LPG Komple Kit Tavsiyesi

Konusu 'SIRALI SİSTEM LPG TAVSİYE MARKAYA GÖRE' forumundadır ve Erostur tarafından 29 Kasım 2017 başlatılmıştır.

1. Erostur

Erostur New Member

Beğenilen Mesajları:
    3
    Herkese Merhaba;

Forumu internette araştırma yaparken buldum birçok konusunu okudum gayet iyi bilgiler edindim. Öncelikle paylaşımda bulunan bilgi veren herkese teşekkür ederek sorunuma giriş yapmak istiyorum.

1998 Model Rover 200 Vi 1800cc 145bg 4 silindir bir araca sahibim. Üzerinde Atiker Fast 1 sistemi takılı lakin hiç mi ama hiç memnun değilim :( Yeni aldığım bu araçta bakımlı olması açısından lpg ayarlarını yaptırdım filtre bakımlarını kablo boru hortum vs bakımlarını yaptırdım ama yinede memnun değilim. Araba benzine geçince resmen ayrı bir karaktere bürünüyor canavar gibi oluyor desek yeridir. Ve LPG'de 50 TL ile neredeyse ancak 150 KM gidebiliyorum.

Bu durumdan kurtulmak için lpg kitimi değiştirmek istiyorum ( Simit tüp ve tesisat hariç oluyor sanırım ) ve sizlerin tavsiyelerini bekliyorum.

Fiyat/Performans/Ekonomi çizgisinde neleri önerirsiniz ? Ankara'da yaşıyorum. Keşke Ankara'daki servis işi olsaydı hemen yarın orada olur hepsini hallederdik ama tanıdık yer olmayınca kendi imkanlarımızla bu işin üstesinden geleceğiz inşallah.

Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ederim.

2. Cliosymbol

Cliosymbol LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    1.131
    Hocam kitin montaj zamanı ne zaman. Şimdi bakım olayını çıraklarda yapıyor. 2 filtre bir boru degistirebiliyorlar Allaha şükür ama ayar konusunda bir dur bakalım. Benim diyen usta bile fast kiti örnek veriyorum ustam bu sıcaklık düzeltme ne işe yarar diye sordun mu yaaaavvv onlar bir işe yaramıyor yav karıştırma diyor !!!! Otomatik kalibrasyonu ayar sananlar var !!!!
    Sen baş aktörlerin ( enjektör ve regülatörün ) durumlarını öğren. Ondan sonra bir kablo al elinden gelirse burda hepimiz yardimci oluyoruz. Resimlerini yüklersin ne gerekiyorsa bilgi verip düzeltmeni sağlarız he yine olmadı ben bu sistemi begenmedim dersen kit tavsiyeside yaparız. Hemen kiti degistircem deme. Bir lpg sisteminin sağlıklı çalışması için %30 sağlıklı bir montaj %70 sağlıklı bir ayar gerekli der ustalar.

Erostur, leoncu ve powerkırk3 bunu beğendi.
  3. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Evet sizdeki sistemin oluru var mı ilk önce ondan olmak için lpgkablo.com dan alacağınız 1 kablo ve pili sağlam bir dizüstü bilgisayar. Eliniz biraz anahtar tutuyorsa bilgisayardan da biraz anlıyorsanız bizim yardımımızla durumu düzeltebiliriz.

Erostur ve leoncu bunu beğendi.
  4. leoncu

leoncu LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    855
    Ustatlarin dedigi gibi lpg ne.zaman takilmis sistem ne durumda?

Erostur bunu beğendi.
  5. ersahca

ersahca LPG-C02b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    761
    Merhaba, Bir seyleri degisecekseniz oncelikle tankin uzerine bakin, tarihini goreceksiniz. 10 yasina yakinsa 9 ise mesela komple kiti degistirin bence. Tank olayi biliyorsunuz muayeneyle de alakali. Ha 5 yasindadir, bir bozukluk yoksa zaten ellemeyin. Diger arkadaslarin dedigi gibi asil olay regulator ve enjektorde. Belki de sadece ayar veya nozul probleminiz de olabilir.
    Yakiti da litre hesabi tutmak lazim. Benzinde su kadar litreyle kac km gidiyor. Lpgde de oterken alin 5 litre 10 litre neyse oyle hesap tutun. Benzin-lpg kiyaslayin. Sizin motor da buyuk; dediginiz cok ama illa ki de yakacaktir.

Erostur ve x-calibur bunu beğendi.
  6. Cliosymbol

Beğenilen Mesajları:
    1.131
    Valla simdi hesapladimda benim arabadan az yakicak neredeyse. 1.4 75 bg clio senin arabanin neredeyse yarısı hocam. Sen ata biniyorsun biz essege. Birakta biraz arpayı sömürsün. :D:D

Erostur ve x-calibur bunu beğendi.
  7. Erostur

Erostur New Member

Beğenilen Mesajları:
    3
    Verdiğiniz yanıtlar için hepinize teşekkür ederim. LPG sisteminin ne zaman takıldığı hakkında bir bilgim yok aracı yeni aldığım için. Atiker müşteri hizmetlerini aradım şu anki plakadan bir sonuç elde edemedim. Eski plakayı öğrenip tam olarak ne zaman takıldığını öğrenince burada paylaşacağım. Elimde şu anda sadece sistemin fotoları mevcut. İşimize yaraması açısından buraya yüklüyorum. Enjektörler alt tarafta saklı olduğu için onların fotoğraflarını çekemedim. Ama Atiker Kırmızı enjektörlerden olduğunu görebildim. Sistemin takılma tarihini öğrenince çalışmalarımıza buradan devam etmek adına tekrardan yazacağım. Teşekkür ederim.

[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

powerkırk3 ve leoncu bunu beğendi.
  8. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    Tank bilgilerine bakin.

Erostur ve leoncu bunu beğendi.
  9. leoncu

leoncu LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    855
    en sonki muayene kağıdı(tüvtürk) varsa ondada en altta yazar tank tarihi..

powerkırk3, Erostur ve x-calibur bunu beğendi.
  10. Erostur

Erostur New Member

Beğenilen Mesajları:
    3
    Arkadaşlar tüpün üzerinde herhangi bir tarih yazmıyor maalesef. Muayene belgesinde de okunamıyor yazmış dolayısıyla. Plakasından yarın Atiker çağrı merkezini arayıp bilgi alınca buraya LPG sisteminin takılma tarihini ve öğrenebildiğim bilgileri ekleyeceğim.

leoncu bunu beğendi.
  11. Cliosymbol

Beğenilen Mesajları:
    1.131
    Programdan denetim kısmından bakilabiliyordu sanirim.

leoncu ve Erostur bunu beğendi.
  12. Erostur

Erostur New Member

Beğenilen Mesajları:
    3
    Henüz bu işlerde yeniyim bir kablo edinemedim. Programa giriş yapamıyorum maalesef :(

13. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    Tank bilgilerini edinmeye bakin, muayenede sikinti cikabilir ondan.

Sayfayı Paylaş