LPG de sarsıntılı çalışma KME marka

Konusu 'KME LPG AYARI VE KME LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve mhmmtcn tarafından 13 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. mhmmtcn

mhmmtcn LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    0
    Merhaba adım muhammet Tekridağdan katılıyorum.
    Arabam fiat marea 1.6 .
    Sorunum:

Aracım rolantide çok sallantılı çalışıyor.Egzozdan vub vub vub diye ses çıkararak çalışıyor.
    Benzinde hiç bir sıkıntı yok.Ustaya gidip lpg ayarı yaptırdım.Ateşleme bobinini değiştirdim.
    LPG enjektörleri temizlendi ama sıkıntı devam ediyor.

LPG kitim KME marka

Değerli yardımlarınızı bekliyorum

Son düzenleme: 13 Nisan 2015
  2. dr.arrican

dr.arrican LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    132
    Enjektör temizliği yerine enjektör değişimi yapılmalı. Temizlik verimli olmuyor, kaldi ki arızalı enkektör temizlense ne olacak sonuçta arızalı ? ;-)

Sorununuzun kaynağı çok çok çok büyük ihtimalle enjektörler.

3. engin061

engin061 LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    2
    Aynı sorun bende de var 1 senedir çözüm bulamadim enjeltörde değitşim yine yol yine yok :) çözümü bulursan banada söyle. .. gidişte sorun yok sadece rolanti gidior herzmaanda yapmıyor...

4. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    Oksijen sensorlerinizde sorun olabilir.

Bu haftasonu bir arkadadim geldi. Obd cihazini baglayip baktim duruma, on oksijen sensoru sabit voltaj gosteriyor. Lpg li arac gidisi performansi cok iyi ama rolantide ciddi sallanti vardi.

5. engin061

engin061 LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    2
    ben oksijen sensörünü yeni değiştim orjinali ile 375 tl fakat orda cihaza bagladiklarinda iki defadada sabit duruodu rolantide dikkatmi çekti dedginiz gibi.. yalnız benim benzinde hiç bir sallantı yok...

6. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Merhaba,
    KME marka lpg kitlerinde enjektör Valtek ise yapılan ayar iki haftada bozuluyor. Bu aşamadan sonra zaten aracın düzen tutması imkansızlaşıyor.
    Bu bizzat tarafımızdan tecrübe edilmiştir. Brc enjektör taktıktan sonra nefret ettiğimiz aracı sevmeye başladık.
    Kitiniz Kme ise kaliteli enjektör kullanmak zorunluluk gibi bir şey.
    Tavsiyemiz enjektörlerinizi kaliteli markalarla değiştirmeniz.
    Kesin çözüm.

maycicek bunu beğendi.
  7. mhmmtcn

mhmmtcn LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    0
    Arkadaşlar teşekkürler tavsiyeleriniz için.

Dün ustaya götürdüm.Baktı inceledi 3. enjektöre sorun var dedi. söktü pistonun üstündeki contalrı değiştirip makineye bağladı ayar yaptı.Taktı gene olmadı bilgisayar bağlayıp bi şeyler yaptı yok en son 3. enjektörün kablosunu dipten ileri geri ittirirkengeldi sinyal.usta ben bi komple kabloları inceleyip toparlayım yarın gel al dedi.

Gittim ertesi gün yaptım ama senin beyinde sorun var 3. enjektöre sinyal bi geliyo bi gelmiyo köprü falan atarak şimdilik hallettim ama beyin değişmesi lazım dedi.
    Ama araba hakikaten oldu kendine geldi.

Bana kme marka beyin lazım çıkma nerden bulurum acaba?

8. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Çıkma ecu satışımız mevcut.
    Ecu resmini whatsapp ile 5423502417 numaralı hattımıza gönderebilir veya buraya koyabilirsiniz.
    Ecu tespitinden sonra fiyat verebiliriz.

9. mert66

mert66 Member

Beğenilen Mesajları:
    7
    arabam bu gün klima açıkken debriyaja basınca stop etti ilk kez başıma geldi rölantide klima açıkken rölanti daha düzgün klima açıkken ayar yapsam faydası olur mu vw grubu 1.6 102 bse motorlarda bir kaç araçta daha gördüm rölantisi düzgün değil biraz sarsıntılı çalışıyor. benzinde klimada yani yükte biraz daha yüksek 800rpm ama sabit kalabiliyor yüksüz motorda rölanti değişken620-670. Acaba klima açıkken kalibrasyon yapmak sakıncalı olur mu

10. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    aracınız devamlı yükte gibi çalışır. Gereksiz yakıt tüketimi demektir.
    Klima açık kalibrasyon yapıp, rolanti devri değerinin kaç çıktığına bakarak, akabinde normal kalibrasyon yapın.
    Yükte çıkan rolanti devri aralığı değerlerini , yükte çıkan değerler ile değiştirin.
    Bu şekilde daha sağlıklı olur.

Sayfayı Paylaş