Lpg'de Gaz Alıp Verme

Konusu 'MIMGAS LPG AYARI VE MIMGAS LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve ersahca tarafından 24 Aralık 2017 başlatılmıştır.

1. ersahca

ersahca LPG-C02b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    761
    Selam dostlar,

Baska bir baslikta, alttaki iki mesajimda durumu anlatmistim, tekrar anlatayim.

Olay şu; arac lpgde gaz alip veriyor. Bosa atinca veya ışıkta durup dururken basliyor, gibi gibi.
    Nozulum 1.8; 1.6'ya cekip denemeyi de dusunuyorum ancak once basinctan da olabilir diyordum. Basinc 1.185 gibiydi, 1.140lara dusurdum. Ayar iyi; asagidaki ilk linkte gorseli mevcut.

Tekrar deneme firsatim oldu bugun, daha da dikkat ettim de, isinana kadar yapiyor ara ara, belli su an yapiyor denilecek bir durum yok. Yine su da var; park edip 1 saat sonra falan gelip yuruyunce de epey dolandim hic yapmadi.
    Regulator nisanda yenilendi de, yine de ondan supheleniyorum.
    Ne dersiniz?

http://www.mscsi.net/destek/konu/reguelatoer-sicaklik-sinir-alti-hatasi.1806/page-2#post-32420

http://www.mscsi.net/destek/konu/reguelatoer-sicaklik-sinir-alti-hatasi.1806/page-2#post-32446

2. Müslüm çiftçi

Müslüm çiftçi New Member

Beğenilen Mesajları:
    14
    Senin kitte mimgas arabanın boğaz kelebeğinde sıkıntı olmasın

3. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    Temizleyeli cok olmadi.

4. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
  5. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    Şunu yazmayi unutmusum; 1-2-3-4 siraliydi soketlerim. Bir tarihte Mimgas'in bir servisinde hicbir sey bulamayinca bunlar ters olabilir deyip 4-3-2-1 yapip boyle kalmasinda karar verdilerdi. En son baska bir servisteki regulator-enjektor degisimiyle yine 1-2-3-4 yapmislar, bende dokunmadiydim. Bugun terse cevirdim, biraz denedim. Sicak motorda bir sikinti gorunmedi gozume. Biraz deneyecegim bakalim boyle.

powerkırk3 bunu beğendi.
  6. burkiii

burkiii Guest

Yatay konumu 1.0 düşey konumu 1.4 yap 3.3 ve 7 ms civarında yaptığın zenginleştirme çok fazla.

7. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    Benzin ms lpg de tutmuyor obur turlu?

8. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    Ya da fan acista stop falan gibi problemler cikabiliyor.

9. burkiii

burkiii Guest

Koyduğunuz resimlerde benzin ms ler tutmuyor zaten. 2.26 ve 2.70 lerde bu fark düzenli çalışma için fazla bir fark.
    Önce benzinle bir süre kullanmalısın gerçek benzin değerini bulmak için.

10. burkiii

burkiii Guest

Ek olarak lpg sistemi ayarlama işlemi anlık olarak benzin değerlerini bozar. Öğrenmen gereken ilk bilgi senin aracının benzin enjektörünün doğru rolanti zamanı. Sonrası kolay.

11. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    2.30'u asiyor benzin ms. Oburu de 2.60 70 arasinda oynuyor, 2.50 küsur oluyor. Ve +- 0.50 ms tolere etmiyor mu bu sistem? En azindan bunun kilavuzunda oyle gecmis. :rolleyes:

Suradaki ornek gibi;
    Valla bugune degin hic oyle 50 km 100 km benzinde bin falan yapmadim. Daha onceleri boyle problemler de yoktu. Kitte yapisal bir problem var diye dusunuyorum. Dediginiz koordinatlardan bir uygulama yaparim, bakarim.
    Bozuyor zaten. Alfa, offset, koordinat... baska da bir sey yok ki. :rolleyes: Yine sunu da ekleyeyim, benzinde bir sikinti yk.

12. burkiii

burkiii Guest

3 ohm enjektör ve bu proğram ile noktasal yük ve yol ayarı yapmak mantıksız. Çizgiyi yüzde 99.5 oranında düz tutmazsan zaten saçmalar araç. O yüzden düşük omajlı hızlı enjektör olmazsa 5 noktayla ayar çok zor.

13. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    Koordinat vs. Ayarlari calisirken uygulamak en dogrusu da, simdi misal 3.3 tekini 0.4, 7.1 dekini 0.5 zenginlestirmisim. Ne onerirsiniz? Bu %99.5 duz tutmaktan sifirlamayi anliyorum.

Ben bir sekil daha da yakinlastiriyorum ya da hemen ayni da yaparim ms.yi, forumda eski gorsellerde de vardir ama dedigim gibi baska sikintilar cikiyor iste sikinti orada. :rolleyes: denerim dediginizi. Sagolun.

14. burkiii

burkiii Guest

Demek istediğim bu ayarları yapınca kesin düzelecek değil. Bu lpg kiti fazla ayrıntılı ayar yapmana müsade etmiyor basit yani. Sana tavsiyem map haritasından faydalan yani oku ve hesapla butonlarını kullan ve çizgiyi çıkan sarı noktalara eşitlemeye çalış. Ama önce benzinde kullanıp sarı yani benzinde bu noktada kaç ms de çalışmış bu yükte ve rolantide şeklinde onu bir kaydetsin beyin.

15. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    Eyvallah. Deneyeyim.

16. burkiii

burkiii Guest

Cliosymbol bunu beğendi.
  17. burkiii

burkiii Guest

Örnek...

Cliosymbol bunu beğendi.
  18. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    Sari kutulu haritayi kullanmiyordum. Bu aciklayici oldu.:) eyvallah.

19. Cliosymbol

Cliosymbol LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    1.131
    Sonunda dilinden anlayan çıktı demek başkan. :D Gurbette hemşerini görmüş gibisin bakiyorumda.:D

20. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    Valla ne edek baba?:)
    Bizde ogreniyoruz iste, ogrenmenin yasi da sonu da yok. :rolleyes:

Sayfayı Paylaş