Ecotech lpg seat ibiza 1.4 2002 model Elm 327 yapılan ayar

Konusu 'MIMGAS LPG AYARI VE MIMGAS LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve mahirK tarafından 22 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

1. mahirK

mahirK LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    82
    hayırlı günler

Seat ibiza 2002 model 1.4 signo 74kw kullanmış olduğum nüzul 2.00 basınç 1,30
    aracımda ecotech lpg takılı kalibrasyon yapıldığında benzinde benzin enj.mm ile lpg de benzin enj süreleri aynı çıkıyor elm 327 anlık yakıt tüketimine baktığımda -20 lerde uzun vada yakıt kesme baktığımda -38 çıkıyor
    lpg yi açıyorum anlık ile uzun vade rölentida sıfır -5 +5 oluyor aracı benzine alıyorum benzin enj (2,30) süresi ile lpg da benzin enj süresi (1,30 )arasında 1.00 fark var bu normalmidir
    çekiş kalkış çok iyi performas var
    yola çıktığam zaman kullanımlarda anlık yakıt tüketimi -5 0 +10 -10 oluyor uzun vadede -50 seyrediyor yakıtı kıssamda açsamda değişiklik anlık tüketiminde oluyor yakıtı açarsam anlık yakıt tüketime + yönde artıyor kısarsamda - yönde artıyor

ne yapmamı önerirsiniz

2. mt_44

mt_44 Active Member

Beğenilen Mesajları:
    58
    Normal değil Lpg ye alıncada benzin enjeksiyon süresi değişmeyecek 2.30 olacak
    öncelikle basıncı 1.00 yapmanızı öneririm
    Böyle kullanmaya devam ederseniz ileride ilk çalışmadaki marş süreniz uzayacak ve benzinde gaz yememeye başlayacaktır...

3. mahirK

Beğenilen Mesajları:
    82
    akrep_44 senin dediğin şekilde ayarlarsam elm 327 cihazında anlık ve uzun yakıt tüketimi -30 larda seyredecek bazen -40 oluyor
    klıma açık benzin gaz yaptığın zaman benzin enj süreleri aynı
    senin dediğin şekilde yaparsam benzin enj sürelerinde çok fark oluyor

4. volkan

volkan LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    27
    Nozzle 2.5 yapıp basıncı 1.0 a çekip öyle kalibrasyon yapınız lütfen. Sonra çıkan değerlere göre bi değerlendirme yapalım

5. mahirK

Beğenilen Mesajları:
    82
    nozzle 2.5 yaptım basınç 1.0 yaptım burada sıkıntı olan 120 km hızla giderken rampadan iniş te ayağınız gazdan çektiğinizde araç eğimden dolayı biraz daha hız alır işte burda basınç 0,5 kadar düşüyor bu seferde gaz petalına bastığınızda benzinde çalışıyor lpg göstergesi lpg gösteriyor istop edip çalıştırdığımda lpg de çalışıyor
    0,5 te benzine geçme basıncı seçili
    bunuda şürdan fark ettim araç şehir içi ve şehir dışı 100 km rede 14 tl ile 16 tl yakıyor basıncı 1.5 yapıp nozzle 2.0 mm yapınca 100 km rede 19 tl çıktı
    taktım bilgisayarı uzun yolda bu olayı fark ettim
    her nozzle ve basınç değiştirildiğinde kalibirasyon yapılıyor benzin enj süreleri eşitleniyor.

benim şahsi düşüncem bu kit için basınç 1.2 den yukarı bir değer olması gerekiyor

dün yine ayardaydım basınç 1.45 nozzle 2.0 mm uzun vade yakıt kesmeyi -5,0,+5 civarlarında ayarladım sadece tam gazda -20 gösteriyor bunu ayarlayamadım lpg de araba kendine geldi

lpg den benzin yapınca benzin enj süreleri eşit değil eşitlediğnde araba ölü gitmiyor benzin araca yetersiz geliyor gözüküyor benzin pompası yada benzin enjektörlerinde sıkıntı var sanırsam
    benzinle değerlere bakınca -30 ile -40 arasında

6. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Aracınızın hava alış sistemi sağlıklı mı peki? Hava filtresi maf sensörü vb elemanları? benzin pompası sıkıntılı olsa daha fazla yakıta ihtiyaç duyup artı değerler yazması lazım gelir herhalde.

7. volkan

volkan LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    27
    Eğer cutoff da basınç 0.5 lere düşüyorsa ve eğer bu basınç değişmesi cutoff da yapıyorsa. Diğer durumlarda da basınç değişikliği oluyorsa takip etmek lazım kullanımı ozaman regulatör düşünülür.sadece cuttoffda varsa Map sensörü sıkıntı ihtimali göz önüne alınır.Diğer akla gelecek durum araç yükte olmadığı için yani cutoffda manifoltan hava alıyorsa araç regulatör basıncı değişir ve araç benzine geçer.. Gelelim yazılım salaklığına eğer 1.1.3.0 yazılımı varsa bunu kaldırıp 1.1.0.7 yükleyip ecu güncellemesi yaparsın.. Bazen 1.1.3.0 map sensörü değerleri yanlış algılayıp ecuya yanlış bilgi yollayınca sistem sapıtıyor.

Sayfayı Paylaş