LANDİ RENZO OMEGAS LPG AYARI YAPMA HARİTA VE DEĞERLER bmw 520

Konusu 'LANDI RENZO LPG AYARI VE PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve nebil tarafından 2 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. nebil

nebil LPG-C03a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    15
    Rolantide klimayi acip kapatinca rolanti oynamasi vardi, son yaptigim otomatik kalibrasyonda bu sorun duzeldi ama sanki degerler cok yuksek gibi sizce nasil harita. benzinn.jpg lpgg.jpg benzinn.jpg

2. nebil

Beğenilen Mesajları:
    15
    Ms yukseldikce carpanlarin dusmesi normalmi sizce.Bu kalibrasyondan once enjektor hortumlarini kisaltip basinci biraz yukselttim sadece.

3. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    Merhaba, sizin sistem obd özellikli sanırım sağ sütunda % grafiği var.

2.5 MS satırından 10 MS satırına kadar tüm satışlardaki değerleri %5 azaltıp LPG de çalışırken tekrar ekran görüntüsü paylaşır misiniz?

Sağdaki sütunda değer değişiyor mu bakalım beraber

4. nebil

Beğenilen Mesajları:
    15
    Sistem araca 2009 da takildi o yillarda obd sistemi varmiydi, birde obd soketine hic bir baglanti yapilmamis.Onceki yukledigim ayarlarda problem oldugu icin yeni bor otmatik kalibrasyon yaptim , resimleri ekliyorum assagida .Birde dikkatimi ceken orn, otomatik kalibrasyon yapiyprum belli km kullanip ltf degerlerine bakiyorim %0.21 ama belli bir muddet sonra degerler %12 lere kadar cikiyor bunun nedeni ne olabilir , degerli yorumlariniz icin simdiden tesekkur ederim. benzinn2.jpg lpgn.jpg benzinn2.jpg

5. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    8 ms satırındaki değerleri, tüm kutucukları tarayıp CTRL+C tuşlarına basın, daha sonra 10 ms satırındaki soldan ilk kutucuğa tıklayıp CTRL+V tuşlarına basınca, 8 ms satırındaki tüm değerleri, aynen 10 ms satırına kopyalayacaktır.

sıra ile 10 ms ve altındaki tüm satırlara 8 ms satırındaki değerleri kopyalayıp yapıştırın.

CTRL+C ve CTRL+V tuşları işe yaramazsa , tek tek kutulara değerleri girerek değişikliği yapın.

bu değişikliği yapınca aracın gidişi iyileşiyorsa ayar konusunda doğru yoldayız demektir. bir deneme olarak 6 ms satırındaki tüm değerleri 8-10-12 ... tüm satırlara kopyalayıp deneme yaparsınız.

eğer hissedilir bir fark olmazsa, bu noktada ayarı bitirebiliriz.

6. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    8 ms satırındaki değerleri, tüm kutucukları tarayıp CTRL+C tuşlarına basın, daha sonra 10 ms satırındaki soldan ilk kutucuğa tıklayıp CTRL+V tuşlarına basınca, 8 ms satırındaki tüm değerleri, aynen 10 ms satırına kopyalayacaktır.

sıra ile 10 ms ve altındaki tüm satırlara 8 ms satırındaki değerleri kopyalayıp yapıştırın.

CTRL+C ve CTRL+V tuşları işe yaramazsa , tek tek kutulara değerleri girerek değişikliği yapın.

bu değişikliği yapınca aracın gidişi iyileşiyorsa ayar konusunda doğru yoldayız demektir. bir deneme olarak 6 ms satırındaki tüm değerleri 8-10-12 ... tüm satırlara kopyalayıp deneme yaparsınız.

eğer hissedilir bir fark olmazsa, bu noktada ayarı bitirebiliriz.

7. nebil

Beğenilen Mesajları:
    15
    Son 10 gundur lpg de sorun yasiyorum.Problem, arac benzine atiyordu son 1haftadir .Kabloyu bagladigimda dusuk basinc ve enjektor hatasi aldim hatayi sildim dusuk basincta ve enjektor arizasinda benzine gecis yerine hicbirsey yapma yi isaretledim bu seferde genelde cok inis cikisli yollarda lpg biter gibi gaz yememeye basladi elimle benzine aldim bazende rolantide stop ediyor.Bazende 70-80 km gidiyorum hic bir sikinti problem yok.Basinc normal gozukuyor rolantide 1.28 lerde gaza bastikca 1.75 e kadar cikiyor.son 2 aydir su anki ayarlar ile hicbir problem yoktu.En son bagladigimda 1.2.3.4.5.6 lpg enjektor ve basinc hatasi verdi.Enjektorler yeni orjinal.

