LOVATO LPG AYARI DEĞERLER VE LPG SORUNLARI

Konusu 'LOVATO LPG AYARI VE LOVATO LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve Barış b tarafından 5 Ekim 2017 başlatılmıştır.

1. Barış b

Barış b LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    21
    Hocam bir kaç gündür benzinde test ettim, benzinde de aynı sorun baş göstermeye başladı.
    Benzinde sorun daha az, hissedilir düzeyde değil, dikkatli şekilde gözlemlemek lazım anlayabilmek için. Vakum kaçağı tespit edemedim . Servise götürdüm müsait bir zamanda getirin sabahtan bırakın dediler. Cuma günü inşallah sabahtan gidip bırakacam. Gaz kelebeğinden şüpheleniyor onu deneyecekler. Gelişmeleri yazarım yine buraya.

x-calibur bunu beğendi.
  2. Barış b

Beğenilen Mesajları:
    21
    <iframe width="560" height="315" src="" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Burda adam deniyor hocam.

Hsn63 ve Cliosymbol bunu beğendi.
  3. Hsn63

Hsn63 LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    62
    Adamın kafa fena dumanlı :)

Güzel fikir

4. lord0633

lord0633 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    araç marka model ve motor nedir hocam ?

5. ersahca

ersahca LPG-C02b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    761
    Bu testi daha once bir ara yazismistik da etrafimizda bu mereti icen pek yok, ufurecek bulamadiydik. :rolleyes::)
    Denildigi gibi araci yazmamissiniz herhalde?
    Aracinizda maf sensoru mevcutsa once ona bakin; soketini sokun test edin, calismaya bakin. Maf problemleri lpgye cok etki eder.
    Vakum kacagi varsa da westinghouse'a yogunlasin. West. kacaklari da frenlemelerde rolantiye boyle etki ediyor; lpg esnasinda. Bunlarin alayini tecrube ettim maalesef. :rolleyes: Kolay gelsin...

Barış b bunu beğendi.
  6. Barış b

Beğenilen Mesajları:
    21
    Fiesta 1.25

7. Barış b

Beğenilen Mesajları:
    21
    Son durum:
    - gaz kelebegi degisti
    - bobin degisti
    - buji kablosu değişti
    - kaçak kontorulu yapildi bisey tespit edilemedi

Tum denemeler basarisizlikla sonuçlandı.

Bir kaç sorum olacak:
    1- maf sensorunu sokunce nasil tepki almam lazım?

2- egzos emisyonununda arac ilk basta fakir karışımda kaliyor fakat biraz gaz verince 2000-3000 devir arasinda tutunca kendini düzeltiyor( katalizör de hata olabilir diye egzos emisyonu yaptırdım)

3- fren pedali son zamanlarda sanki biraz daha sertleşti gibi geliyor, frenleme mesafesi sanki biraz daha uzamış gibi ya da çok kafaya takmaktan psikolojik olarak mi bana böyle geliyor anlamadım iyice kafam karıştı.

4- butun emareler vakum kaçağını işaret etmesine rağmen hareket halinde iken hic bir sıkıntı yok sadece kalkista kesme yapiyor bir de 2 viteste köşeleri dönerken ya da kasislerden yavaşlayıp gecerken oluyor. Ama once gaz verip, rolantiyi 1500 lerde tutup sonra debriyajdan çekersem ayağımı yapmiyor. Eski tepkilerini de biliyorum eskiden gayet senkron şekilde çalışıyordu.

8. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    Bu mesajinizi yeni gordum; kaputu acinca westinghouse'a verin kulaginizi, dinleyin. Biri o sirada frene basarsa daha iyi olur. Tislama oradan mi bakin.

Maf ise ecuya havayi soyle ver boyle kis diyen baş zimbirti. Bozuksa soketi sokunce hicbir sey degismez. Degilse motor teklemeye vb. seyler olabilir.

9. Barış b

Beğenilen Mesajları:
    21
    Maf fisini cekince duzeliyor. Maf sensorunu degistirdim ama yine yapiyor.

10. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    Tislama?

