Klima Açıkken Devir Düşmesi

Konusu 'ZAVOLI ALISEI LPG AYARI VE ZAVOLI ANLATIMLARI' forumundadır ve sfmn tarafından 13 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

1. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    Bu kitlerde formülasyon yapmaya gerek yok, en alt tarafta DÜZELTME diye yazan yüzdesel % değer var. Oradaki değer kadar yüzdesel değişim yapsanız bile işinizi görür. Sonra duruma göre bakarsınız

2. sfmn

sfmn New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Cevaplar için teşekkürler. Bir iki gün daha benzinde kullanıp dediğiniz düzeltmeleri yapayım. Son durumu yine yazarım buraya.

3. osamanos

osamanos Member

Beğenilen Mesajları:
    7
    Baştan kalibrasyon yapmayacaksan benzinde binmeye gerek yok. X-calibur hocamin dediği duzeltmeyi yapın

4. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    Aynen ben sadece arabada sıkıntı varmı yokmu diye benzinde kullanın dedim. Benzindeyken de bu kadar yüksek yakıt düzeltmesi yapıyormu görmek için yoksa ayarlama ile alakalı bir tavsiye değil di benimkisi. Ama lpg de kullanmadan önce haritadaki tüm değerleri en az %20 arttırıp öyle kullanın ve değerleri kontrol edin.

5. sfmn

sfmn New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Anladım hocam. Bu ayarları yapan usta benzinde kullandırmadan direk otomatik kalibrasyon yapıp bir kaç düzeltme yapmıştı. O yüzden yakıt kesme değerleri benzinde normale dönene kadar benzinde kullanıp kendim oto kalibrasyon yapıp sonra da düzeltmeleri yaparım diye düşünmüştüm. Gerek yok diyorsanız kalibrasyon yapmadan direk ayarlara müdahale edeyim.

6. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    Otokalibrasyonda neye dikkat ediyor bilmediğimden yanlış olmasın şimdi. Eğer dediğiniz türde ise aynen devam edin. Ama sanmam çünkü bir sürü LTFT değeri var araba ecusunda kayıtlı. Durum nasıl araba benzinde çalışırken düzeltme değerleri nasıl dikkat ettiniz mi?

7. sfmn

sfmn New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Bugün benzin de 40 km yol daha yaptım. Durum bu şekilde. Rolantide STFT 46'dan aşağı düşmüyor. Benzinde kullanmama rağmen LPG ECU'sü halen müdahale ediyor olabilir mi?
    Screenshot_2016-06-10-17-07-07.jpg

8. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    aracınız sanki bir bakım istiyor gibi

9. sfmn

sfmn New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Eve geldikten sonra map değerlerini %30 artırdım. Birazda test sürüşü yaptım. Yolda giderken STFT 0'a yakın değerler oluyor. Bu yüzden de LTFT 3'lere kadar düştü. Klima devreye girince devir düşmesi de olmuyor. Çekiş bariz bir şekilde arttı diyebilirim. Genel anlamda gayet güzel oldu. Yalnız rölantide iken STFT yine yüksek. Tüm haritayı %10 daha artırarak denediğimde rölantide STFT 0'a yakın oluyor ancak yolda genelde -7 / -10 seviyelerinde oluyor. Rölantideki yakıt değerlerini düzeltmek için 2ms ve 2,5ms satırlarının tamamına biraz artırma yapsam mı? Yoksa 2ms - 2,5ms satırlarının sadece 500 ve 1000 sütunlarına mı artırma yapmalıyım? Bir de enjeksiyon sürelerini eşitlemeye çalışmalı mıyım?

Vites D konumunda LPG
    2016-06-10_18-13-48.jpg

Vites Park konumunda LPG

2016-06-10_18-14-27.jpg

Vites Park konumunda Benzin

2016-06-10_18-15-14.jpg

10. sfmn

sfmn New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Dün biraz daha yol testi yaptım. Yolda STFT tek haneli rakamlarda seyrediyor. Sürüş sonunda LTFT de 1,6'ya kadar düştü.Tek sorun rolantide STFT halen 20 civarlarında. Akşam 2 - 2,5 - 3ms satırlarını %10 artırıp bir de öyle deneyeceğim.

Screenshot_2016-06-12-15-43-40.jpg

mstbk1300 bunu beğendi.
  11. lampard

lampard LPG-C02a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    33
    rölantideki satırı %10 artıra artıra deneme yapın düzelmesi lazım.sadece rölantideyse diğer sütunlara karışmayın 1.6 çok iyi

12. lampard

lampard LPG-C02a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    33
    Benzin zamanı değişmeyecek şekilde ne demek kusura bakmayın bilmediğimden soruyorum topun düştüğü satırı artırın mı diyorsunuz bunu yaparken hangi süreye bakmamız lazım bende de az da olsa var bu durum

Sayfayı Paylaş