FİAT PALİO 1.2 LPG AYARLARI

Konusu 'WENTGAS LPG AYARI VE PROGRAM ANLATIMI' forumundadır ve ademtercan tarafından 30 Aralık 2016 başlatılmıştır.

?

ilk değerlerim yardımcı olurmusunuz

1. .

oy sayısı 0
    0,0%
  2. .

oy sayısı 0
    0,0%
Birden fazla oy kullanılabilir.
  1. ademtercan

ademtercan LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    0
    Merhabalar fiat palio 2005 model 1.2 motor 8 valf aracımda wentgas marka sıralı lpg takılı kabloyu sitenizden yeni aldım ve bugün bağlantı kurup çıkan değerleri sizinle paylaşıp yardımlarınızı rica ediyorum... 1.png 3.png 5.png 6.png 7.png 8.png

2. kadirmania

kadirmania Member

Beğenilen Mesajları:
    12
    Araciniz benzinde rölantide calisirkende goruntu atarsaniz daha saglikli yorumlar gelir. İlk etapta benim gordugum gaz basinci fazla. Gaz basincinida dusurunce nozullari buyutmek gerekebilir.

3. ademtercan

Beğenilen Mesajları:
    0
    Bugün kabloyu tekrar bağlayarak hem benzin hemde gazdaki görüntüleri aldım değerli yorumlarınızı bekliyorum.Teşekkürler...

Ekli Dosyalar:

• 2.png
      2.png
      Dosya Boyutu:
      185,2 KB
      Görüntüleme:
      29
    • 8.png
      8.png
      Dosya Boyutu:
      164,5 KB
      Görüntüleme:
      29
    • 9.png
      9.png
      Dosya Boyutu:
      165,2 KB
      Görüntüleme:
      24
    • 14.png
      14.png
      Dosya Boyutu:
      166 KB
      Görüntüleme:
      25
    • 3.png
      3.png
      Dosya Boyutu:
      184,5 KB
      Görüntüleme:
      28
    Son düzenleme: 31 Aralık 2016
  4. kadirmania

kadirmania Member

Beğenilen Mesajları:
    12
    Ayarlariniz iyi gozukuyor bir problem varmi aracta?
    Daha önce dediğim gbi gaz basinci yuksek. Buda uzun zamanda enjektörlere zarar veriyormus. Aracin basincini regulatorden 1 bara ayarlayip nozullari buyutmeniz gerekir.

ademtercan bunu beğendi.
  5. ademtercan

Beğenilen Mesajları:
    0
    Aracımda bir sıkıntı yok barı. 1 e düşürünce nozulları nereden ve kaça büyütmeliyim Teşekkürler...

6. kadirmania

kadirmania Member

Beğenilen Mesajları:
    12
    Enjektörlerin uzerinde hortumlarin ucundaki sari parcalar. Uzerinde kaclik oldudugu yazar tahminim 1.5 mm dir.

7. ademtercan

Beğenilen Mesajları:
    0
    Bugün enjektörün üzerine baktım hortum üzerindeki sarı parçaların üzerinde yazmıyor hatta enjektörleri söktüm aldım elime detaylı inceledim yok yazmıyor.eski enjektörlere baktım onlarda 1.8 yazıyor eski enjektörlerin nozullarını kullandıgım enjektörünki ile değişsem olurmu .

8. kadirmania

kadirmania Member

Beğenilen Mesajları:
    12
    Öncelikle gaz basıncını 1.1 - 1.2 gibi ayarlayın ondan sonra 1.8mm nozulları takın. Daha sonrada map haritasını resetleyip yeniden kalibirasyon yapın.
    Aracınız 1200 motorsa 1.8 genelde yeterli geliyor. Sizin nozullar 1.5mm olabilir. Eğer elinizde 1.8 mm maktap ucu varsa aracın üzerindekini söküp ölçebilirsiniz. Kolay gelsin.
    Bu arada regülatörler biraz hassasmış. Alyanla vidasını çevirip düşürmeniz gerekiyor. Ama sonrasında regülatör arızalanabilme ihtimali varmış. Forumdaki ustalar öyle söylüyordu. Ama benim başıma gelmedi hiç. Bilginiz olsun.

