LOVATO EXR DİREK ENJEKSİYON LPG AYARI KALİBRASYON TEKLEME SORUNU

Konusu 'LOVATO LPG AYARI VE LOVATO LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve ara03 tarafından 18 Ocak 2017 başlatılmıştır.

1. berkekarayel

berkekarayel LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    4
    dediğim gibi D ,belki @maycicek hocama göre elde edilen enjeksiyon süresine göre o bile ufak mm gelebilir

2. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Daha önce direkt enjeksiyonlu sistem ayarı yaptınız mı?

3. ara03

ara03 LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    0
    C taktirip deneyeyimmi

4. berkekarayel

Beğenilen Mesajları:
    4
    Deneyin , takın c yani 2 mm ondan sonra kalibrasyon yapın ama o araca uygun olan minimum d dir , hitler motorlara 2,4 2,6 takanlar bilşyorum

5. berkekarayel

Beğenilen Mesajları:
    4
    Murat hocam yapmadım fakat arkadaşım leon fr kullanıyor, exr kit onda iyi bi usta vardı tabiki göreceli bi kavram bu 2.0 nozül söküp d tip 2,2 koymuştu ve sonra memnun kaldı

x-calibur bunu beğendi.
  6. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Ben hiç görmedim, hem benzin hemde lpg yakıyor herhalde aynı anda sistem. Böyle hani lpg ile benzin yakma oranı falan var mı ki? Olmazsa olmaz bir oran falan vardır lpg fazla gelince benzin çok düşük falan kalır mı ki?

berkekarayel bunu beğendi.
  7. berkekarayel

Beğenilen Mesajları:
    4
    Bu soru cok muallak söylenene göre (candan müh) ben orda taktırdım böyle titiz işçilik görmedim orda konustuk rolanti sanırım sadece benzindir , normal kullanımda yüzde 10 benxin yüzde 90 lpg , uxun yolda tasarruf oranı dahada artıyor , benxin tüketimi bizim ne kadar çok gaza basacağımız ile orantılıymış eğer sportid sürüş sergilersek aynı oranda hep lpg tüketimi hem benzin tüketimi artarcak fakar, tasarruf oranı şehir için yüzde 35-40 arası bahsediliyor 37 fila şehir dışı ise yüzde 40-42, benzin kullanmasının amacı da direkt enjeksiyon araçlarının yapısı daha farklı olduğundan yani sıralı mpi enjektör gibi değiller daha cok ısınıyorlar bizzat yanma odasına yakıt verdikleri için onları soğutmak içinmiş

x-calibur ve powerkırk3 bunu beğendi.
  8. Hasan Şahin

Hasan Şahin LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    26
    Üstad merhaba sizde lovato exr direkt enjeksiyon kullanıyorsunuz, otomatik kalibrasyon olayı hakkında bilgi edinebildinizmi ? Kesin olarak yokmu otomatik kalibrasyon ?

Sayfayı Paylaş