LANDİ RENZO OMEGAS LPG AYARI YAPMA HARİTA VE DEĞERLER bmw 520

Konusu 'LANDI RENZO LPG AYARI VE PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve nebil tarafından 2 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. nebil

nebil LPG-C03a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    15
    Merhaba , sizden aldigim kabloyla ayar yapmaya calistim enjektorler sifir buyuk tip beyaz kafali regulator ig1 buyuk tip regulatorun tamir takiminida yeni degistirdim.Su an arac duzgun calisiyor rolantide sogukken cok nadir stop ediyor arac otomatik 1997 520 rolantide benzin ms dusuyor fakat d ye alinca sabitleniyor yolda ve rolantideki degerler assagida bir degerlinendirme yaparmisiniz harita ve regulator basinci hakkinda. VIDEO0062_0000010945.jpg

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 2 Mayıs 2015
  2. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    rölantide, benzinde çalışırken ki benzin ms sürelerini görmeye ihtiyaç var. resim çekip paylaşmanızı rica ederim.

ama görmeden tahminde bulunmak gerekirse, enjektör basınç kombinasyonu ihtiyaçtan fazla.

3. nebil

Beğenilen Mesajları:
    15
    Bütün resimler çıktımı bilmiyorum ama tam gazda bile ms niyeler 4.8 i geçmiyor
    ekte benzin li ekran görüntüsü var fakat bu resimde tank bos gaz yoktu araçta ve regülator tamir takımı değişmeden önceydi

Ekli Dosyalar:

4. nebil

Beğenilen Mesajları:
    15
    Buda regulatorun teknik verileri 1 bar diyor sürekli 1 bardamı çalışmalı regülator.

Merhaba , sizden aldigim kabloyla ayar yapmaya calistim enjektorler sifir buyuk tip beyaz kafali regulator ig1 buyuk tip regulatorun tamir takiminida yeni degistirdim.Su an arac duzgun calisiyor rolantide sogukken cok nadir stop ediyor arac otomatik 1997 520 rolantide benzin ms dusuyor fakat d ye alinca sabitleniyor yolda ve rolantideki degerler assagida bir degerlinendirme yaparmisiniz harita ve regulator basinci hakkinda.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 2 Mayıs 2015
  5. nebil

Beğenilen Mesajları:
    15
    Enjektor basinc kombinasyonu fazla derken harita degerlerinimi dusurmem gerekli yoksa regulator basincinimi.

6. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    basıncı düşürmek gerekli ancak kesin birşey söylemeden önce, araç benzinde çalışırkenki ekran görüntüleri lazım. benzinde çalışırken ekran görüntüsü alıp paylaşmanızı rica ederim.

7. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    ilk resimlere tekrar bakınca farkettim ki benzinde çalışırken resimler varmış zaten :)

araç lpg de ve rölantide iken basıncı yavaşça azaltın (regülatör üzerinden), LPG ms değeri 2.7-2.8 ms civarına kadar gelsin. siz basıncı düşürdükçe LPG süresi yavaşça yükselecek.

daha sonra sıfırdan tekrar kalibrasyon yapın

f7 - katsayı menüsünün, hem gaz da hem benzinde çalışırken ki ekran görüntülerini paylaşın lütfen.

8. nebil

Beğenilen Mesajları:
    15
    Değerli cevaplarınızı için çok teşekkür ederim.Yanlız şöyle bir durum var aracın üzerindeki enjektörler büyük beyaz tip enjektör ve şu anki ayarla rolanti çekiş yakıt vs problemsiz çalışıyor şu anki ayarlar ile.Bu ayarların araca veya gaz sistemine bir zararı olurmu, yada dediğiniz gibi basıncı düşürüp yeniden kalibrasyon yapmamın ne gibi artısı olur.

Son düzenleme: 5 Mayıs 2015
  9. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    şu anda, benzin sistemi oldukça yüksek miktarda yakıt kısıyor, buna rağmen LPG enjeksiyon süreniz hala çok düşük.

zannediyorumki gereksiz bir LPG tüketimi ile karşı karşıyasınız.

10. nebil

Beğenilen Mesajları:
    15
    Lpg tuketimi su anda normal gibi 14 lt lpg civari tam gazda bile benzinde benzin ms iyleri bile 6 ms gecmiyor basinc yuksekligi ve lpg ms nin dusuk olmasi yakit tuketimi disinda bi zarari varmidir enjektorlere yada motorun duzensiz isinip hararet yapmasi gibi.Dusuk ms daha az yakit anlaminami geliyor.Degerli cevaplariniz icin simdiden tesekkur ederim.

11. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    düşük ms düşük yakıt anlamına gelmez. önemli olan enjeksiyon sürelerinin belirli aralıkta olması ve benzin ms süresinin gaz - lpg geçişinde olabildiğince az değişmesi.

