CLİO ECU İLE İLGİLİ BİR SORU

Konusu 'STEFANELLI LPG AYARI VE LPG PROGRAM DETAYLARI' forumundadır ve elkmuh tarafından 12 Aralık 2016 başlatılmıştır.

1. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    857
    Aracımın LPG sistemi montajında ( Stefanelli ) arabanın üzerindeki orjinal SİEMENS SİRİUS 32 H etiketli bir parça sökülmüş ( Dönüşüm sırasında ben yoktum ; babam yaptırdı ) Bu parça yaklaşık 7 yıldır evde yatıyor . Merak edip araştırdığımda bu parçanın arabanın ECU sü olduğunu öğrendiğimde oha dedim kendi kendime . Peki bu araç benzinle çalışırken enjeksiyon sürelerini kim ayarlıyor , enjektörlere kim kumanda ediyor ? Dahası araba kendi ECU su olmadan nasıl çalışıyor . Yoksa bunların hepsini LPG nin ECU sü mü yapıyor ? Merakla cevaplarınızı bekliyorum ....

Son düzenleme: 12 Aralık 2016
    benozqurum bunu beğendi.
  2. benozqurum

benozqurum Member

Beğenilen Mesajları:
    9
    bende merak ettim yüksek ihtimal yenisi takılmıştırda yada yeni bir şey daha öğrenmek üzereyim:)

3. kadirmania

kadirmania Member

Beğenilen Mesajları:
    12
    Arabaniza bakin bi ecu yokmu. Ecu olmadan arama yururmu be. Bende merakla takip ediyorum.

4. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    857
    Arabanın orjinal ECU sunun olduğunu tahmin ettiğim yeri bir inceleyeceğim bakalım , aklıma bir ihtimal daha geldi , acaba araba ile beraber gelen üzerinden sökülmüş arızali bir ECU mu bendeki acaba , başkasını aklım almadı , arabayı da boyaya verdim , cuma çıkacak boyadan , cumaya kadar muallak bu mevzu

5. benozqurum

benozqurum Member

Beğenilen Mesajları:
    9
    Aynen öle bence eski bir ecu yada o dönemde bozuldu gaz takarken ortaya cikti o zaman degistirdiler

6. RomanoyaAyarVerenAdam

RomanoyaAyarVerenAdam LPG-C03a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    670
    beyinsiz aracın çalışacağını sanmam yenisi ile değişmiştir

7. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    857
    Araçta yaptığım araştırmalarda elimde bulunan ECU nun aynısından bir yerlerde keşfettim . Sanırım aracı aldığım eleman zamanında aracın ECU sunu değiştirmiş bir nedenle . Bendeki de çıkma ECU .

8. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Ecu olmadan araç çalışmaz.
    Lpg ecu su sadece taklit yapar.

elkmuh bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş