Gasitaly F1 Kit Harita Durumu

Konusu 'DİĞER LPG MARKALARI AYAR VE PROGRAM ANLATIMI' forumundadır ve nurul87 tarafından 18 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. nurul87

nurul87 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0

ARACIM HYUNDAİ ACCENT ADMİRE 1.3 2005 GASİTALY F1 LPG

ustamdan ve anlayan arkadaşlardan bu haritayı yorumlamalarını rica edicektim.

oldukça uğraştım bu verileri almak için çünkü sabit devirde tutulduğunda enjeksiyon ms değişmiyor o yüzden yalnızca o aralığın basınç eşitlemesi mümkün oluyor. araca yük bindirdikçe ms artıyor örneğin farlar fan klima çalıştırılarak onları açtığımda bir üst enjeksiyon zamanlamasına geçip orayı eşitledim. yolda giderkende sabit hızla yine ms eşit bir değerde gidiyor anlık yüklerde ms oldukça yükseliyor fakat ayarlayacak kadar zaman yok. daha sonra (bunu herkes denemesin ben göze alarak yaptım) el freni çekik durumdayken vitese takıp debriyajı hafif salarak araca yük bindirerek ms zamanını yükseltip eşitleme yaptım onuda en fazla 6.6 ms ye kadar çıkardım daha fazlasına yemedi çünkü debriyaj balatası kokmaya başladı haliyle bende oraya kadar eştleyip kalanlarıda otomatik ayardaki mantığa göre azalttım.

tespitlerim yada yaptığım doğrumudur bilemiyorum ardından aynı oranları yüksek devirlerede oranladım harita üzerinde sonuç fotoğrafta gördüğünüz tablo. bi kaç turladım sıkıntı yok gibi duruyor.

Eğer bu şekildeki tespitlerim doğru ise lpg bujisi aldım bi kaç güne gelecek artı yağ değişimi tabi bu kalibrasyon işlemlerini sıfırdan tekrar yapmam gerekecek

kabloyu alalı henüz 1 hafta oldu bu imkan elimde olduğu oldukça mutluyum çünkü aracı lpg taktığım yere götürdüğümde yalnızca rolantide eşitleme yapıp bırakıyor e ztn rolantide araç ne kadar duruyor ki ne anlamı var.

bir şey daha merak ediyorum bu oranları otomatik ayarlayabilen bi lpg markası varmıdır?

birde bu kablo sayesinde fanın bile yakıtı artırdığını gördüm ya ona şaşıyorum ben her zaman açık tutardım etki ettiğini hiç düşünmemiştim.

2. nurul87

nurul87 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    birde bi tespitim daha var fark ettimki diğer markaların program arayüzü neredeyse hemen hemen aynı örneğin mgs ile atiker 'in benim gasitaly e benzeyen bir arayüz gördünüz mü ustam ben benim arayüzün basitleştirilmiş fakat benzindeyken verileri kayıt altına alamadığım için hassas kalibre etmekte sıkıntı yaşıyorum farklı bi arayüzde belkide müdahale etme şansım olabilirmi acaba ?

3. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Merhaba,
    haritanızda mantık hatası bulunmamaktadır.
    Varsayılan düzene uygun bir harita oluşmuş.
    Bu ayarlamadan sonra aracınızdaki değişiklikleri takip edip paylaşmanızda yarar var.
    Yakıt durumu, performans vs.

Haritanızda şuda açıkça görülüyor: en ekonomik sürüş için devir aralığı 2500-3000.
    Program ile alakalı bir gelişme olursa haberdar edeceğiz sizi.
    Mgs ve atikerde mevcut değil bu arayüz.

4. nurul87

nurul87 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    peki gaz basıncı 1 ila 1,50 arası değişiyor benzine geçtiğim zaman yavaş yavaş 0 a kadar düşüyor normal değerlermidir bunlar

5. MSC Elektronik

MSC Elektronik Administrator

Beğenilen Mesajları:
    65
    Merhaba, ayarlar sayfasınında görsellerini ekleyebilirseniz iyi olacak, mesela lamda 0-5volt seçilmiş sanırım, hyundai 'lerde 1volt narrow bulunur, 0-1volt'u seçmelisiniz. Buna benzer hatalar yapılmış olabilir.