şu anki hali ile, muhtemelen gereksiz zengin karışım ile hem motora hem oksijen sensörlerine zarar vermeniz olası.

12. nebil

Beğenilen Mesajları:
    15
    O
    O zaman dediginiz gibi regulatorun basincini katalogtaki 1 bar degerine getirip rolantideyken tabi otomatik kalibirasyon yaparak ekran goruntusunu alayim benzin ve lpg de birde benzin ms niyelerinin bu kadar dusuk olmasi normalmi benzinde dahi, otomatik kalibirasyonda sadece rolanti ve 3000 devir yaprak kalibirasyon yapmak dahami saglikli yuksek devirde gaz vermekten.

13. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    evet basıncı düşürmekte fayda var, dediğim gibi, araç LPG de olsun, siz basıncı yavaş yavaş düşürün, LPG süresi yükselmesi lazım herşey sağlıklı çalışıyorsa.

LPG süresi 2.7-2.8 hatta olabiliyorsa 3 ms gibi bir değere getirin rölantide.
    daha sonra sıfırdan kalibrasyon yapın.

kalibrasyon standart süreç, ayağınızı gaz pedalında sabit tutun, devri sabit tutmak önemli değil, önemli olan ayağınızın gaz pedalında sabit kalmasıdır.

kalibrasyon sonrası f7 menusunun, benzinde ve lpg de çalışırken ki ekran değerlerini paylaşırsanız, devamında ayar için yönlendirmeye çalışacağım sizi.

14. nebil

Beğenilen Mesajları:
    15
    Dediginiz gibi basinci dusurdum fakat, en son 1.20 ye kadar indi rolantide ve lpg ms lerinde kayda deger yukselis olmadi 0.7 civarinda bu seferde benzin ms dustu, ardindan otomatik kalibirasyon yaptim ve carpalar 200 un ustune cikti 4000 ustu devirlerde arac tikanmaya basladi ve benzin ms leri 1.4 lere kadar dustu ekran resimlerini ekleyip degerli yorumlarinizi bekliyorim.

Benzin goruntusunu alamadim benzinde 1.90 larda ms rolantide ,birde dikkatimi ceken benzinde tum yu yukleri acip klima far vs ve vitesi d ye alinca benzin ms 2 yi geciyor onun disinda rolantide2 ms nin altinda.

Son düzenleme: 8 Mayıs 2015
  15. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    haritada bir terslik var.

kalibrasyonda sorun olmuş sanıyorum.

haritadaki tüm değerleri yüzdesel olarak düşürün. siz düşürdükçe benzin ms değeri yükselecektir. tahminen değerler 140 civarlarına gelmeli.

bu şekilde tüm tabloyu değiştirip, durumu değerlendirirmisiniz tekrar.

16. nebil

Beğenilen Mesajları:
    15
    Dediginiz sekide yaptim fakat regulator basinci dusuk oldugu zaman ust devirlerde tikandi arac daha sonra tekrar regulator basincini yukseltip carpanlari dediginiz sekilde ayarlamaya calistim , assagida gaz ve benzin goruntulerini ekliyorum resimlerde arac yukte klima farlar vs acik konumda yukte olmayinca benzin ms leri cok dusuyor su anda yakiti olcemedim ama aracin gidisi rolantisi vs mukemmel benzindende daha iyi degerli yorumlarinizi bekliyorum.

17. nebil

Beğenilen Mesajları:
    15
    Rolanti carpanlarini 175 e dusurdum sogukken bikackere stop etti isininca sorun yok gecis sicakligi 40 C 5sn bu acaba carpanlardanmi sicakliktanmi farkediyor birde basincin yuksek olmasi sorun olurmu rolantide 1.40 civari.

18. mahirK

mahirK LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    82
    lpg de haritadaki değerleri % 12 düşürmen gerekiyor haritadaki değerleri düşür bir daha resim paylaş. kolay gelsin

19. mahirK

Beğenilen Mesajları:
    82
    basıncın yüksek olamsı sıkıntı olmaz bnde o basınçta kullanıyorum
    sogukken bikackere stop etmesi haritadaki değerlerin yüksek olmasından kaynaklanıyor
    alt resimde benzinde tinj petrol değeri 2.50
    altın bi üstündeki resimde lpgde tinj petrol 2.27 bu değer benzinden lpg ye aldığında aynı olacak seninki düşük bunun için haritayı tüm seç bütün değerleri %- 12 düşür
    tekrardan düğmeyle benzin yap bu değere bak lpg yap bu değere bak aynı ise elleme
    lpg düşük ise haritayı tüm seç değerleri % olarak düşür
    lpg de yüksek ise haritayı tüm seç % olarak yükselt
    kolay gelsin

20. mahirK

Beğenilen Mesajları:
    82
    bu işlemleri yaparken araçta motor haricinde hiç bir şey çalışmasın teyb,ışık fan ve benzeri gibi kolay gelsin

Sayfayı Paylaş