Honda Accord 91 Otomatik AKL Enjektör

Konusu 'AKL LPG AYARI VE AKL LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve Yunus ACAR tarafından 16 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

1. Yunus ACAR

Yunus ACAR LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    20
    Bunu bende düşündüm ama hiç koku falan yoktu 50 TL yakıt aldım yine iş çıkışı lpg taktırdığım yere gidip kaçak var mı baktıracağım.

2. Argun

Argun LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    6
    İlk sayfada ki ayarlar idare edermiş. Bişey dikkatimi çekti ilk resimlerde gaz sıcaklığı 39 derece şimdi 5 derece demek ki regülatör gaz sıcaklığını ayarlayamıyor. Regülatörün güzel ısınıyor fakat gazı ısıtmıyor. Gaz sıcaklığını ayarlayamıyor yada gaz ısınıyor sensör bozuk sisteme düzgün değer iletmiyor oda tümden ayarını bozuyor.

3. Yunus ACAR

Beğenilen Mesajları:
    20
    Merhaba arkadaşlar bugün lpg gaz kaçağı var mı baktırdım yok dediler. Lpg enjektör ait resmi aşağı ekliyorum. Bugün Kadir beyin sayesinde rolanti de hasas ayar yaptık, ona ait video çektim link aşağıda paylaşıyorum . Ters birşey gören olursa paylaşır ise sevinirim bu yakıt tüketimi araçtan soğuttu beni. İyi akşamlar.

Ekli Dosyalar:

4. Argun

Beğenilen Mesajları:
    6
    Yunus Hocam ; benim enjektörde aynı ayar yapılırken akl 3 ohm ahc seçiyorlar. Fakat neler değişir bilmiyorum. AEB ecu sana bir çok seçenek sunuyor fakat en doğrusu kendi enjektör serisine göre ayarlamak

5. Argun

Beğenilen Mesajları:
    6
    Yunus Hocam; Arkadaşlar böyle bir fark bulmuşlar 3 ohm ile 3 ohm ahc arasında.

Sizlerle paylaşmak istediğim tespitlerim var.Bildiğiniz üzere son kalibrasyonumu "atiker 3 ohm" enjektör seçili yapmıştım.Fast sistem Sıcaklık düzeltme ayarının bu seçimde çok etkili olmadığını gördüm (soğuk tarafta yine etkili oldu grafikteki gibi ama genel olarak ahc gibi değil).Enjektör tipini "atiker ahc 3 ohm" seçtiğimde sıcaklık ayarı bayağı etkili oluyordu sistem üzerinde.Bu durum enjektörle alakalı değil,enjektör tipini seçerek lpg ecusuna nasıl çalışması gerektiğini söylüyoruz sanırım."ahc" seçtiğimizde sanki ecu ya lpg sıcaklık düzeltmeyi devreye al diyoruz.

Bu yüzden şöyle bir önerim olacak Sıcaklık düzeltme olmayan yada kullanmak istemeyenler enjektör tipini "atiker 3 ohm" seçsin."ahc" olmasın.

6. Yunus ACAR

Beğenilen Mesajları:
    20
    İlginiz için öncelikle teşekkür ederim, peki ne yapmamı tavsiye edersiniz?

7. Argun

Beğenilen Mesajları:
    6
    Rica ederim. Araç konfig de enjektör seçimini akl 3 ohm ahc seçin öyle ayar yaptırın.

8. Burak

Burak LPG-C02a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    244
    her değişiklik öncesi ayarlarınızı bilgisayarınıza kaydedin. lazım olursa geri dönersiniz.

9. Yunus ACAR

Beğenilen Mesajları:
    20
    Aynen Burak bey hep yaptığımı kayıt ediyorum da artık bir şey yapmaktan korkuyorum 1 tl bulacak bu gidişle :)

10. kadirmania

kadirmania Member

Beğenilen Mesajları:
    12
    Hocam birde son programi indirip ecuyu guncellemeyi deneyin. Argun hocamin dediği gbi ahc 3 ohm secmelisiniz sizin enjektörler ahc imis.

11. Yunus ACAR

Beğenilen Mesajları:
    20
    Merhaba Kadir bey, akl 6.3.0.3 indirdim ecu güncelleme nasıl oluyor?

