OBD li sistem ve elm327 bağlantı hakkında yardım.

Konusu 'SIRALI SİSTEM LPG AYARI GENEL BİLGİLER' forumundadır ve h4rml3ss tarafından 6 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. RomanoyaAyarVerenAdam

RomanoyaAyarVerenAdam LPG-C03a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    670
    Bir de şunu farkettim bizim 5 dolarlık cihaz lpg ecusundan arta kalan hızda okuyabiliyor. Yani lpg ecusu daha hızlı veri çekiyor. Obd bağlayınca lpg programından ltft stft takip ederken elm bağladım torque ila karsilastiriyorum.once lpg okuyor hemen ardından elm okuyor sonuç ikisi de ayni araç obd protolu can 500 :)

2. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Ama birisi kablolu diğeri bluetooth ;)

RomanoyaAyarVerenAdam bunu beğendi.
  3. zcustun

zcustun LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    38
    Bana da atiker gold takıldı. Ne marş vermeden önce ne marş verdikten sonra ne de aracı benzinde kullanırken eskiden bağlanan cihaz ecuya bağlanamıyor. Connection lost diyo sürekli

4. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    ELM cihazına bağlanıyor mu peki?

5. zcustun

Beğenilen Mesajları:
    38
    cihazı görüyor.eşleştirdim de ama bağlanırken arabanın işareti yanıp sönüyo.İlk 3 lamba yanıyo.Sonra ona bağlanamayınca ilk lamba da sönüyo sadece 2 ve 3. lambalar yanıyo. Çözemedim

6. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    ELM cihazınızın versiyonu donanım versiyonu 2.1 mi? 2.1 ise sorunlu oluyor, lpg bağlantısı ile çakışıyor. Torque dan bağlanıyorsunuz herhalde, yeni araç tanımlamasına obd protocolü seçimini AUTO değilde direk aracın kendi protocolünü seçerseniz belki bağlanır

leoncu bunu beğendi.
  7. leoncu

leoncu LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    855
    hayırlı olsun.en azından obd baglantısı yapılmıs :) benım aractada aynı durum var bırı baglıyken dıgerı baglanmıyor ve lpg obd sı genelde elm baglantısını koparıyor.cozumse lpg programından obd kapamak.ıslem tamamlanınca yenıden acmak.zaten elme baglandıgında da benım aracta lpg programında yakıt kesmelerı gostermıyor.

x-calibur ve powerkırk3 bunu beğendi.
  8. RomanoyaAyarVerenAdam

RomanoyaAyarVerenAdam LPG-C03a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    670
    lüzum yok. v1.5 çipli elm takmadan önce aracı çalıştırın gaza geçsin 2 3 dk sonra elm takın ikisi de aynı da verileri okur ecu dan

9. leoncu

leoncu LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    855
    ılk marştan sonra belli sure sonra kopuyor stop etmeden tekrar mars yapmadan calısmıyor.bu benım ıcın arac ıcın gecerlı dıgerlerını bılemıyorum.aynı zamanda vagcomda bıle aynı sorunu yasıyorum.ama elm gibi cabuk kopmuyor..

x-calibur bunu beğendi.
  10. zcustun

Beğenilen Mesajları:
    38
    v 1,5 versiyon. Eşleştiriyorum cihazı seçiyorum.Araç profilinden protololü de ayrı ayrı denedim internetten bulduklarımı ama olmadı. Doğru cihazı eşletirip seçtiniz mi diye uyarı veriyor. Araç 2004 civic. Eski kitte bağlanıyodu hemen.Obd yoktu onda

11. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Arkadaşların dediği gibi önce lpg yazılımımdan kapat sonra elm dene. Eğer olmaz ise acaba sokete giden kablodan bağlantı alacağız diye kabloyu mu kestiler ki?

zcustun ve leoncu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş