ECU x kez resetledi hatası

Konusu 'SIRALI SİSTEM LPG AYARI GENEL BİLGİLER' forumundadır ve Yucel9603 tarafından 13 Eylül 2017 başlatılmıştır.

1. mt_44

mt_44 Active Member

Beğenilen Mesajları:
    58
    @symbol Dün scanmaster ile oksijen sensörlerinin salinimlarina baktım ikiside baya bir grafik çizerek ilerliyorlardı salinimlari birbirlerine çok yakındı hatta birebir aynı diyebilirim ama birçok hyundai aracımda oksijen sensörü salinimlari hep böyleydi ve hiçbiri p0420 kodunu hatta hiçbir kod vermiyorlardı...

Ve araç bazen soğukken 3.4 marş ta anca çalışıyor genellikle soğukken yapıyor sicakken iki defa yapmıştı

2. mt_44

mt_44 Active Member

Beğenilen Mesajları:
    58
    Birde lpg basıncının durduğu yerde 5 6 saat sonra düşmesi normalmıdır
    Örneğin 1.00 bar olan basınç 5 6 saat sonra hiç çalıştırmadan bilgisayara bağladığımda 0.06 bara düştüğünü gördüm

3. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    araç soğukken geç marş alması ile beraber enjektörler ve/ya regülatör sızdırıyor olabilir
    @symbol arkadaşımızın dediklerini uygulayınız

mt_44 bunu beğendi.
  4. mt_44

mt_44 Active Member

Beğenilen Mesajları:
    58
    Arkadaşlar bu Atikerin fast ecusu aküyü durduğu yerde 0.45 amper tüketiyor bir sorunmu var bütün fast sistemlermi böyle

5. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Hocam elimde yok ki deneyeyim. bir de sizdeki eski ilk sıcaklık basınç düzeltmesi olamayan fast diye hatırlıyorum.

mt_44 bunu beğendi.
  6. mt_44

mt_44 Active Member

Beğenilen Mesajları:
    58
    Evet ilk versiyonlar'dan netten baktığımda birçok kişide bu sorun mevcut demekki arıza yok ama aküyü bitirebiliyor tek çare röle takacam artık bu durumda harita hep silinmiş olacak ama en azından ayarlara birşey olmuyor.

7. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Hocam harita biliyorsunuz ayar amaçlı. en güzeli role takın kafanız rahat olsun

mt_44 bunu beğendi.
  8. mt_44

mt_44 Active Member

Beğenilen Mesajları:
    58
    Az önce atiker merkezden aradılar kontak kapalıyken tüketimin olmaması gerekiyor dediler
    Bende birçok arkadaşımda bu durum mevcut acaba fast ecu lar böylemi dedim yok mutlaka onlarda da arıza vardır
    @Destek ten yardım bekliyorum birçok ecu tamiri yaptıklarını biliyorum fast ecu larda böyle bir durum varmıdır kontak kapalıyken ecu elektirik çekermi veya çekiyormu tamir edilen ecu larda böyle bir kontrol yapıldımı acaba.
    Cevap için şimdiden teşekkürler...

Sayfayı Paylaş