12. Yunus ACAR

Beğenilen Mesajları:
    20
    Merhaba enjektör tipini degistirdim yeniden kalibrasyon yapıp rölanti de ayar yaptım. Kullandığım akl sürümü 6.0.3.3 tu onda ekü programlaması aktif değildi bende netten akl v6.5.2.2 indirdim onda da program açılırken ekü aktif oluyor lpg beynine bağlanınca pasif oluyor bu ecu nasıl guncelleye bilirim ecu fotoğraf aşağı ekliyorum iyi akşamlar

Ekli Dosyalar:

13. kadirmania

kadirmania Member

Beğenilen Mesajları:
    12
    Atiker microfast sistemde güncelleme yapiliyor. Akl de hic yapmadim o yuzden cok net birsey soyleyemiyorum.

14. Yunus ACAR

Beğenilen Mesajları:
    20
    Kadir bey bilgisayarı araca bağlayınca ecu programlama linki pasif oluyor fakat şimdi evde programı açıyorum ecu programlama linki aktif tıkladığımda bir firmware diye klasör açıyor içinde cpm, cp4, cpc, cpn gibi uzantılı dosyalar var fakat bunlar 2013 ve 2014 tarihli anladığm kadarıyla bunlar eski sürümler işin garip tarafı araca bağlı iken neden bu link pasif oluyor umarım bilen bir arkadaş yardımcı olur hayırlı akşamlar.

15. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Atiker fast de aracın kontağı açık motor çalışmazken güncelleme yapılıyor...

16. Yunus ACAR

Beğenilen Mesajları:
    20
    Benim AKl de kontak açık progrmaı başlatıyorum ecu bilgileri getirdikten sonra ekü programla linki pasif oluyor.

17. Yunus ACAR

Beğenilen Mesajları:
    20
    Merhaba arkadaşlar enjektör tipi değiştirip kalibrasyon yaptım 50 tl lpg aldım litresi 2.61 tl den 19.16 litre aldım evden işe 8 km işten eve 8 km kullandım yoğun şehiriçi yoktu şehiriçi hiç girmedim diyebilirim 85 km yakıt bitti eskiye göre iyi ama yine de tüketim çok değil mi ?

18. Yunus ACAR

Beğenilen Mesajları:
    20
    Merhaba arkadaşlar haftasonu muğla köyceğiz, Köyceğiz Muğla yaptım sakar rampası da 7 km yokuş çıkıyorum bilen bilir viraj birinde araç sollar iken gaza ayağımdan çektim araç stop etti güç bela boşa alıp çalıştırıp devam ettim az kalsın kaza yapıyordum. eve yaklaştığımda yoldan sapmak için yavaşladım yine stop etti bu stop etme olayını nasıl çözebilirim benzinde bunu yapmıyor. Araçtan soğudum valla :(

19. Argun

Beğenilen Mesajları:
    6
    Kalibrasyon yaptıysanız tekrar ekran görüntüsü alıp paylaşa bilir misiniz ?

20. Argun

Beğenilen Mesajları:
    6
    Yunus Hocam;

İlk paylaştığın ayar yakıtın normaldi. Sonra normal regülatörden süpere geçtin bu olması gereken arabana göre fakat ondan sonra ayarın bozuldu ve yakıtın arttı ayar tutmadı. Süper regülatörü takan adam montajı yapamadı yada regülatör bozuk. İlk ayarda normal regülatör gaz sıcaklığını 35 dereceye kadar ısıtmış . süper regülatör 12 derece ye kadar ısıtıyor. Lpg 30- 35 derecede gaz fazına geçiyor. Senin araç son ayarlarda 12 derece ile nasıl gaz fazına geçecek sisteme sıvı basacak araba tekliyecek ve çok yakacak. ( N0t: sensörün bozuk olmadığı varsayımı ile ) Regülatörü takan adama git bilgisayara bağlanın usta bak gaz sıcaklığı çok düşük taktığın regülatör gazı ısıtmıyor. Gazı ısıttırana kadar ordan ayrılma yapsınlar işleri bu

Sayfayı Paylaş