Obd'siz kitlerde Torque Pro ile LTF/STF bakarak yol ayarı yapımı(Resimli Anlatım)

Konusu 'SIRALI SİSTEM LPG AYARI GENEL BİLGİLER' forumundadır ve RomanoyaAyarVerenAdam tarafından 22 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    Evet, aynı olması gerekiyor.

yusuf01 bunu beğendi.
  2. yusuf01

yusuf01 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Teşekkürler...

3. Ylmzgnc

Ylmzgnc Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Merhaba LPG de ayar yapmak için torque pro programından hangi verileri izlemek lazım acaba . yanlız benim LPG map ta kutucukların içi boş veri yazmiyor . bu konuyla ilgili ne yapabilirim. Stf ltf değerleri tam anlamıyla ne demek acaba

4. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Merhaba,
    lpft ve stft hava yakıt karışım bilgilerini verir. Aracınız ve lpg kitinizle alakalı yeterli bilgi ile soru sorunuz.

5. Ylmzgnc

Ylmzgnc Member

Beğenilen Mesajları:
    1

Ekli Dosyalar:

6. Ylmzgnc

Ylmzgnc Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Yanı ben obd yı bağladım ama yanlis m degerler bunlar anlamadım. Sft değeri gaza basınca öyle oldu yanlız ltf hep aynı -32 de kaldı ancak sft normalde rolantide -7+7 civarı oynuyor du bu konuyla ilgili ne yapmam lazım acaba araç zenginde mi çalışıyor Lpg de ayar yaptıktan sonra 700 km uzun yol yaptım

7. Ylmzgnc

Ylmzgnc Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Birde bu sft ltf değerlerine benzinde çalışırken mi LPG de çalışırken mi bakacağız acaba

8. RomanoyaAyarVerenAdam

RomanoyaAyarVerenAdam LPG-C03a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    670
    LPG de çalışırken bakılır.
    Lakin
    Araç en az 15 dk çalışır vaziyette mümkünse yol yapmış olsun sonra bakın.
    Daha erken değerlere bakarsanız yanıltıcı olur

9. Ylmzgnc

Ylmzgnc Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Teşekkürler en kısa zamanda deneyip fotoğraf atarım

10. Ylmzgnc

Ylmzgnc Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Merhaba bugün aracımla yarım saat yol yaptım. sonra obd2 bağlantısı yaptım. benzinde STF +20 li +30 lu değerlerde oynuyor. LTF ise sabit -32 de . sonra lpg ye aldım ve LTF gene sabit - 32 , STF ise +4,+8 gibi oynuyordu. şimdi beni bu konuda aydınlatacak bir arkadaş arıyorum .
    1)aracın LTF si -32 de olması ne anlama geliyor?
    2)lpg de SFT nin + 9 civarı olması ne anlama geliyor?
    3)aracın düzgün ve doğru çalışması için STF + LTF toplamı sıfıra yakın mı olması gerekiyor, ben öyle anlamıştım?
    4)iki değeri toplarsam (LTF+STF) -23 gibi değer çıkıyor . Bu araç %23 oranında zengin mi çalışıyor anlamına geliyor. ,Yada başka bir anlam mı var ?
    5)Bu konuda benim ne yapmam gerekiyor. Ben lpg programından enjeksiyon sürelerini yükselttim. ve Şuan LTF gene sabit -32 ancak STF değeri + 30 ile +20 arasında oynuyor.şimdi lpg olması gibi mi çalışıyor acaba ?
    SİZLERDEN RİCAM BU SORULARIMA AYRI AYRI CEVAP VERMENİZ BANA BU KONUDA YARDIMCI OLUN LÜTFEN . NE YAPMALIM NASIL BİR YOL İZLLEMELİYİM.

11. fatihmehmet

fatihmehmet LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    0
    @RomanoyaAyarVerenAdam
    @maycicek

Hocam, Alfa Romeo 156 aracıma obd2 ile bir türlü bağlanamadım. AlfaOBD - FiatEcuScan programı dışında hiçbir program bağlanmıyor sebebini bilmediğim bir şekilde. Yol ayarımı başka nasıl yapabilirim? Arıza lambası yakmasa da hata kodu olarak yakıt karışımını gösteriyor. Benzin-lpg performans farkı da hissediliyor.

12. RomanoyaAyarVerenAdam

Beğenilen Mesajları:
    670
    Valla ilk kez duydum alfalarda durum nedir bilmiyorum. Alfa forumlarında bilgi alın ya da Fiat kendi kablo ve programını çinden almak lazım 15 20 dolar civarı oluyor genelde

13. akif nalça

akif nalça New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Scanmaster ile Torque programının verdiği değerler aynı değil.buarada torque telefonda s.master laptopda yüklü. dün ikisiyle de denedim. Torque da lft yüzde 10ları gecen zengin karışımda gösterdi sonra scanmasterde hareket halindeyken yüzde -3 leri geçmeyecek sekilde tabi cut off ve rölanti hariç niyeyse rölantide bianda yüzde 7-8 zengin karışıma kaçıyor.birde torque da LFT sürekli değişirken scanmaster da okadar değişiklik göstermiyor.Bana scanmaster daha tutarlı geldi yalnız scanmasterde torque da olduğu gibi yolda değerleri kaydedip sonra pcde görmemize yarayan bi program var mı

14. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Mrb, anlık sapmaları benzinde de yapıyor mu kontrol edin. Genelde lpg de olabiliyor bu şekilde.
    Scanmaster da kayıt olayı malesef yok.

15. RomanoyaAyarVerenAdam

Beğenilen Mesajları:
    670
    Torque hata yapmaz. Ben lpg ecu su ile karşılaştırdım sıfır hata

16. cafer

cafer LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    168
    Sorun çok güzel fakat cevaplanmamis kardes bizde bir umutla kablo aldik fakat yol gosteren yok sorular cevapsiz.senin soru cevaplansa benim gibi bir cok insana yol gosterecek

Rate34 bunu beğendi.
  17. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Yılmaz Bey ben bildiğim kadar cevaplamaya çalışayım
    Ilk once bozuk lpg ayarı benzin haritasini bozmuş aracınızın kendi ecusunu sıfırlama yöntemlerini araştırın . Veya benzinde kullanın ltf sft nin 0 a yaklasıyor mu kontrol edin. Yaklasıyorsa Sıfırladıktan sonra lpgye kalibrasyon yapın degerleri paylaşın bakalım.

18. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Bu forum lpg kablo sitesinin müsterilerine paylaşım amaçlı olduğundan Aşağıdaki linkten müsteri tanımlamsını yapmalısınız

19. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Bu forum lpg kablo sitesinin müsterilerine paylaşım amaçlı olduğundan Aşağıdaki linkten müsteri tanımlamsını yapmalısınız.

20. cafer

cafer LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    168
    Link yok göremedim ben

Sayfayı Paylaş