MİMGAS lpg ye geçme sorunu

Konusu 'MIMGAS LPG AYARI VE MIMGAS LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve Hüsamettin Sinoplu tarafından 26 Aralık 2016 başlatılmıştır.

1. Hüsamettin Sinoplu

Hüsamettin Sinoplu New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    iyi günler
    2004 model 3.16 N40 motor aracım var. Üzerinde mimgas pro takılı.. Sabahları araç çalıştıktan 20 sn sonra LPG ye geçiyor. Daha hararet yerinden bile oynamadan. Sonra bazen göstergede kırmızı ışık yanıp hata veriyor. bazende hata vermiyor bu seferde aracın içine LPG kokusu geliyor. Bartında yaşıyorum . Anlayan usta bulamadığım için kendim yapayım dedim..(hatta ayar yapıyorum derken seviye göstergesinide bozdular) Geçen hafta sizden kablo aldım. bağladım adaptasyon yaptım. LPG seviye ayarını düzgün çalışır hale getirdim. Ancak LPG geçiş sıcaklığını 50 derecede yapsam bile hava 0 (sıfır) derece iken bile motor çalışır çalışmaz LPG ye geçiyor. Sonra içeriye LPG kokusu geliyor. Bende LPg yi kapatıp motor ısınınca LPG ye alıyorum o zaman hiçbir sorun kalmıyor.. yaz aylarındada hiçbir sorun yok. Kış aylarında hava eksilerde olduğu zamanlara bu problemi yaşıyorum. LPG cinin derdi yeni kit satmak olduğu için sistem değişecek diyor. Pc ye bağlayınca LPG ve motor suyu sıcaklığını doğru gösteriyor. ama yinede motor çalışır çalışmaz LPG ye geçiyor. Bu problemi düzeltmek için ne önerirsiniz acaba? yeni regülatör mü alayım?

2. Burak

Burak LPG-C02a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    244
    içeriye lpg kokusu vermesi regülatörün içerisindeki diyaframın yırtıldığını gösterir. Regülatör değişmeli ya da tamir kiti ile yenilenmelidir.
    Bu durum hemen lpg'ye geçmesine neden olmaz. ısı sensörünüz bozuk olabilir veya ECU'da yanlış ısı sensörü tipi seçilmiş olabilir. Aracınızı çalıştırınca bir bakın regülatör sıcaklığı kaç derece gösteriyor.
    Regülatörü değiştirirseniz ısı sensörü üzerinde gelir zaten.
    eğer ısı sensörü doğru okuyor ise, geçiş ısısını değiştirememiş olabilirsiniz. Geçiş ısısını değiştirin, lpg programından çıkıp tekrar bağlanın, ayarladığınız yeni değeri görüyor musunuz diye kontrol edin.

3. Hüsamettin Sinoplu

Hüsamettin Sinoplu New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim Burak bey. aracın üzerinde orjinal mimgas regülatörü var. hangi ısı sensörünü seçmem gerekir araba? Hataları açtığım zaman düşük ısı hatası alıyorum sadece..açıp kataınca hafızaya alıyor değerleri. O konuda sıkıntı yok...ayarlarım bu şekilde. doğru ayarlanmışmı acaba?
    birde araçta LPG bitince araçta hiçbir şekilde buızzer ötmüyor. LPG nin bittiğini çoğu zaman anlamıyorum. Normal PC kasalarından çıkan buzzerlerden aldım. Programın yardım kısmındaki bağlantı şemasına bakarak doğru yerine bağladım. Buna rağmen LPG bitince hiç uyarı vermedi..

ayarlarım bu şekilde...

Sayfayı Paylaş