Lovato fastcom alcak devirden yüksek devire çıkarken tekleme.

Konusu 'SIRALI SİSTEM LPG TAVSİYE MARKAYA GÖRE' forumundadır ve Jenerve tarafından 12 Kasım 2017 başlatılmıştır.

1. Jenerve

Jenerve New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Merhaba wolkvagen bora 8 valf ara aldım alcak devirden yüksek devirlere çıkarken tekleme yapiyor bayirlari çekmiyor bir türlü randiman alamadım lpg servis lerine gittim ama bulun dugum ilçede Lovato fastcom program mi yokmuş araştırma yaptım Kütahya dada yok bana diyor larkin bu kiti değiştir bende araştırır ken bu siteyi buldum şimdi soruyorum size bu siteden lpg ayar kablosu alsam Lovato fastcom a ayar yapabilir miyim.

2. leoncu

leoncu LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    855
  3. ersahca

ersahca LPG-C02b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    761
    Merhaba, denildigi gibi kablo edinin. Belki de gecis dereceniz dusuktur. Kutahya soguk yer; regulator tam isinmadan geciyorsa sivi gazdan tekliyordur. Belirtmemissiniz; sicak motorda da yapiyorsa ayari gormek lazim, sistem eskiyse yapisal bozukluklar olabilir. Herhalukarda gormek lazim. Servisi yoksa kendiniz ogreneceksiniz, gidip de calisan sistemi degistirmeyin. Bu ustalara birakirsaniz bes dakikada binlerce lira masraf acarlar basiniza. :rolleyes:

4. Seslenti

Seslenti LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    147
    Kabloyu alin, sorunu cozmek icin gerekli diger seyler, merak ve sabir, tecrube ile sabit :)

5. Engineer

Engineer New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    aynı sistemden bende de mevcut. fastcom programı ile çalışan sistem eski bir sistem olduğu için hangi otogaz firmasına gitsem ecuyu enjektr sıstemını regulatoru degıstrmem gerektıgını soyledıler. calısan bır sısteme masraf edıp tekrar yenı bır urun almak cok mantıklı degıl. sorum şu, aranızda hiç lovato fastcom programını kullanan ve kalıbrasyon yapan ayarlamalarını bilen var mı? kablom var, program var. lakin atiker yada gunumuz programları gıbı bır ayar programı degıl. anlayanı da ben henüz bulamadım. konu ile ilgili yardımlarınızı beklıyorum.

6. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Ekranlardan ekran görüntüsü alıp paylaşırsanız bilebildiğimiz kadar yardımcı olmaya çalışırız. Demin programı kurmaya kalktım, mscom....bişiler hatası verdi. İngilizce seçerseniz dilini iyi olur türkçe yok herhalde

selverin bunu beğendi.
  7. Engineer

Engineer New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
  8. Engineer

Engineer New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
  9. Engineer

Engineer New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    kablom var ,program var, baglantıda kuruyorum sistemle(ecu) ile. fakat kullanım kılavuzunda multplıer carpanların 15000-18000 arasında olması gerektıgı yazıyor. aracın uzerınden orjınal map cektıgımde mın 23000 mertebelerınde. aracta 3 ten bosa , 2 den bosa attıgımda stop etme sorunu ve lpg ye cok cok erken gecme sorunu vardı. buna bınayen map kısmını oynamaya basladım. fakat uygun bır tablo olmadıgı kanaatındeyım. yenı versyıon programlarda carpanlar tek harıtada 100 ila 150 arasında sabit degerler atanıp kalıbrasyon yada tunnıng yapılırken benım aractakı map cok farklı. halıyle kalıbrasyon yada tunnıng ıslemı yapmak benım acımdan zor. cunku ecu yu resetleyıp kalıbrasyon yaptım , ama bundan once lpg regulatorunun ayarını degstrdım ve 1,10 seviyelerıne getrdım. programın yaptıgı kalıbrasyon sonrası arac rolantıde bıle teklemeye ve vıtes dusurmelerde daha cok stop etmeye basladı. bu işin bir mantıgı algorıtması olması gerektıgını dusunuyorum. evet carpan degerleri farklı fakat mutlaka min ve max olmak uzere deger tanımlamaları olmalı dıye dusunuyorum. ayrıca lovato redfast serisi olan sıralı sıstem lpgmin değil turkce kullanım klavuzu programlamasını bıle yapmıyor lpcıler. kıme gtsem sen bu sıstemı komple degstr dıyorlar. arac 20k tl 2k tl verıp yenı lpg mı taktıralım şimdi. :)

10. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Multiplier çarpanlar sanki bizlerdekinin 100 katı gibi 15163=152 gibi mantık hepsinde aynı hocam, siz eğer ki sensör ve parametre bilgilerini doğru girdiyseniz, enjektör cinsi falan hepsi aynı şekilde ayarlanıyor. Sizin aracın obd verileri okunabiliyor ise elm cihazı ile falan ltft stft ye bakarak yada böyle imkan yok ise bir benzine bir lpg ye alıp benzin tBEnz süreinin eşit olmasını dikkate alarak ayar yapacaksınız.