6. nurul87

nurul87 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    ustam lambda yı 1v ye ayarladım fakat lambda sürekli 5v göstemekte benzindede gazdada ilk çalıştırdığımda 1 den vaşlayım yavaş yavaş yükselip 5v de duruyor. sizce bu normalmidir

birde lpg programında tutma katsayısı diye bir şey var ztn oldukça basit bir program %5 ila %60 arasında ayarlanabiliyor fakat ne olduğunu çözemedim bir fikriniz var mı acaba ?

7. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Merhaba
    Lambda bağlantısı yapılmamış olabilir.
    Oksijen sensöründen lpg ecu'suna kablo alınmışmı diye gözle kontrol yapabilirsiniz.

Program arayüzünde "tutma katsayısı"nı göremedim.

8. jackal67-78

jackal67-78 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    hocam kolay gelsin bende gazitaly f1 kit var yanlışlıkla ecu ya format attım ve her şey silindi araca gaz alıyorum ama az zorlayınca ve aracta gaz azsa hemen benzine geciyor enjektör regülatör ve diger seyleri internetten araştırarak sectim sizinde biliginiz varsa yardımcı olabilirmisiniz birde bende gaz basıncı ve map basıncı cıkmıyor basınc farkı diye bisey cıkıyor ekranda bağıl basınc dye bişey var ona basınca mutlak basınc oluyor hangisi olacak acaba yardımcılarınız icin şimdiden cok teşekkürler[​IMG][/URL][/IMG]

9. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Basınç sensörünü yanlış seçmiş olabilirsiniz.
    0,72 olarak zaten düşük okuyor. Gaz abasıncada benzine geçmesi normal.
    Diğer seçenekleri deneyebilirsiniz.

10. jackal67-78

jackal67-78 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    bugun degistirdim basinc sensorunu fark basinci 1.52. ye kadar cikti bu yuksekmi sizce bide prgramda gaz basincni okumuyor bu neden olabilir sadece basinc farkini okuyor

11. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Merhaba,
    üst resimde gaz basıncı 1.29 görünüyor. Nasıl okumuyor.

12. eraysgt

eraysgt New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    merhaba ben de gasitaly kullanıyorum.Kabloyu bağladım herşey tamam fakat program açılışında invalid com port uyarısı alıyorum ve bağlanamıyorum.çözüm için fikri olan var mı acaba?

13. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Merhaba,
    Aygıt yöneticisinden comport numarasını öğrenin(eğer yok ise driver yüklenmemiştir)
    Program menusunden com ayarlarına girin aynı numarayı seçin.

14. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    0542 350 2417 iletişim hattımız.

15. malatyadoğan

malatyadoğan LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    5

Resimlerdeki Gasitaly kite ait kablonuz var mı?Telefonla görüşmüştüm.

16. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Merhaba, evet mevcut. Geç cevap için üzgünüz.

17. eraysgt

eraysgt New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    selamlar iki küçük problemim var yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1-ayarları sıfırlamıştım kabloyu ilk aldığımda,o zamandan beri gösterge problemli.Yani doluyken 4ü de yanıyor,gaz azalınca yanıp sönmeye geçiyor direk,aradaki lambaların ayarını yapamadım.

2-gazdan benzine geçiş devrini 5500 e ayarladım.tabi 5000'den sonra anlık geçiş teklemesi oluyor.bu küçük viteslerde pek farkedilmese de özellikle 5.nci viteste o devirde devamlı yapıyor çünkü devir orada sabit kalıyor geçiş süresinde durakladığı için.bunu nasıl çözerim?

18. EGR

EGR LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    211
    geçişi yumuşatmak için üst üste bindirme ayarını kullanabilirsin

19. eraysgt

eraysgt New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    o ne ki :D

20. mert66

mert66 Member

Beğenilen Mesajları:
    7
    gasitaly f1 clio 1.4 aracımızın kalibrasyona ihtiyacı var lpg de dengesiz çalıştığından resetlemek gerekiyor ancak resetlediğimiz zaman devir sinyali bobin tipi seçeneklerini programda göremedim biliyorsunuz bunlar siliniyor ve giremediğimiz tekdirde lg de çalışmıyor lovato ve atiker kullandığımız araçlarda durum böyle acaba bunda gerekmiyormu yada hangi bölümde yardımcı olursanız sevinirm

Sayfayı Paylaş