19. ağca80

ağca80 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    arkadaşlar aracımda MY7 takılmış. railden çıkan hortum map sensörüne bağlanmış gibi görünüyor. manifottanda direk ragülatöre gidiyor. nasıl bir işlem yapmalıyım ayar yapabilmek için. 11.jpg

20. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Ayar mapı bağlamanız gerekir.

Sayfayı Paylaş