LPG ECU SORUNLARI VE ÇÖZÜMLER LPG ECU TAMİR

Konusu 'SIRALI SİSTEM LPG AYARI GENEL BİLGİLER' forumundadır ve Destek tarafından 23 Haziran 2015 başlatılmıştır.

?

Konuyu faydalı buldunuz mu?

Anketin kapanma tarihi 1 Nisan 2016.
  1. Evet, sorunla karşılaştığımda yöntemleri deneyeceğim.

oy sayısı 3
    100,0%
  2. Hayır, benim yapabileceğim bir şey değil.

oy sayısı 0
    0,0%
  1. Nurullah

Nurullah LPG-C02a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    0
    Merhaba
    Elimde zavoli alıseı metal kasa ecu var arızası şu şekilde.
    *Ecu pc bağlantısı yapılamıyor (birçok pc ve kablo ile denendi) Ecu bağlantı hatası veriyor.
    *Araba soğuk iken çalıştırıldığında gaza geçiş uzun sürüyor ve gaza geçtikden sonra hata sesi verip tekrar benzine geçiyor
    düğmeye basarak gaza almaya çalışırsak tekrar sesli ikaz veriyor gaza geçmiyor.
    Aracı ısıtıp stop ettikten sonra gaza geçişte sorun yok.
    *Bağlantı kablosu (Araç üzerindeki) ölçü aleti ile test edildi kabloda kopuk yok diğer kablolarda deforme yok.
    Bu durumda yapılacak tesbit nedir ne leri kontrol etmeliyim Bilgi verebilirmisiniz.
    ilgi alaka için şimdiden teşekkür ederim.

2. Nurullah

Nurullah LPG-C02a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    0
    Merhaba
    Elimde zavoli alıseı metal kasa ecu var arızası şu şekilde.
    *Ecu pc bağlantısı yapılamıyor (birçok pc ve kablo ile denendi) Ecu bağlantı hatası veriyor.
    *Araba soğuk iken çalıştırıldığında gaza geçiş uzun sürüyor ve gaza geçtikden sonra hata sesi verip tekrar benzine geçiyor
    düğmeye basarak gaza almaya çalışırsak tekrar sesli ikaz veriyor gaza geçmiyor.
    Aracı ısıtıp stop ettikten sonra gaza geçişte sorun yok.
    *Bağlantı kablosu (Araç üzerindeki) ölçü aleti ile test edildi kabloda kopuk yok diğer kablolarda deforme yok.
    Bu durumda yapılacak tesbit nedir ne leri kontrol etmeliyim Bilgi verebilirmisiniz.
    ilgi alaka için şimdiden teşekkür ederim.

Bu sorun ile ilgili bana cevap verebilecek kimse yokmu acaba???

3. keserdar

keserdar New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    S.a. Araca aküden aktarım yapılırken ters bağlantı yapıldı. Bu durumda Aracın ana sigortası attı.Ana sigortayı yeniledik. Aracın tüm aksamları çalışıyor sıkıntı yok. Fakat Lpg ışıkları hiç yanmıyor lpg çalışmıyor. Akü etrafındaki sigortaları kontrol ettim. Çalışıyor. Sorun nedir nasıl bir yöntem izlemeliyim.Kabloyla bağlanmayı denemedim.

4. Tolga33

Tolga33 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Selamûn aleyküm benim atiker sıralı sistem lpg var ecu arzalı dedi usta ışıklar yanmıyo kartı temizledik düzelmedi lehimleri yenilicez bu işlemden sonra bilgisayara bağlatmak gereklimi yine olmazsa ne yapmamız lazım yardım ederseniz sevinirim

5. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Merhaba, ecu ile bağlantı yoksa müdahele etme imkanınız yok demektir.

6. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    a.selam. Atiker 6 çeşit ecu var hangisi acaba.

Tolga33 bunu beğendi.
  7. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    A.selam, bağlantıyı deneyin. Bağlantı varsa kurtarılma ihtimali var demektir.

8. Tolga33

Tolga33 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
  9. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Bize tamire gönderebilir ya da çıkmasını alabilirsiniz.
    Tamir ücreti 75tl Çıkma 150 tl
    www.lpgkablo.com

10. Ilhan

Ilhan New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Merhaba kolay gelsin elimde 2001 model seat cordoba aracimda var üzerinde tahmini 10 yıllık landi marka sıralı sistem tüp takılı aracimda son zamanlarda durduk yere rolantide çalışırken tupten benzine geçiyor. Agri ilinde yaşıyorum şuan soğuklarda pek yapmıyor fakat araç ısınınca benzine geçiyor. Bu sorundan dolayı map sensorunu değiştirdim fakat sorun düzelmedi bu konu ile ilgili yardımcı olabilirmisiniz teşekkür ederim

11. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Merhaba, ecu resmı gönderilmedi henüz.