9. ademtercan

Beğenilen Mesajları:
    0
    Teşekkür ederim yarın dediklerinizi yapacam ekran görüntüsü alır paylaşırım..

10. ademtercan

Beğenilen Mesajları:
    0
    kadirmania kardeşim pazartesi enjektörlerle uğrşırken kaçak olduğunu farkettim lpg servisine gittim hortum delinmiş hortumu değiştirdi.Hazır gitmiş iken birde ayarlara baktırayım dedim bilgisayara bağladı ve enjektör değerlerinin yüksek olduğunu söyledi ve würt enjektör temizleyici depoya attık 50 km yol yapıp gelmemi söyledi çıktım 50 km yaptım geldim ayar yaptı sözde eve geldim kendi kablomu bağladım ve resimdeki değerler beni şok etti ne yapmam gerekiyor.. 1.png 2.png 1.png 2.png 3.png 4.png 6.png

11. kadirmania

kadirmania Member

Beğenilen Mesajları:
    12
    Ariza lambasi yaniyor mu?

12. ademtercan

Beğenilen Mesajları:
    0
    birde arabanın egzozundan müthiş çiğ kokusu geliyor

13. ademtercan

Beğenilen Mesajları:
    0
    yok yanmıyor

14. ademtercan

Beğenilen Mesajları:
    0
    arabadaki katkılı benzini bugün bitirdim yeni benzin aldım katkılı benzin bu değerleri yükseltirmi?

15. kadirmania

kadirmania Member

Beğenilen Mesajları:
    12
    Olabilir bisi diyemicem. Enjektörler falan temizlendigi icin olabilir. Eger katkili benzin bitdiyse, akünün kutup baslarini sökün. Sabaha kadar petrol haritasini sifirlar.. lpgnin sigortasinida sökun. Oyle 60 70 km kullanin. Sonra degerlere bakin.

16. ademtercan

Beğenilen Mesajları:
    0
    benzindemi kullanayım?

17. kadirmania

kadirmania Member

Beğenilen Mesajları:
    12
    Evet. Benzin ms dusmeli önce.

18. ademtercan

Beğenilen Mesajları:
    0
    tamam teşekkürler kardeşim

19. ademtercan

Beğenilen Mesajları:
    0
    Hocam yarın tekrar bilgisayara bağlayacam aracı ben şunu sormak istiyorum. 1.kalibrasyon yaparken map reset yapacakmıyım.2.Map refaranslarını değiştirecekmiyim.3.Map sayfasındaki sayısal değerleri yüksek galiba hangi sutuna kaç değeri giriyim.4.Lpg bayisine pazartesi günü gitmiştim kalibrasyonu araba boşta iken 3000 devir gazda sabitleyerek yapmış idi bende aynı şekildemi yapayım yoksa rolantidemi yapmalıyım.5.map reset yapacak isem ve kalibrasyon araba gazdamı yoksa benzindemi olması gerekiyor.Vereceğiniz talimatlara göre kalibrasyon yapıp ekran görüntülerini paylaşıp tekrar değerlendirmenizi isteyecem.Bu arada dün akğ kutup başlarını söktüm bugün taktım ve kullanıyorum lpg sigortasınıda çıkardım araba benzinde çalışıyor dün rolantide titreme yapıyor idi bugün gayet güzel çalışıyor titreme yok çekişi çok güzel.Biraz uzun oldu.Teşekkürler.

20. kadirmania

kadirmania Member

Beğenilen Mesajları:
    12
    Eğer ki benzin ms normal değere dönmüş ise kalibrasyon yapın.
    1-Reset yapın. 2-Değiştirme. 3-Hiç bi yerde değişiklik yapmadan kalibrasyon sonra görüntüleri paylaşın. 4- Evet araç boştayken araç yaklaşık 3000 devirde olacak. (siz gaz pedalını sabit tutmaya çalışın devir saati aşağı yukarı oynayacaktır.) 5-Benzinde olsun

Araçın benzin ms normale döndümü baktınız mı?

Sayfayı Paylaş