Ekli Dosyalar:

8. nebil

Beğenilen Mesajları:
    15
    Arkadaslar sorun cozuldu gibi en son hic gecmemeye basladi lpg ye ecu nun soketini cikarip 1dk bekleyip geri taktim araz duzeldi cok nadir lpg ye atmaya basladi dusuk basinc hatasi ile sonra yazilimi guncelledim su an sorun yok gibi.

9. nebil

Beğenilen Mesajları:
    15
    Arkadaslar hepinize cok cok tesekkur ederim sayin mscsi.net destek ve diger arkadaslarin yardimiyla masallah arac cok guzel calisiyor rolanti harika gaza gecis sifir sarsinti yakit ve cekis guzel ,LTF ve STF degerleri 0 .Adini vermek istemiyorum ama inanin istanbuldaki Landirenzo disprötorü dahi bu duruma getiremedi araci.

Destek, oktayoo ve powerkırk3 bunu beğendi.
  10. nebil

Beğenilen Mesajları:
    15
    Merhaba arkadaslar aracta yeni bir sorun oldu ozellikle uzun yolda giderken ,ornek uzun bi rampayi gaza basmadan iniyorum duzluge gelip gaza basicagim zaman arizaya gecip benzine geciyor arac ve dusuk basinc hatasi veriyor neyle ilgili olabilir bu sorun.

11. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Merhaba, regülatör tamir takımını değiştirdiğiniz için basınç stabil olmayabilir. Basn değişimlerini aracı birisine kullandırarak takip ederek bir sonuç alabilirsiniz.

12. nebil

Beğenilen Mesajları:
    15
    Merhaba, kabloyu bagladigimda dusuk basinc hata kodu vardi,yanliz soyle bi durum var depo dolu yada yarimin ustunde dolu oldugu zaman benzine atip dusuk basinc uyarisi veriyor dik rampadan inip ayagimi bikac saniye gazdan cekince,depo yarimin altinda oldugunde hic bir problem yok samandiradan kaynaklanabilirmi bu sorun.

13. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Merhaba, regülatörünüz arızalı olabilir.

14. nebil

Beğenilen Mesajları:
    15
    Merhaba arkadaslar arac bu aralar cok yakiyor 16.5 Lt lpg 100 km de obd de ltf +1 bende yeniden otm kalibrasyon yaptim carpanlar baya dustu rolanti gidis hic bir sorun yok yakit 14.5 Lt ye kadar dustu.Ama sorun ltf +10 a kadar cikti arac fakirde ve eskiden motor sicakkigi 92-95 arasinda calisirken ayardan sonra 96-99 seviyelerinde bu sekilde araci kullanmamin bir zarari olurmu acaba.

15. nebil

Beğenilen Mesajları:
    15

Moderatör tarafından son düzenleme: 10 Şubat 2017
  16. nebil

Beğenilen Mesajları:
    15
    Birde dusuk ayarda yol bilgisayari 13.5 lt yuksek ayarda 16 lt gosteriyor.
    Carpanlar yuksek olan +1 ltf 16.5 lt tuketim.
    Carpanlar dusuk olan +10 ltf 14.5 lt tuketim.

17. nebil

Beğenilen Mesajları:
    15
    Buji yada Lpg filtresi ile bir alakasi varmi acaba bu durumun bir yil once kisik ayarlar kullandigimda sorun yoktu aracta.

18. burhan59

burhan59 LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    51
    Hocam +10 araç fakir kaldıgından tüketimin düşüyor herhalde normal diyilmi? Uzun vadeli zarar verir motorunuza
    Bu arada yakıttan biz şikayet ediyoruz ama sizinkini görünce şükrediyorum :( Lpg Fiyatı 3,27 den 9 litre yakıt yakıyorum şehir ici 2.0 megane 1 115 beygir

19. nebil

Beğenilen Mesajları:
    15
    Vallahi hocam sorma gitsin 45-50 kurus yakiyo nerdeyse eskiden benzinli kullanimda 10-11 lt yakiyodu ne oldu bu arabaya anlamadim.Boyle gidere Benzinde kullanicam adabayi :) .Artik Lpg nin tasarrufu falan kalmadi.

burhan59 bunu beğendi.
  20. burhan59

burhan59 LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    51
    aynen hocam lpg nin tasarufu diye birşey kalmadı neredeyse benim aracımın verileri 6 lire 100 km de ve deneyenlerde 6.5 lire yaktım diyorlar uzun yolda benzin ile şimdi hesaplarsak 29 kuruş lpg ile benzin ile 35 krş ediyo tabi şuan uzun yolda ne yakar bilmiyorum şehir içi kullanımlarım :) çok yakın rakamlar daha zamlar devam ise lpg işi benim için biter neredeyse aynı yakacak benzin ile

Sayfayı Paylaş