BRC PLUG&DRIVE LPG yolda ince ayar denemesi LTFT STFT DEĞERLERİ

Konusu 'BRC LPG AYARI VE BRC LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve osamanos tarafından 22 Kasım 2015 başlatılmıştır.

1. cavit yordam

cavit yordam LPG-C04a Pro Brc Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    18
    Bugün tekrar sıfırdan kalibrasyon yaptım log kayıtlarını ilerki günlerde tekrar yüklerim.

2. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    Kalibrasyon farklı mı çıktı?

3. burakizmir

burakizmir Member

Beğenilen Mesajları:
    10
    Abi brc kalibrasyona dair bir veri sunmuyor. Dosya adı veriliyor sadece tek fark bu:D

4. cavit yordam

Beğenilen Mesajları:
    18
    Burakla sistemde bir deneme yaptık.Geçen bende map basıncı yüksek çıktığından (map1 ayar sensör rekoru gevşemiş.)tekrar kalibrasyon yapma ihtiyacı hissettim.Yaptığımız farklı uyğulamada başarılı oldu.

burakizmir bunu beğendi.
  5. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    Hadi hayırlı olsun diyelim o zaman. Şimdi nasıl arabanın değerleri?

6. cavit yordam

Beğenilen Mesajları:
    18
    En kısa zamanda değerleri paylaşırım.

7. RomanoyaAyarVerenAdam

RomanoyaAyarVerenAdam LPG-C03a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    670
    selamlar. Aynı motor tipinde araç kullanıyoruz. Rica etsem sabit devirde giderken örneğin 2000 devir birden bire gaza aniden yarimdan fazla basıldığı andan itibaren ltft değerleriniz ne oluyor müsait bir zamanda bakabilir misiniz,?

8. osamanos

osamanos Member

Beğenilen Mesajları:
    7
    normal devirde giderken LFT -3 civarında, gazdan ayağımı çektiğimde LFT +7'ye kadar çıkabiliyor. bir de dediğiniz gibi 2000 devirde giderken birden gaza basıp deneyeyim.

RomanoyaAyarVerenAdam bunu beğendi.
  9. osamanos

osamanos Member

Beğenilen Mesajları:
    7
    merhabalar dediğiniz gibi deneme yaptım birkaç kez ancak gaza aniden basıldığında ltft değerinde bir değişme olmuyor.

RomanoyaAyarVerenAdam bunu beğendi.
  10. osamanos

osamanos Member

Beğenilen Mesajları:
    7
    merhaba arkadaşlar. benim lft değerlerim şu an gayet iyi. ancak ayağımı gazdan çekip vitesi boşa attığımda LFT +7 bazen +10lara kadar çıkıyor. sürüş konforu menüsünden cut offdan rölantiye dönüşü %16 kadar artırdım. hala bu şekilde. ikinci sorunumda yolda sabit hızla giderken LFT değeri sıfıra yakın seyrediyor ama SFT değeri çoğunlukla artılarda 15-20 ye kadar çıkıyor. bu durum LFT'yi etkilemedikçe sıkıntı olmaz diye düşünüyorum ama yine de yüzde 4 kadar yolda ince ayarı artırdım. aynı durumu yaşayan var mı?

11. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    Ayağınızı gazdan çektiğinizde cut off olduğunda RÖLANTİDE ki değeri yazar LTFT olarak.

12. osamanos

osamanos Member

Beğenilen Mesajları:
    7
    peki yolda giderken LFT sıfıra yakın olupta SFT çoğunlukla +20ye çıkması normal midir? bu arada rölantide SFT değerleri de sıfıra yakın dalgalanıyor.

13. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    Hocam eğer sistemi sıfırlamadıysanız, toyotalarda akü kutup başı sökünce LTFT ler sıfırlanıyor, ve aracınızı her zaman kullanıyorsanız durum çok anormal değil. Anlık yada bazı durumlarda STFT benzinde bile o hareketi yapabiliyor. Eğer o devir ve yükte devamlı giderken görüyorsanız kendisi zamanla LTFT yi de yükseltir.

14. yu-cell

yu-cell New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Benim lftt de %-12,5 değerini buldu yine arkadaşlar, stft %-10 oluyor rölantide, benzine aldığımda ise %+25 leri görüyor bunun aracıma zararı olur mu? Aracım 2011 1.6 lancer.

15. osamanos

osamanos Member

Beğenilen Mesajları:
    7
    hocam 5. mesajdaki ekran görüntüsüne bakarsanız ayarlarım düzgün görünüyor. STFT değerleri LTFT değerlerini bozmadıkça sorun yok diyebiliriz o zaman.

16. osamanos

osamanos Member

Beğenilen Mesajları:
    7
    rölantide ince ayar menüsünden ayarı biraz eksiltmenizi tavsiye ederim. yüzde 5lik bir düzeltme yapıp bir süre deneyin. LFT biraz daha sıfıra yaklaşacaktır. daha sonra duruma göre tekrar ufak bir müdahalede bulunursunuz. yolda sabit giderken de LFT değerini kontorl edip yol ince ayarından aynı düzeltmeleri yapabilirsiniz.

17. yu-cell

yu-cell New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Henüz ayar kablom yok hocam, geçen bakımda servise rölanti ince ayarını %-6 düşürttüm, uzun yolda takip ettim ltft 0 a yakın seyretti ama ne zaman yavaşlayıp dursam değer eksilere gidiyor alt devirlerde

18. osamanos

osamanos Member

Beğenilen Mesajları:
    7
    Benzer durum bende de var. Yolda giderken lft degeri sıfır civarında ne zaman rolantiye geçsem arti 8lerde. Bu arada benim de ayarimda sıkıntı olmadığını düşünüyorum.

19. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    Grafikten anlamıyorum hocam , BRC kullanmıyorum ben. Ama düzgün galiba derli toplu olmuş olması iyi deniyordu. Sizin kitlerde 2 ayar var herhalde ama birbirlerini etkiliyorlardı bildiğim kadarı ile. Rölanti değişikliği Yol ayarınıda etkiliyordu galiba. Rölantide ve Yolda iken LTFT lerinize bakın ona göre orada Yüzdesel arttırma ve azaltmalarınızı yapsanız olur gibime geliyor.

20. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    Evet olur, Benzini normal kabul edersek sizin LPG ayarlarınız yani LPG mikatrı fazla ve bu LTFT ve STFT de EKSİ düzeltme olarak görünüyor. Araç Benzine geçince kayıtlı LPG de bozulmuş LTFT ye ARTI düzeltme yaparak normale döndürmeye çalışıyor sistemi.

Sayfayı Paylaş