LPG KİTİ TAVSİYE RENAULT 1.2 75HP

Konusu 'SIRALI SİSTEM LPG TAVSİYE MARKAYA GÖRE' forumundadır ve Adam.Smith tarafından 7 Mart 2017 başlatılmıştır.

1. Adam.Smith

Adam.Smith New Member

Beğenilen Mesajları:
    7
    Merhaba arkadaşlar. 2013 model renault 1,2 75hp aracım var.
    Lpg taktırmayı düşünüyorum.
    Bir usta Atiker Microfast için 1200 lira fiyat verdi.
    Başka bir usta ise Atiker Grand için 1650 lira fiyat verdi.

Obd'siz kit taktırsam herhangi bir sıkıntı olur mu?Yoksa olmazsa olmaz bir şey mi.

2. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Merhaba,
    microfast işinizi görür. Obd'li olan önerilir. Olmazsa olmaz değildir.

3. Erdi

Erdi LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    10
    Aynı motorlu aracın 2004 modeli var ve 3 yılı aşkındır microfast kullanıyorum obdsiz. Obd kesinlikle olmalı, sağlıklı kullanım açısından obdsiz taktırmayın. Atiker Grand yeni çıktı galiba ve şu aralar baya moda oldu. Lovatonunda ürünlerine bakmanızı öneririm.

4. Adam.Smith

Adam.Smith New Member

Beğenilen Mesajları:
    7
    Microfast obd li olan 1400 lira diyorlar. Grand ise pazarlıkla 1600 lira oluyor.
    İnanılmaz kararsızım.
    Microfast arıza ışığı ve sorun çıkarmayacağını bilsem bugün gidip taktırırım da.Her forumda farklı yorumlar oluyor kafam allak bullak oldu.

Yoksa hiç düşünmeden direk grand mı montajı yaptırsam.

5. Erdi

Erdi LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    10
    Doğru ayarla kullanılmayan her lpg sistemi arıza ışığı yakar ve sorun çıkartır. Önemli olan montaj ve iyi ayar yapılmasıdır bunu unutmayın. Microfastı kullanıyorum ve ayarları kendim yapıyorum hiçbir zaman sorun yaşamadım. Keşke obdli taktırsaydım tek keşke dediğim konu budur.

6. Adam.Smith

Adam.Smith New Member

Beğenilen Mesajları:
    7
    Böyle şeyleri okuyunca grand kafama daha çok yatıyor. Bir yandan da arada 400 lira var. Kendim bilgisayar programcısıyım zaten 3-4 ay sonra kablo alıp kendim de ayarları yapabilirim.
    2 farklı ustada küçük motor zaten o kadar fark verme sıkıntısız çalışır ben ayarlarım diyor.

7. yunusemre_oz

yunusemre_oz LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    11
    Hocam subatin 4 unde ayni araca grand taktirdim. Bursada yasiyorum trafigi yogundur. Sehir icinde 21 kirus yakiyor ariza isigida daha yakmadi hic. Ama manifoldu sokturerek deldirdim ve yol ayari yapti usta yaklasik 10 km yolda ben kullandim araci sonrada usta ayar yapti.Tavsiyem manifold u kesinlikle soktur

Sayfayı Paylaş