Eco Tech LPG'ye geçişte devir düşmesi ve stop etme

Konusu 'DİĞER LPG MARKALARI AYAR VE PROGRAM ANLATIMI' forumundadır ve erolaxoy tarafından 4 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. erolaxoy

erolaxoy New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Merhabalar...

2002 Model Opel Astra G Elegance aracım 165.000 km'de. Eco Tech Sıralı Sistem var. Sitenizden aldığım ayar kablosu ile kullanım kılavuzunu okuyarak kalibrasyonu sorunsuz yaptım.

Aracı ilk çalıştırma da benzinde sorunsuz çalışıyor fakat LPG ye geçişte devir 1500'den 400 ve daha altına düşüp stop ediyor. Tekrar çalıştırıyorum geçişte yine aynı problem. Yaklaşık 3-4 kez stop ettikten sonra LPG'ye geçmeyi başarıyorum. Sorun neden kaynaklı olabilir. [​IMG]

2. Oktay DOGAN

Oktay DOGAN UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    10
    merhaba erol bey
    aracınızda kablo baglı iken diger lpg sayfalrınıa da gormek isterim --Konfigurasyon-F3 olan
    eger aracda 2 3 sefer de düzgun geciyorsa sıcaklık degerleri yada enjektör sıralaması düşük bi ihtimalde enjektörün kendisi olabılır

3. seyit

seyit New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    20150708_141715.jpg 20150708_141704.jpg 20150708_141650.jpg Enjektor sıralaması sirali görünüyor. Geçtikten sonra durunca ya da klima açılınca da stop edebiliyor. Benzinde sorunsuz. Kelebek bogazi temizlendi ,hava filtresi değişti , sizden aldığım lpg filtresi ile degistirdim ancak düzelme olmadı. Bir çok kez kalibrasyon da yaptık yine düzelmedi.

4. Oktay DOGAN

Oktay DOGAN UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    10
    şu degerlerle eger hala stop etmeye çalışıyorsa sıralama da yada enjektör
    başka ihtimal olamaz benim gördüğüm
    en yakın lpg servısıne gıdın sıralama hakkında bilgi alın eger ecotech hakkında bılgılerı yoksa bana burdann ulaşın
    team viewer ile yardım edem size musait oldugum zaman

5. seyit

seyit New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Enjektor lere giden borular baktigimda sırasıyla bağlanmış. Hepsi ayni boyda. Yaklasik 15cm. Acaba 1234 yerine 4321 yapılmış olabilir mi. Yani tam tersi baglanmis olabilir mi. Lpg enjektoru tek parca. Hemen sokup tam tersi baglayabilirim.

6. seyit

seyit New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Enjektor lere giden borular baktigimda sırasıyla bağlanmış. Hepsi ayni boyda. Yaklasik 15cm. Acaba 1234 yerine 4321 yapılmış olabilir mi. Yani tam tersi baglanmis olabilir mi. Lpg enjektoru tek parca. Hemen sokup tam tersi baglayabilirim.

7. şevket tütüncüoğlu

şevket tütüncüoğlu LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    9
    Akü 10.6 v göstermesi biraz tuhaf. Acaba elektrik voltajı ile ilgili bir sorun olabilir mi. Daha önce başıma gelmişti lpg sigortası oksitlenmiş sigorta öncesi 12 14 v sigortadan sonra 9 v civarında valfleri bazen açmıyordu. Karbüratörlü sistemdeydi. Değerlendirmek lazım

8. Oktay DOGAN

Oktay DOGAN UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    10

Aynen de oyle olabılır 1234 yerıne 4321 olabılir
    woltaj hatası için de şevket bey ın dedıgı gıbı oksıtlenme temassızlık la alakalı bişey olabilir kontrol ettiriin

9. seyit

seyit New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Enjektoru sokup oring lerini değiştirdim. (Forumda okumustum) sigortayi degistirdim 11.5 v ye yükseldi. Sorun çözülmedi. Enjektorun elektrik soketlerini tam ters sırayla bağladım problem devam etti eski haline aldım. Nozul lari olcturdum 1.8 mis. 105 hp 1.6 16v araç için uygun nozul 2.5 diye biliyorum. Değiştirelim dedim bulamadım malum ecotech ve duzce deyim. Delerek buyutturebilirim ustaya. Eğer nozul dan kaynaklanıyor derseniz.

10. Oktay DOGAN

Oktay DOGAN UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    10
    Enjektörlerin oring değiştirmeniz ben pek saglıklı bulmuyorum
    1.6 16 v araclarrda 2.2 2.5 nozul uygun oluyor kendiniz delersiniz matkap ucu alıp
    ama nozullarda olacagını sanmıyorum ilk geçişi
    enjektörü kontrol edecez

11. seyit

seyit New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Enjektoru degistirtirdim sorun hala devam ediyor. Araç rolantideyken direksiyonu cevirdigimde rolanti dusuyor bazen toplayamayip stop ediyor.

12. Ferhat YALÇIN

Ferhat YALÇIN New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    sa merhaba arkadaşlar konunun üzerinden epey zaman geçmiş ama benim sorunumda seyit beyin ki ile aynı direksiyonu çevirince rolanti düşüp stop ediyor sorunu çözeildinizmi acaba ya da sorunun çözümünü bilen var mı?

13. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Benzinde durumları nasıl araçlarınızın?

14. ersahca

ersahca LPG-C02b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    761
    @Destek de muhtemelen ateslemeden oldugu dusunup benzini sormuş. once akuyu kontrol edin. imkaniniz varsa buji-buji kablosunu degistirip deneyin. problem buyuk ihtimal gazla degil, ateslemeyle ilgili.

Sayfayı Paylaş