11. Barış b

Beğenilen Mesajları:
    21
    İcerden bi ses duyuluyor hava akışı sesi gibi ama kaputu açınca bi ses duyulmuyor.

12. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    Westinghouse acikta mi bilemem. yapabiliyorsaniz fisfisla falan kopuklu su, sadece su da olur, sıkın baglantilarina, kacirabilecegi yerlere. Oyle bakın.

13. Barış b

Beğenilen Mesajları:
    21
    Daha önce butun baglantilara su döktüm, sprey sıktım herhangi bir değişiklik olmadi. Duman testi yapacam da tam olarak nereden hangi hortumdan uflemem gerektiğini hala cozemedim

14. Cliosymbol

Cliosymbol LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    1.131
    Pazar gunu yaptim bogaz kelebeginden pet sise ve pompa yardimi ile duman pompaladım. Emmede kacak var mi diye baktim ben ama.

15. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    Bogaza dogru hava hortumuna giren yag borusu vardir. Onu sokup deneyebilirsin. Ya da hava hortumunun agzini eldivenle falan kapatip uflersin.
    Suyu west.de de denediyseniz ve bir atraksiyon yoksa sorun baska yerde.
    Sensorlerde durum nasil?
    Sonuc?

Cliosymbol bunu beğendi.
  16. Cliosymbol

Cliosymbol LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    1.131
    Valla versem bir uzun pallmall daha icecektide vermedim. :D Sıkıntı yok hiç biryerden çıkmadı duman en son karter havalandırmadan çıktı. Onuda kapattim denedim yine hiç bir yerden çıkmadı en son şişeyi balonla birleştirmiştim bogaza onu sökünce nargile gibi duman çıktı. :D

17. Barış b

Beğenilen Mesajları:
    21
    Fiestada karter havalandirma hortumu tam olarak hangisi? Emin degilim ondan.

18. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Barış hocam,

Aracı yetkili servise gösterip orjinal cihazı ile bağlantı kurup arıza kaydı var mı yok mu baktırdınız mı?
    IAC diye bir valve var, ford fiesta da neresi bilmiyorum ama temizlemekte fayda var.

19. Barış b

Beğenilen Mesajları:
    21
    Hocam araci yetkili servis cihazinina surekli gidip bağlatıyorum ama herhangi bir arıza kaydi vermiyor.

Maf sensoru devre dışıyken gaz pedali tepkimesi de daha canli ve rolanti kesme dusurme olmuyor. Sensörü takinca gaz almada birazcık gecikme de yaşıyor.
    Acaba obd beyni ile arac beyni birbirine bağlı ya çakışma yapma ihtimali var mi? Ya da boyle bir şey ile karsilastiniz mi? Obd baglantisi auto bide 8 de program uzerinde denendi ama netice ayni.
    Obd kablosuna baglanan kablolari sokup demeyesim var ama devir sinyalini obd den aldigi icin ( bobinden degil) o zaman lpg zaten duzgun çalışmayacağı icin denemedim.

Dediğiniz IAC valveyi arastirip bakacagim ona da hocam

20. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    Soketi sokunce muhtemelen ecu algilayip duzeltiyor. Yeni ve saglam oldugunu bildigjniz bir mafla deneyebilseniz iyi olur. Ve bu nozulleriniz nasil? Buyuk gelme ihtimaline bakildi mi? Gaz almadaki gecikme yani gaz yememe hava-yakit karisiminin duzensizligine isarettir. Yani arac boguluyor, yakamiyor. Sonra toparliyor. Ayni sorunla 5 ay kadar ugrasip, her seyi kurcaladiktan sonra nozul kucultunce sorunu cozdum. Benimki soguk motor ve ilk geciste yapiyordu. Kimse cozemedi, kendimiz cozduk yine. :rolleyes: Servisler pek bakmaz, ilgilenmez. Ayni sorunu feliciali Buna da bir bakin derim. Benzer sorun feliciali @Seslenti de de vardi galiba...
    Iyi kaynamis contalar demek. :D

Sayfayı Paylaş