LPG KİTİ TERCİHİ LOVATO, ATİKER GRAND, ATİKER GOLD ENJEKTÖR VE YAZILIM FARKLARI

Konusu 'SIRALI SİSTEM LPG TAVSİYE MARKAYA GÖRE' forumundadır ve Uğur ÖCAL tarafından 25 Mayıs 2017 başlatılmıştır.

1. Uğur ÖCAL

Uğur ÖCAL LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    5
    Merhaba arkadaşlar. Cruze 1.4Turbo için lpg kiti olarak Lovato, grang yada gold taktırmayı düşünüyorum. Sizce hangisi daha isabetli bir tercih olur. Yada bunlar dışında daha iyi olur dediğiniz başka bir marka var mı?

2. Uğur ÖCAL

Beğenilen Mesajları:
    5
    Bu arada montaj için ya Çözüm Otogaz yada Candan Otogazı düşünüyorum.

3. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Birbirleri arasında fiyat farkı çok mu?

4. Uğur ÖCAL

Beğenilen Mesajları:
    5
    1500-1600 gibi Atikerler, 2000-2100 givide lovato takılabiliyor.

5. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    500-600 TL aslında iyi bir fiyat farkı. Ben Lovato kullanıyorum ve memnunum. Çözüm Otogazda İlker Bey var, Lovatoda orası iyi diye biliyorum. Sistem de kullanılan parçalarda fark önemli olan burada, regülatör enjektör beyin (beyin hepsi aynı gibi) 500-600 e değer mi değmez mi düşünmek lazım.

Eray B bunu beğendi.
  6. Uğur ÖCAL

Beğenilen Mesajları:
    5
    Mesela lovato ile grand yada gold un enjektörü karşılştırsak hangisi daha iyi diyebiliriz.?

7. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Grand ilk çıktığında Romano enjektör kullanacak falan denmişti sonra kullandılar pek randıman alamadılar herhalde değiştirip gold enjektörü taktılar diye biliyorum. Grand biraz GOLD karışım gibi oldu herhalde, GOLD ile GRAND arasında ne fiyat farkı var? Farkı neymiş araştırdınız mı? Dediğim gibi yazılım olarak beyin olarak içindeki devre elemanlarını bilmiyorum ama lovato gold nerdeyse tıpatıp aynı. AEB diye biliyorum.

Birde ekleme notu. Ne taktıracaksanız şimdiden hayırlı olsun ama forumdan okuduğum kadarıyla bu Chevrolet modellerinde emme manifold yapısı farklı oluyor herhalde dikkatli olun montaj sırasında, bir kaç sıkıntı yaşayan görmüştüm. İşinin ehli olan ve bu sizin arabanın yapısını bilen bir ustaya taktırın.

Aceryeni bunu beğendi.
  8. Uğur ÖCAL

Beğenilen Mesajları:
    5
    Sırf bu yüzden candan otogaz yada çözüm otogaza taktırıcam. Grand yine romano kullanıyomuş ancak bazı kutularda gold enj çıkabiliyormuş. Gold ile enj. kullandığı yazılımlar farklıymış. Fiyat olarak 100tl gibi grand daha pahalı.

9. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Hocam çok detaylı bilgim yok yine forumlardan okuduğum kadarıyla, sıkıntılı herhalde grandın kullandığı Romano enjektörler, çünkü burada yazan çizen çok oldu, grandı değiştirdiler falan diye. Durum böyle olunca 100 tl fazla vermem ben şahsen, Gold enjektör kullandıktan sonra ne anlamı var ki 100 tl fazla para vermenin.

10. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Lovato obd sistemlerde k tipi enjektör kullanıyor ufak ve sessiz 2ohm 2 li şekilde idi. Atiker grand görmedim, gold gördüm biraz büyük gibi geldi enjektör oda sessiz gibiydi ama kaç ohm bilmiyorum. Metal kaplı ahcf yazıyordu gördüğümün üstünde

Uğur ÖCAL bunu beğendi.
  11. Uğur ÖCAL

Beğenilen Mesajları:
    5
    Siz çözümde montaj yaptırmıştınız. Peki ayar sırasında lpg enj süresini hangi ms lerde ayarlıyorlar.

12. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Yok hocam ben Denizli'de ikamet ediyorum. Denizlide taktırdım ama Çözüm otogazdan Makine Mühendisi İlker Beyle sonrasında muhabbetimiz olmuştu.

Ben kendim ayarımı kendim yaptım hocam, öğrendikten sonra yoksa montaj yaptırdığım yerde hiç bir ayar yapılmadı neredeyse. İyiki buralar varda arabaları bozmadan kendimiz birşeyler yapmaya çalışıyoruz

Uğur ÖCAL bunu beğendi.
  13. kara65

kara65 LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    43
  14. kara65

kara65 LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    43
    Bildigim kadariyla chevroletler lpg konusunda hassas cozum otogazda ilker beyle birlikte riza ustada var, adam chevroletlerde uzman olmus resmen tum hatali lpg uygulamalarini duzeltmek icin riza ustaya goturuyorlar araci, ben tanimiyorum ama forumunda gordugum kadariyla durust samimi bir usta.

Moderatör tarafından son düzenleme: 30 Mayıs 2017
    x-calibur bunu beğendi.
  15. MrPetrelli

MrPetrelli Member

Beğenilen Mesajları:
    18
    kulaktan dolma çakma uzman =) cortlayan 1.4 cruze leri toplamaya çalışıyorlardı en son.. başka yerler bulmanızı tavsiye ederim.. candan ın da adı var kendi yok..

16. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Son not:
    Atiker Gold Aeb yazılım kullanıyor. Grand ise devşirme bir yazılım yani yerli sayılır.
    Enjektör farklarına girmiyorum. Gold enjektör kısa ömürlü, romano enjektörlerde omaj yuksek.

MrPetrelli bunu beğendi.
  17. Uğur ÖCAL

Beğenilen Mesajları:
    5
    Sayın destek sizce tercih ne olmalı.
    Bu arada mrpetrelli vallahi gözümü korkuttunuz. Candandan uzak durun diyorsunuz yani??

18. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Adı geçen kurumları tanımıyoruz.
    Aradaki farkları önceki mesajımızda yazdık.

19. MrPetrelli

MrPetrelli Member

Beğenilen Mesajları:
    18
    başka markalarda iyi olabilirler bilemem cruze çok hassas... düzgün anlayan usta 2 elin parmağını geçmiyor türkiyede.. bulması size kalmış..

20. Uğur ÖCAL

Beğenilen Mesajları:
    5
    Gold mu Grand mı onu söyleyin bari?

Sayfayı Paylaş