leoncu ve powerkırk3 bunu beğendi.
  11. Engineer

Engineer New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    bu gordugunuz resımler lovato kullnım kılavuzundakı degerler benım aractakı degerlerı ekleyemıyorum resımlerını foruma hata veriyor. ama en dusuk deger 23000 mertebelerınde ve degerler ornek tabloda gorecegınız gıbı sabıt yada esdeger degıl. whtsup varsa gondereyım resımlerı ne demek ıstedgımı anlayacaksınız.

12. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    Sol sütunda bulunan 18 ve 30 satırlarını arttırın. Bütün satır aynı sayıyı içersin.

Siz değeri arttırdıkça tbenz değeri düşecektir tgas ise sabit kalacaktır.

Önce bunu deneyin.

Tbenz değeri 3 ms altına inecekmi bakalım.

Tekrar ekran görüntüsü paylaşırsınız.

leoncu bunu beğendi.
  13. Engineer

Engineer New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    1-Tbenz suresinin 3ms altina mi inmesi lazim lpg deyken yoksa 0 mi olmasi lazim? Aracin lpgde kararli calismasi icin arac lpgdeyken tbenz suresimi baz aliniyor?3msn alti veya ustu gibi.
    2-18 30 satirlari anladigim kadari ile rolanti calisma surelerini belirliyor. Sabit deger derken kac yapmam lazim?bunun bir alt yada ust limiti olmali degil mi? Yoksa deneme yaparak optimum carpani bulmak baya zor gibi.cunku 24000 degerinden dusuk yaptigimda arac stop ediyor.18-30 .759 rpmde rolanti calisma araligi.
    3- buradaki mantik lpgdeyken lpg ve benz ms lerini birbirne yaklastirmak anladigim kadari ile degil mi?
    4- fastcom kullanim kilavuzundan aldigim goruntuleri incelerseniz lpg carpanlari 15000 ile 18000 arasinda degismekte ki kilavuzda da 15000-18000 degerleri olmali denilmis teoride ama. Ayrica tbenz 4-5msn Tgaz ise 4,5-5,5 msn olmali denilmis.ama reelde desigim gibi 24000 asagi oldugu zaman carpan arac stop ediyor.
    5-araca ecuyu resetledkten sonra kalibrasyon yaptrdim program ile.sorum su bu degerleri program kalibrasyon yaptiginda kendisi belirlemiyor mu? Cunku her kalibrasyon sonrasinda baktigimda lpg carpanlari degisiyor.ecuyu resetleyip mi dediginiz satirlari degistreyim yada mevcut map uzerinden mi hareket edeyim? Cunku aracin uzerinden cektigim ilk maptede sorun yaaiyordum 2 den bosa 3 ten bosa attigimda yada fren debriyaj yaptigimda arac stop ediyordu.
    6- 455 rpm-759 rpm sutunlarida ayni olmali degil mi? Ayrica 6000rpm ve bir onceki rpm sutunlari da ayni mi olmali?

14. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    18 ve 30 satirlarinda dum değerleri 18.000 yapın ve lpg de iken ekran görüntüsünü alın.

Birde 18 ve 30 satırlarını 20.000 yapın tum kutulari ve lpg de iken ekran görüntüsü alın.

Bu iki ekran görüntüsünü burada tekrar paylaşın lütfen.

15. Engineer

Engineer New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Hocam cevabini icin tesekkurler lakin 2. Maddede beliettiginiz sadece ilk iki satirimi 20000 yapicam yoksa tum tabloyu mu?

16. Engineer

Engineer New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    27531 degeri. 16000 basladım arac surekli stop etti.20000 lerdede aynı sekılde stop ettı

17. Engineer

Engineer New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    27600 yukselttım bıraz daha ıyı calısti.ama gene bazen vıtesı 3 ten bosa 2 den bosa attıgımda stop etti

18. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    Hocam

18-30 tüm satır 25000
    42 - 24000
    53 - 23000
    64 - 22000
    75 - 21000
    86 - 20000
    100 - 20000

Olacak şekilde deger girip tekrar deneyebilirmisiniz

19. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    Birde bunu yapınca araç lpg de çalışırken (rolantide) ve benzinde (rolantide) ekran görüntüsü paylaşın lütfen.

20. Engineer

Engineer New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    dediginz gbi yaptim satrlari fakat arac gazda calistiktan sonra biraz gaz verdim stop etti.bidaha denedim tekrar ayni sey oldu. Gaz verip biraktiktan sonra rolanti devrine inerken motor tekliyor ve stop ediyor

Sayfayı Paylaş