Neden bu forumdayım(z) ?

Konusu 'DUYURU / NOTIFICATION' forumundadır ve x-calibur tarafından 9 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Arkadaşlar,

Arabalar konusunda çok fazla bilgim yok, yıllarca araba kullandım, arabadan tek beklentim benim ve ailemin ayağını yerden kesmesi ve çok fazla sanayi masrafı olmadan ihtiyaçlarımı karşılaması idi. Şu marka şu model falan hiç bilmem, sadece kendi kullandığım arabanın neresinde nesi var, motoru elektrik aksamı falan hep bilmeye çalışmışımdır. Ailemin klimalı bir araba alalım artık yakarışlarından sonra şu anda kullandığım aracımı 2. el olarak LPG siz tercih ederek 3 yıl kadar önce aldım. LPG siz tercih ettim çünkü korkuyordum, ve hiç LPG li araba kullanmamıştım. 2,5 yıl boyunca aracımın markasının forumunda çeşitli konular okudum arabamı öğrenmeye çalıştım. LPG li olarak kullanan arkadaşların sıkıntılarını okudukça onlara üzüldüm, sıkıntılarının bir an önce geçmesi için temennilerde bulundum. Ve daha da LPG den uzak durdum.

Ama malum Benzin fiyatlarının çok yüksek olması ve araba kullanırken bazı sürüş zevklerinden uzak kalmaktan dolayı 19.05.2015 tarihi itibariyle LPG bayisinin yolunu tuttum LOVATO EASY FAST OBDII li kit taktırdım. Ve o günden bu yana aracımı LPG ile kullanıyorum. Taktırdığım yer ne kadar iyi yada ne kadar profesyonel bilmiyorum ama malum işte taşra ortamında anca bu kadar olabiliyor, ana bayilerde sadece TEK MARKA kit takan bir yer olsa daha iyi olur diye düşünüyorum.

Neden bu forumdayıma gelince, bu forumdayım çünkü arabamı en az 10 yıl kadar mutlu mesut kullanmak istiyorum, öyle dediğim gibi arabalardan anlayan biri olmadığımdan alıp satmak model değiştirmek falan bana göre değil, ticaretten de anlamam sadece biniciyim. Neyse LPG taktırdıktan sonra o hep forumlarda okuduğum şu arıza bu arıza gibi konulardan dolayı LPG min ayarlarının en iyi derecede olması dolayısı ile motorumun ve diğer yakıt ve egzoz sisteminin LPG den en az etkilenmesi, Sibopmuş, katalitik Konvertörmüş, memesiymiş enjektörüymüş vb gibi sorunları yaşamak istemiyorum yada illaki yaşanacak ise minimum zararla yaşamak istiyorum.

Bunun için buradayım ve bunun için kablomuda aldım geldim :)

İyi ki bu forum kurulmuş ve iyi ki de bu bağlantı kablosu işi bu forum kurucuları MSCİ sayesinde çözülmüş. Teşekkürler emeği geçenlere.

2. şevket tütüncüoğlu

şevket tütüncüoğlu LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    9
    Forumu bilmeyenlere tavsiye etmek lazım biz zaten buradayız. Burayı bilene kadar sanayide işinin ehli olmayan filtre değiştir bilgisayara bağla otomatik kalibrasyon ayar vs yok. Ver 50 tl. Diyen adamların elindeydik. Çok yazık. Kaldı ki benim aracımda enjektörler hatalı ısı sensörü ikiside regülatör üzerinde montajlıymış ama hiç fark etmedi.

x-calibur ve isletmeci bunu beğendi.
  3. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Edindiğimiz tecrübeleri forum üzerinde paylaşmaya çalışalım.
    Forum üzerinde olması gerekenler, tavsiyeleri de bizlere lütfen iletin ki eksikleri gidermeye gayret edelim.
    Biz her ne kadar ticaret yapsak ta mevcut kablo fiyatlarıyla bu hizmetler yapılmaz. İşin içerisinde hizmet var.
    Bu bağlamda müşterilerimizden desteklerini her zaman bekliyoruz.
    7 yıldır bu sektörde bir öncü olarak buradayız. Bütün dünyada herkes acaba yapabilir miyim diye düşünürken biz 7 yıl önce herkese kendi ayarını yapmayı teşvik edip o imkanı sunduk. Ürünlerimizin kalitesi konusunda müşterilerimizden daha çok paylaşım rica ediyoruz. Fiyatlarımıza bakan bu fiyata kalite olmaz diye düşünüp başka mecralara kayabiliyor.
    Oysa ucuzluğun tek nedeni kendi üretimimiz olması ve toptan fiyatına perakende satmamızdır.

4. Armağan TUFAN

Armağan TUFAN New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Foruma bir sözlük eklense herkez için çok daha iyi olacak lpg programlarındaki genel terimlerin ne olduğu ne işe yaradığı gibi ne yapılması gerektiği gibi. Benim gibi yeni giriş yapacak kişilere ezberden çok nasıl olduğunu ve olması gerekeni göstermiş olur.

5. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Öneri için tşk. ediyoruz.
    Başlık eklenecek.

Sayfayı Paylaş