FİAT PALİO 1.2 LPG AYARLARI

Konusu 'WENTGAS LPG AYARI VE PROGRAM ANLATIMI' forumundadır ve ademtercan tarafından 30 Aralık 2016 başlatılmıştır.

?

ilk değerlerim yardımcı olurmusunuz

1. .

oy sayısı 0
    0,0%
  2. .

oy sayısı 0
    0,0%
Birden fazla oy kullanılabilir.
  1. ademtercan

ademtercan LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    0
    Yok bakmadım yarın bakacam .ms değerleri düşmez ise kalşbrasyon yapar isem yanlış kalibremi olur?

2. ademtercan

Beğenilen Mesajları:
    0
    Birde kalibrasyonu hangi sıcaklık değerinde yapmalıyım.Teşekkürler

3. kadirmania

kadirmania Member

Beğenilen Mesajları:
    12
    Kalibrasyon çok sağlıklı olmaz. Sizin araç ms düşüktü katkıdan yada başka birşeyden yükseldiği için önce normale dönsün öyle yapın kalibrasyonu.
    Sıcaklık olarakda motor ısınmıs olsun hararet göstergesi 90 gelmiş olmalı. Bu sıradada gaz sıcaklığı kaç olduğunu not alın.(kaç olduğu önemli değil sadece kaçta olduğunu bilin kalibrasyon sırasında) Ayrıca gaz basıncınızda hala yüksek 1.0 - 1.1 - 1.2 civarında olması daha sağlıklı.

ademtercan bunu beğendi.
  4. RomanoyaAyarVerenAdam

RomanoyaAyarVerenAdam LPG-C03a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    670
    basınç 1 yapın.
    Nozzle 1.8 yapılabilir. . sonra kalibrasyon yapın basınç çok yüksek.

ademtercan bunu beğendi.
  5. ademtercan

Beğenilen Mesajları:
    0
    Teşekkürler yapacam

6. ademtercan

Beğenilen Mesajları:
    0
    acil yardım arkadaşlar nozleleri 1.8 ile değiştirdim basıncı 1.48 den aşağı düşüremedim regülatör üzerindeki ayar düğmesi tam kapanana kadar sıktım sonra kalibrasyon yaptım kalibrasyon esnasında araba stop ettti tekrar denedim yine stop etti sonra nozzle leri söküp 1.5 leri taktım 1.48 basınçta kalibrasyondan geçmedi sonra 1.80 yaptım basıncı kalibrasyondan geçti ama arabayı kullanırken araba stop ediyor muhtamelen ayar vidasını eski konumuna getiremedim ne yapabilirim 3 tanede resim aldım

7. ademtercan

Beğenilen Mesajları:
    0
    resimleri yükleyemiyorum hata oluşuyor gaz zam -53derece t regül 85 derece

Son düzenleme: 5 Ocak 2017
  8. kadirmania

kadirmania Member

Beğenilen Mesajları:
    12
    Basinc düsmuyorsa Regülatörde sorun olabilir. Benzinde ve gazda resim atinca bakalim.

9. ademtercan

Beğenilen Mesajları:
    0
    Regülatörüm yeni atiker marka sistem wentgaz uyumsuzluk olabilirmi

10. kadirmania

kadirmania Member

Beğenilen Mesajları:
    12
    Olmaz, hepsi ayni zaten.

11. ademtercan

Beğenilen Mesajları:
    0
    Arkadaşlar son yaptığım kalibrasyon değerli yorumlarınızı bekliyorum.Gaz derecesi -52 olarak gözüküyor hiç bir zaman değişmiyor sebebi nedir?Harita üzerindeki 180 değerini kendim el ile manuel girdim.enjektör süreleri çok yüksek idi şu anda normal gözüküyor.gaz basıncını regülatör üzerindeki vidayı sonuna kadar kısmama rağmen 1.80 den 1.57 ye kadar düşebildim.sebebi nedir acaba ?Harita çizgili olan nasıl gözüküyor.arabayı kullanamadım hiç malum kar yağışından fakat rolantide iyi gaz veriyom sıkıntı yok gibi. 111.png 1111.png 11111.png 1111111.png 1111111111.png 111111111111.png

12. RomanoyaAyarVerenAdam

Beğenilen Mesajları:
    670
    gaz sıcaklığını ölçen sensör bozulmuş olabilir. ayrıca haritanız oto kalibrasyon sonrası oluşmuş olamaz. çünkü 1000 devir sütunu hiç bir kalibrasyonda aynı çıkmaz.

13. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Bence sizin lpg ısı sensörünün bağlantısı kopuk.
    80 derece ve üzerinde kalibrasyon yaptığınızda benzin zamanına göre lpg zamanını ayarlarken tüm harita yüzdesel ayarlanmalı...

14. ademtercan

Beğenilen Mesajları:
    0
    Yukarıda yazmış idim 1000 devir sutununu kendim el ile girdim yanlışmı yaptım el ile girme sebebim benzinde ki enjektör değeri ile gazdaki enjektör değeri arasında ufak bir fark var idi onu eşitlemek için girdim yanlışmı olmuş ne yapmam gerek tekrar otomatik kalib yapiyimmi..

15. ademtercan

Beğenilen Mesajları:
    0
    Lpg ısı sensörü kopuk olsa gaza geçmemesi laZım ama bugün ayar kablosunu bağladım 30 dereceye geldiğinde kendisi otomatik olarak lpg ye geçti ama yinede yarın ısı sensör kablosunu kontrol ederim.Regülatör hakkındaki fikirlerinizi alabilirmiyim ayar vidasını sonuna kadar kısmama rağmen basınç düşmüyor map sensörü ile alakalı olabilirmi

16. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Lpg ye geçiş regülatör üzerindeki sensör vasıtası ile oluyor.Ayrica ilk resimlerde lpg ısı sensörü çalışıyormuş.
    Lpg ısı sensörü nün görevi ise lpg miktarını ayarlamak.
    Regülatörler basinclari birbirinden farkli olabiliyor. Bence :
    Yükte tam gaz yaptiginizda veya gaz bittikce basinc düşmüyor sa (1.35/1.3 gibi) regülatör saglamdir. Motor benzin enjeksiyon zamanını sıfır yaptiginda basıncın yükselmesi ise normaldir.

17. RomanoyaAyarVerenAdam

Beğenilen Mesajları:
    670
    yanlış yapmışsınız. tekrar kalibrasyon yapın.
    regülatör üzerinde ayar vidası basıncı ayarlamıyor ise ya regülatör bozuktur ya da regülatör. basıncını ölçen sensör bozuktur.

18. ademtercan

Beğenilen Mesajları:
    0
    evet arkadaşlar ısı sensör kablosu kopmuş idi bağladım map reset yaptım otom kalib yaptım inşaallah bu sefer olmuştur... ö.png ö1.png ö2.png ö3.png ö4.png ö5.png

19. ademtercan

Beğenilen Mesajları:
    0
  20. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Adem Bey araç lpg ye geçtiğinde benzin zamanı artıyor demek ki lpg fakir kalıyor.
    Tüm haritayı şeçip entera basın oran ı tklayıp 10 (%10) yazıp tamamı tıklayın.Amaç Araç lpg ye geçtiğinde benzin zamanının en az değişeceği şekilde map i ayarlamak.-10 yazarsanız tablodaki değerler yüzde on azalır.
    Regülatör basıncı konusunda ilk önce map sensörü doğru seçilmiş mi kontrol ediniz.
    Ya map sensörü arızalı ya da regülatör. ama ikisi de olmayabilir.Bence boşuna masraf etmeyin.
    Fakat rölantideki lpg zamanını 4 msn ye düşürmek için 2 seçenek var ya regülatör basıncını yükselteceksiniz ya da nozulları 0.2mm büyüteceksiniz.Benim fikrim nozulları büyültün yüksek basınç enjektörlerin ömrünü kısaltıyor deniyor.
    Isı sensörünü de halletmişsiniz.
    Kolay Gelsin.

Son düzenleme: 9 Ocak 2017
    ademtercan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş