Lpg'de Gaz Alıp Verme

Konusu 'MIMGAS LPG AYARI VE MIMGAS LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve ersahca tarafından 24 Aralık 2017 başlatılmıştır.

1. ersahca

ersahca LPG-C02b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    761
    Voltmetrem var; bir aku baglantisi yapip yuklu voltaja bakayim da, sikinti gorursek dinamonun konjektoru falan degisiriz olmadi. @elkmuh :rolleyes:

2. burkiii

burkiii Guest

Ampermetre lazım o işe voltmetre ile seri bağlayıp ölçebilirsin ama çok akım çekiyorsa yakar cihazı.

3. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    Yakarsa yaksin da, cok pahali bir alet degil. Sanirim sikinti orada.
    Biraz once denedim, olmuş araba. :rolleyes:
    Sizden de razi olsun; ugrasiyoduk sacmasapan, tecrube tecrube işte.
    Buzzer da ötmedi, gaz al ver de yapmiyor, zorladim biraz da, yapmadi. 65 dereceye cekmistim ya, belki onun da etkisi vardir, bilemiyorum, gecisi de hissetmedim.
    Boyle birakmayi dusunuyorum. Belki dediginiz gibi basinci biraz daha arttirip lpg ms'i cekebildigim kadar asagi cekerim. Su an hava biraz iliman, coook sogukta da sikintu olmazsa Şam'da kayisi.
    Hayirlisi yani... :rolleyes::)

powerkırk3 bunu beğendi.
  4. Cliosymbol

Cliosymbol LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    1.131
    Başkan benzinde binsen daha iyi 65 derece geçiş nedir yahu . Yavaş yavaş düşür onu deneyerek.

5. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    Demin bindim;
    her zaman, 50'de 60'da gectigi yerden 300-400 metre once gecti lpg'ye. Cok sacma degil mi :D
    Onun disinda normal. Dedigimiz gibi bu sicaklik sensorunde mi sikinti var anlamadim. Normal, soguktan ecu oto jiklesini kendi ayarliyor. Gaz al ver falan gitmis. Yine bir konjektor alip degisecegim herhalde. Ondan da sikinti yapiyor sanirim.

6. burkiii

burkiii Guest

Sensör arızalı olabilir kablo oksitlenmiş olabilir veya su devirdaim vaporizere yeterince ulaşmıyor olabilir. Vaporizer çokmu yüksekte? Birde orjinal olma şartıyla wd40 alıp alternatör dahil motorun heryerine sık. Eksozta gelmesin yeter. Çok faydasını gîrürsün.

7. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    Regulator eski yerinde. Yani oradaydi eskisi, bu yeniyi de oraya sabitlediler. Su ulasiyordur. Regulator asagida biledir.
    Wd 40i nereye sikacagiz? Yag, pislik atsin diye mi? Komple gömecez mi ustune?

Gecen foto koymustum bu sensorle ilgili dogru olcuyor mu diye, tekrar koyayim:

Yine voltaj yazilimda da şoyle, dogru okunuyordur herhalde. Buna da bakarsak normal, ama misal denemek icin sabah isiklari actim, hafif bir salliyor şoyle devri, etkiliyor yani.

Hata olarak da regulator sicakligi sinir alti cikiyor... Bu hatayi ilk gecisteki silkelemeye bagliyorum. O an hata cikiyor muhtemelen. O anda lpg sivi kaliyor diyorum.
    65 yaptim ya mesela dun, bugun 300-400 metre once gecti lpg'ye. Bu noktada geriye sicaklik sensorunden baska ne kalabilir ki? Bir de ecu kalir geriye herhalde, o da niye sadece bu anda yapsin?

8. burkiii

burkiii Guest

Wd40 temizlik için değil başka bir özelliği var motorun kablolar yoğun olmak üzere her yerine sık 1 kutu bitsin. Biraz toz tutar ama sorun olmaz. Sensör canlı olarak yolda izlersen anlarsın. Aracın hararet göstergesi sabit kalıyormu yolda? Rampa inişte boşa atınca düşme varmı?

9. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    Hararet duzgun. Termostat saglam, onu soracaksiniz sanirim.

10. burkiii

burkiii Guest

Aynen. Ozaman canlı olarak izle sensör değerlerini dur kalkta çok değişiyormu vs.

11. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    Bir bos alanda baglanacagim herhalde artik dediginiz gibi. Eyvallah. Sagolun.

12. burkiii

burkiii Guest

Birde kalorifer hattı paralelmi serimi bağlı vaporizere onada bak.

13. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    Paralel galiba.

14. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    T var yani, paralrl. Isinmada da sikinti yok.

15. Seslenti

Seslenti LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    147
    Bu isi sensoru sorunu bende de ayni :) wd 40 tam olarak ne ise yariyor kablolara vs sikinca.

Birde vaporizer dediginiz nedir acaba ?

16. burkiii

burkiii Guest

Vaporizer regülatör beyin aynı şeyler. Wd40 sistemde nem oksit varsa problemi çözer sensör ile tek başına alakalı değil.

Seslenti bunu beğendi.
  17. burkiii

burkiii Guest

Fazla akım çeken parçalar için faydalı kolay çözüm.

Seslenti bunu beğendi.
  18. burkiii

burkiii Guest

Birde vaporizer deme nedenim cihaz 2 bölümden oluşuyor buharlaştırıcı ve regüle eden kısım. Onun için su devirdaim olan kısımm vaporizer.

Seslenti bunu beğendi.
  19. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Ölçü aleti varsa sürüş anında voltajı izlemeye çalışın ...

20. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    %90 sic. Sensorunde sikinti diye dusunuyorum ben. Dedigim gibi dereceyi 65'e aldim, bugun 300-400 metre once gecti lpg'ye her zamankinden. Sasirdim. :rolleyes: hava da dunden olsun 3-4 derece sicak olsun.

Sayfayı Paylaş