Obd'siz kitlerde Torque Pro ile LTF/STF bakarak yol ayarı yapımı(Resimli Anlatım)

Konusu 'SIRALI SİSTEM LPG AYARI GENEL BİLGİLER' forumundadır ve RomanoyaAyarVerenAdam tarafından 22 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
  2. zcustun

zcustun LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    38
    çok mantıklı bişey ama benim elm327 çok seri bilgi göndermiyo telefona. Windows için scanmaster programının da linki bozuk

3. cavit yordam

cavit yordam LPG-C04a Pro Brc Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    18
  4. zcustun

zcustun LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    38
  5. erol60

erol60 LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    10
    mrh zavoli bora kitim var benzinde ltft sifira düşürdüm sonra bayiye gittim sifirdan kalipresyon yaptirdim sonra benzin ms lpg ve benzinde ayni seviyelerdeydi torgudan takip ediyordum ltft 7 cikti bende benzin ms konrol ettim arac benzinde benzin ms 3.10 larda lpg alinca benzin ms 2.80 düşüyor. simdi anliyamadiğim ltf niye +7 cikiyor -düşmesi lazim degilmi?

6. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    Stft ne durumda?

7. cafer

cafer LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    168
    Demekki lpg de zengin calisiyor.lft nin + olmasi aracin zengin calistigini mi gosterir acaba?

8. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    Hayır fakir olduğunu gösterir, pozitif yakıt düzeltmesi değerleri aracın yakıt miktarını arttırmak içindir.

9. cafer

cafer LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    168
    Sft nin - olmasi ne anlama geliyor

10. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    Ltft yi stft ler oluşturur. Stft değerleri ltft değerine göre değişir. Ltft öğrenilen kalıcı düzeltme, stft anlık kalıcı olmayan düzeltme, araç stop edince stft sıfır olur ltft ecuda saklanır. Örnek sağlıklı bir araba düşünün ltft değeri O sıfır olsun, yani mükemmel bir yanma var motorda, siz gidip motor yağı ölçüm çubuğunu yerinden çıkartın araçta vakum kaçağı oluşturun, sistem şu şekilde işler rolantide ltft 0 stft 2....... ltft 0 stft 4......ltft 0 stft 6...... ltft 0 stft 6..... ltft 2 stft 4..... ltft 2 stft 4...... ltft 4 stft 2...... ltft 4 stft 2....... ltft 6 stft 0..... ltft 6 stft 0........ Bu bir örnek bakın zamanla yüksek stft ltft yi yükseltirken stft düşmeye başladı.... kontak kapat aç ltft 6 iken stft 0 değerinde olur.... aracı çalıştırınca araba direk ltft miktarı kadar fazla yakıt ile çalışır çünkü bilir ki burda fazla yakıt ile ideal yanma sağlıyor ve öğrendiği ltft ile işlem yapar.....siz kaputu kaldırıp motor yağ çubuğu yerinden çıkmış deyip yerine güzelce oturtunca bu sefer ltft 6 stft -2 ....... ltft 6 stft -4 ...... ltft 6 stft -6...... ltft 4 stft -6..... ltft 2 stft -4 .... ltft 0 stft-2.... ltft 0 stft 0 gibi geri gider ve artık normal seviyesine gelir mükemmel yanma bu şekilde oldu deyip bırakır. Kontak kapat aç ltft 0 görünür. Çalıştırınca ltft 0 a göre hiç yakıtta düzeltme yapmadan çalışır araç. Bu değerler örnek değerler senaryo da örnek. Ama mantık ve işleyiş bu şekilde.
    Normal de ltft 10 iken stft -10 olmaz, çünkü ltft yi 10 yapan bu stft değeridir. Mutlaka ters birşey vardır yada eskiden bozuk olan bir sıkıntı giderilmiştir. Tüm bu senaryo ısınmış bir motor için geçerli

11. erol60

erol60 LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    10
    sft -7ile -10 arasnda anlayamadigim ltft +7 fakir karişim anlamina gelmiyormu? fakir karişimda benzin ms lpg 0.50 ms fark lpg benzin ms burdada zengin karişim oluyor yanlş giden nedir acaba

12. ersahca

ersahca LPG-C02b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    761
  13. alican

alican Member

Beğenilen Mesajları:
    10
    Arkadaslar elm327 arıza tespit cihazini laptoba kurdum ama acamadim name company kısmından sonra continea devam tusu aktif olmuyor daha önceki laptobumda windows vista yüklü idi devam tusu aktifti bu laptobumda windows 10 yüklü bununla alakası olabilirmi?

14. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    Arac neydi? Arac uygunsa akilli telefon veya tabletten deneyin.
    Daha dogrusu bir sey kurmaniza gerek yok. Free torque indirin, yeterli olacaktir.

15. alican

alican Member

Beğenilen Mesajları:
    10
    Accent era daha önce windows vistaya scanmaster programini kurmustum windows 10 da simdi devam tusu aktif degil laptoba kurma amacim lft ve sft yi takip etmek torque programi var ama onda sadece birini görebiliyorum

16. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    Forumdki Torque'cular yardimci olacaktir.

powerkırk3 bunu beğendi.
  17. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    Bluetooth ayarı ile alakalı olabilir. Hiç laptop bağlanmadım elm ile torque pro ücretli sürüm yada crack

leoncu ve powerkırk3 bunu beğendi.
  18. RomanoyaAyarVerenAdam

RomanoyaAyarVerenAdam LPG-C03a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    670
    crack ya da şifresi lazım. obd cihazı aldığınız yerde mi geldi program. iletişime geçin ya da dosya içinde key leri yazan dosya vardır

19. RomanoyaAyarVerenAdam

RomanoyaAyarVerenAdam LPG-C03a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    670
    ilk sayfada program linki paylaşmış olmam lazım netim zayıf. scanmaster olmalı yoksa netten crack li bulun deneyin

20. alican

alican Member

Beğenilen Mesajları:
    10
    Keyleri girebilmem icin gelmesi gereken ekran gelmiyor devam tusu aktif olmadigindan neyse bilgisayar dan anlayan birinden yardim alacagiz artik.birde nozul capi olmasi gerekenden büyükse araçta ne gibi etkileri olur?

Sayfayı Paylaş