Fiat siena 1.2 rolanti sorunu

Konusu 'AKL LPG AYARI VE AKL LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve cell_master tarafından 28 Aralık 2016 başlatılmıştır.

1. cell_master

cell_master LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    2
    Aracın lpg ayarını yapıyorum herşey normal. Benzin enjeksiyon sürelerini lpg de tutturuyorum değişme olmuyor.Gidişi vs iyi ama şöyle bir sorun var.Ayar yaptıktan 3-4 gün sonra rolanti gezinmeye başlıyor yüksek devirden düştüğünde ışıklarda yada park edecekken bazen stop ediyor, yada sürekli stoptan kurtarıyor titreyerek.Motor soğukken çok yapmıyor ısınmaya başladıkça bu dalgalanmayı yaşıyorum.duracağım zaman ayağım gazda olmak zorunda kalıyorum rolantiyi düşürmemek için.
    Haftasonu tekrar ayar yapıyorum 3-4 gün daha sıkıntısız sonra yine aynı sorun.
    Sizce sorunu nerede aramalıyım?
    Benzinde en ufak bir sıkıntı yok.

2. kadirmania

kadirmania Member

Beğenilen Mesajları:
    12
    Hocam Lpg ısısı yükseltikce yoğunluğu azalıyor ve fakirleşiyor. Isı düzeltme menüsünden aşağıdaki gibi değerleri değiştirip deneyin. Bu tabloyla araç ısındıkçada fakire düşmeyecek. Bu tabloyu deneyin.

upload_2016-12-30_16-2-52.png

3. cell_master

Beğenilen Mesajları:
    2
    Peki bu değerler rastgele değerlermi yani motora ve motor gücüne bağlı değişken olması gerekiyormu? Neye göre belirleniyor.

4. kadirmania

kadirmania Member

Beğenilen Mesajları:
    12
    Hayır motor hacmine göre değişmez. Aracın durumuna göre değer girilir. Sizin araçta motor ısındığında problem var diyosunuz. Gaz ısındıkça yoğunluğu düşer ve fakirleşir. Benimde başıma gelmişti. Umarım sizinkide çözülür.

Argun bunu beğendi.
  5. cell_master

Beğenilen Mesajları:
    2
    Değerleri değiştirdim akşam deneyeceğim.Benim anlamadığım nokta ilk ayar yaptığımda neden bu durum oluşmuyor.4-5 gün normal kullanıyorum.

6. Argun

Argun LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    6
    Benim araçta lpg ayarını yaptırıyorum 3-4 gün normal sabah ilk çalıştırma vs sonra lpg zengine düşüyor rolantide titreme başlıyor araç ilk çalıştırmada benzindeyken dizel gibi ses geliyor ısınınca lpgye geçince normala dönüyor. Sonra lpg sigortasını söküyorum benzin degeri normala dönüyor ayara gidiyorum ayar yaptır 3- 4 gün normal gene sonra gene bozuluyor. LPg ayarı 3-4 günde bozulur mu ?

7. vedovedo

vedovedo LPG-C04x Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    7
    merhaba
    yapılan ayardan sonra haritada degişiklik oluyor mu ? 3-4 günde ayar bozulmaz zaten yeni ayara anca uyum saglayacaktır yapılan ayardan sonra o ayarda kullanmaya devam etmeyi deneyin.
    sistem ve araç markası ne

8. kadirmania

kadirmania Member

Beğenilen Mesajları:
    12
    Argun hocam isi ile alakali olabilir. Mesala aracin sicakligi 90da acik trafiktesiniz gaz isisi 35 40 diyelim. Ama dur kalk trafikte gaz isisi 60 a 70 e cikar. O yuzden problem olan araclarda isi duzeltme yapilmasi faydali olur bence. Aracinizin ve kitinizin markasi nedir. Zengine dustugunu nerden bakiyosunuz?

9. cell_master

Beğenilen Mesajları:
    2
    İyi günler. Hatırlarsanız beraber lpg ayarı yapmıştık. Uzaktan bağlantı yapmıştık. Dur kalk hiç yapmıyorum.Gidip geldiğim yol hep aynı.
    Dün lpg taktırdığım yere götürdüm. 1.8 nozulu 1.9 olarak büyütmüşler bundan önce bıraktığımda. Tekrar 1.8 taktırdım. Akşam uğraştım ama istediğim gibi ayar tutturamadım bu sefer. Benzin ms lerini yakaladığımda lpg ms si 5-6 larda geziniyor. Acaba 2 lik nozul taktırıp basıncı mı yükseltsem. 8V olmasından dolayı yüksek ms li değerlerde sanırım sorun şaşıyorum, şahsi düşüncem.Sizin fikriniz nedir.

10. Argun

Beğenilen Mesajları:
    6
    Bende bir konu açayım o bölümde fikirlerimiz paylaşalım hem de benzer araçlar için iyi olur

11. kadirmania

kadirmania Member

Beğenilen Mesajları:
    12
    Aslında acayip bi durum sizin araçta sistem biraz farklı. Ama genel mantık benzin msleri gazdada aynı tutmak. Siz bunu yakaladığınızda lpg 5-6 lara cıkıyorsa ya nozullar büyücek yada basınç artacak.
    Sizin sistem Sıralı sistem değil yarı sıralı sistemmiş o yüzden netde bişi söyleyemiyorum.
    1.2 8V araçlara sıralı sistem takılıyor benim bildiğim neden sizin araca yarı sıralı sistem takılmış onu anlayamadım. Ustanızdan sistemi sıralıya cevirmeyi bi teklif edin isterseniz. Eğer ki aracınız sıralıya uygunsa sıralı sistem daha iyi. Sizin sistemde enjektörler grup olarak acılıp kapanıyormuş.

12. Argun

Beğenilen Mesajları:
    6
  13. cell_master

Beğenilen Mesajları:
    2
    Hocam araçta sıralı sistem takılı. Full grup diye geçiyor bizim araçlar. Atiker ,akl gibi firmalar bu sisteme özel yazılımla çalışıyor. Brc marka çalışmıyor bizim araçlarda.

14. kadirmania

kadirmania Member

Beğenilen Mesajları:
    12
    suanki ms biraz yuksek ama bu durum rölantide problem yapmaz. Sorunu baska yerde aramak lazim bence.

Sayfayı Paylaş