12. masoksian

masoksian New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Merhaba,

Atiker Safefast Obd siz peugeot 307 aracımda şöyle bir ayar ile 1 hafta soeunsuz kullandım; sıcaklık geciş derecesi 32 derece devir şartı 1200 devir gayet güzel çalıştı. 1 hafta sonra birden trafikte lpg de iken lpg ışıklarının hepsi yanıp sönmeye başladı gaz verince lpg ye gecti. sonra tekrar yanıp sönme tekrar lpg ye gecti 2 gün sonra ışıklar tümden gitti sigorta sağlam bağlantılar kablo şase ve devir sinyal kablo sağlam. Lpg düğmesinde ışık tok.

bilgisayara bağladım. bağlandı firmware update yaptım esu reset yaptım değişmedi.
    kontak yok devir sinyali yok diyor.
    devir bi 750 felan görüp 0 a düşüyor.

hata ne olabilir?

13. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Merhaba,
    ecu arızalı. Tamir için 542 350 2417 arayabilirsiniz.

14. masoksian

masoksian New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Merhaba sorun çözüldü. LPG kablo tesisatı bez bantlı olmasına ragmen hafif saseye sürtüyordu -degiyordu tesisatısaseden uzaklastırdım havaya kaldırıp kelepçeledim. bir anda BİNGO her sey düzeldi.
    Kısacası dorun LPG tesisatındaymış. Geniş bi vakitte komple soyacagım tesisatu ve yenileyeceğim.

15. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Geçmiş olsun.
    Olağan dışı bir sorun.
    Tamire gelen ecu'lerde sorun bulunmadığında 20 tl kontrol ücreti alınmaktadır.

16. Enes f. Ökçe

Enes f. Ökçe New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Benim araç opel Corsa 1.4 gls 16v. Benzin de araç çalışıyor lakin bazen lpg ye geçince stop ediyor bazen etmiyor ama tüm kırmızı ışıklara gelirken yavaslarken stop ediyor boş da olunca da debrajda oluncada viteste de bazen ediyor. Bu soruna bazıları ön tesisat kople değişecek diyor bazıları bu ecu değişecek diyor. Ecu değişirse sorun cozulurmu. Bide ecu eski tip bi ecuymus

17. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Anlattığınız sorun genelde regülatör ya da enjektör kaynaklı olur.
    Kısmen ayarla alakalıda olabilir

18. Murat19

Murat19 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Merhaba size Çorum Osmancık tan yazıyorum.
    1999 model corolla 1.3 aracında milano marka lpg rail marka enjektör var. Yaklaşık 15 gün önce Çorum'daki lpg servisine gidip gaz ayarı yaptırmak istedim. ayarı yapan arkadaş enjektorlerin kafasındaki metal kısımlara da müdahale ederek tornavida ile ayar yapmaya kalktı. Ancak Araç stop etti - çalıştı - stop etti falan eski ahengini bir türlü yakalayamadı. Uzun uzun uğraştı. Ancak servisten çıktığımda keşke eski haliyle kalsaydı dedim çünkü çalışması değişmişti aracın.diger lpg servislerinde Milano yazılımı olmadigi için bir sey yapamadım. Böyle kullanırken 5 gun sonra bacanağım araba lazım diyerek arabayi samsuna götürdü. Ertesi gün bir telefon araba tüpe geçmiyor dedi. Oradaki lpgci de ecu bozuk demiş. 2.el xx marka ecu taktırmis.
    Soru : bu xx marka beyin rail marka enjektör ile uyum sağlar mı
    Enjektörlerin başındaki o alyan gibi vida ayarları önemli mi
    Şu an öncesine göre daha fazla yakıyor çözümü ne
    Çıkan ecu milano marka tamir ücreti ne olur
    Enjektörlerden ses geliyor araç vuruntulu çalışıyor acaba Enjektörlerin değişmesi mi gerekir
    Bu eculardan birine uygun fiyatlı enjektör ne kadar olur
    Uzun oldu kusura bakmayın ilgilenirseniz sevinirim

Moderatör tarafından son düzenleme: 2 Mart 2017
  19. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
  20. Hyundai

Hyundai New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Herkeze Selamun Aleyküm arkadaşlar benim bi sorunum var hyundai accent 1.5i gls aracıma güya sorun yaşamayım diye 2 aylık lovato marka lpg kiti taktırdım fakat 1 ay sonra araç lpg ye geçince ısınana dek tekliyor arac tamamen ısınınca sorun ortadan kalkıyor benzinde hiç bi problem yok buji yeni buji kablosu yeni bobin yeni ama sorunum hala devam ediyor kafayı yiycem yada arabayı yakıcam lütfen yardım edin

Sayfayı Paylaş