Filtre değişimi ve zavoli ayar

Konusu 'ZAVOLI ALISEI LPG AYARI VE ZAVOLI ANLATIMLARI' forumundadır ve ali çelik tarafından 2 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

1. ali çelik

ali çelik New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Sitenizden almış olduğum filtreyi değişip ve ayar kablosu ile ayarlara göz atayım dedim. Otomatik kalibrasyom yaparak rolantide ayar ve sonrasında kabaca bir ayar yaptım. Henüz ince ayar yapamadım.Ekran kaydı yaparak ekledim. Değerli uzmanlarımıza birkaç sorum olacaktı.
    1- Benim kit zavoli alisei akıllı kit (metal kutu) fakat ecu'ya bağlandığım zaman obd bölümü tıklanmıyor, aktif değil. Sanırım obd bağlantısı yapılmamış. Sorum bu bağlantıyı nasıl yapabilirim? Kendim yapabilirmiyim?
    2- Benim map haritasında rpm değerleri 1000,2000,3000 şeklinde gidiyor. Diğer zavoli map sayfalarında ise 500,1000,1500 şeklinde 500'er artarak gidiyor. Acaba yazılım güncelleme yapmak mı gerekiyor? Eğer değiştirmek mümkünse benim proğramda da 500 er artan şekilde olmasını istiyorum.
    Ayrıca aracın ayar durumu konusunda görüşlerinizi almak isterim. İlginize teşekkürler..
    Araç bilgileri: 2001 model toyota 1.6 110 hp vvti motor. Kit zavoli alisei akıllı kit 2006 yılında takılmış.

2. RomanoyaAyarVerenAdam

RomanoyaAyarVerenAdam LPG-C03a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    670
    2006 model kitte obd olur mu bilmem. Ecu üzerindeki tüm sayıları gösteren bir resim atın yardımcı olalım

3. ali çelik

ali çelik New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
  4. ali çelik

ali çelik New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Tamam Hocam ilk fırsatta resim atarım. Zavoli ecu çeşitlerine baktığımda metal kutu akıllı kit obd'li olarak geçiyor ama işin aslını tam bilmiyorum.

5. RomanoyaAyarVerenAdam

Beğenilen Mesajları:
    670
    Kesin bilinmez onun da 2 çeşidi var. Resimleriniz görünmüyor ecu nun arkasını ve önünü resim çekin. Özellikle o ince yazılan kodlar görünsün o kod obd li olup olmadığının işaretidir

6. ali çelik

ali çelik New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Tamam Hocam resim henüz atamadım. İlk fırsatta atıcam.

7. ali çelik

ali çelik New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Merhaba, "RomanoyaAyarVerenAdam" hocam. Benim ecu resimlerini çektim. Arkasında ve yan taraflarında rakam veya yazı olmadığı için resimlerini koymaya gerek duymadım. Ön taraftaki yazılar okunabiliyor. Net okunmayan zavoli yazısının sağ altındaki küçük yazı ise "s.r.I" şeklinde bir yazı var. İlgi ve gayretlerin için teşekkürler Allah razı olsun.. DSC02799.JPG DSC02800.JPG DSC02807.JPG

8. RomanoyaAyarVerenAdam

Beğenilen Mesajları:
    670
    İki tarafını da çekin demiştim. Arkadaki kodlar önemli

Sayfayı Paylaş