Lpg isiklari yanmiyor

Konusu 'LANDI RENZO LPG AYARI VE PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve nebil tarafından 2 Eylül 2017 başlatılmıştır.

1. nebil

nebil LPG-C03a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    15
    Arkadaslar ,merhaba landi renzo lpg var aracimda birden lpg isiklari gitti ve araba lpg ye gecmiyor sigorta saglam, programla baglanti kurabiliyorum ama eski ayarlari yukledigim zaman " dikkat ecu ya bildirilen enjektor tipi takilandan farklidir devam edilsinmi" diye uyari veriyor . Evet dedigim zaman enjektor tipi keihin 1600 cc motor hacmi diye degisiyor parametreler.Oto kalibrasyonda kontak ceyrani yok,devir sinyali yok takilan enjektorler uyumsuz diye hata veriyor.Ecu yu resetledim, guncelleme yaptim ecu yu yine ayni isiklar sonuk ve araba lpg de calismiyor sorun ne olabilir sizce beyinmi yoksa kontak ceyranimi olabilir sorun.

2. leoncu

leoncu LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    855
    atikerde devir sinyal tipi diye bir bölüm vardı ordaki işareti kaldırınca acılıyordu yoksa acılmıyordur acaba landı renzodada ole bır durum varmı.

3. nebil

Beğenilen Mesajları:
    15
    Devir tipi standart ve zayif olarak secilebiliyor ama her ikisindede ayni tepki yok hic birde lpg dugmesinin uzerinde kapak var onu kapatinca dugme sıkışıyor biraz birader onu kapatmis duğmeye baski uygulamis yani bu durumda bu arizalar meydana gelirmiki en azindan bilgisayardan calismasi gerekmezmiydi lpg nin cunku program baglanti kuruyor fakat hicbir deger gozukmuyor programda.

4. nebil

Beğenilen Mesajları:
    15
    Az once lpg dugmesine gelen 4 kabloyu olctum sirasiyla kirmizi siyah mavi ve kahve olmak uzere hepsi sase veriyor hicbirinde voltaj yok acaba beyne kontak ceyranimi gitmiyor yoksa beyinmi arizalandi

5. nebil

Beğenilen Mesajları:
    15
    Arkadaslar , bilgi amacli yaziyorum sorun cozuldu.Beyni soktum icinde bir transistor ve direnc yanmisti onlari degistirince sorun duzeldi insallah tekrarlamaz.

powerkırk3, leoncu, Cliosymbol ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.

Sayfayı Paylaş