Passat 1.8T Atiker Multıfast Ayar

Konusu 'ATİKER LPG AYARI VE ATİKER LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve BilgehanBlgehan tarafından 10 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. BilgehanBlgehan

BilgehanBlgehan LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    9
    Aynen hocam bunlar cok degısken kafa karıstırıcı işler. :D lpg basıncını 1.00 cektıgımde kalıbrasyon zaten bıtmek bılmıyor bittiginde de arac zaten rolantıde bıle gaz yemıyordu gaza pedalına tepkı tıtremek oluyordu. en son 1.25 basıncta kalıbrasyon nıspeten bıraz daha hızlı gerceklestı ve ıste 4.00-450 arası rolantıyı yakalamıstım. :D zaten 1.40 cıvarına cıkarttıgımda hele kalıbrasyon kısa surede bıtıyor bu sefere ms 3.60 cıvarlarında takılıyor. sımdı hangı sonuc araca uygun ustalarımız ustadlarımız zaten gereken bılgıyı verecektır bızlere. ona gore nozulsa nozul ne gerekıyorsa yapacagız artık.

leoncu ve x-calibur bunu beğendi.
  2. leoncu

leoncu LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    855
    kafanız karışmasın hocam :D sizin araca basınçta çok nozulda küçük.ben deneye deneye 2,3 ü buldum sizinkine 2,5 ve üzeri olması gereklı 1 yada 1,1 basınçta ayar yapılmalı.takılı olan nozulları kumpasla ölçebilirsiniz yada matkap uçlarıyla :)

x-calibur bunu beğendi.
  3. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Bilgehan Bey siz aracın mevcut basınç nozul durumunu koruyun değiştirmeyin 1.25 barda ve nozulda kalsın Aracınız turbolu olduğundan yuksek basınçda daha iyi sonuç verebilir.

4. BilgehanBlgehan

Beğenilen Mesajları:
    9
    1 veya 1,1 basınca aracın rolantı 6 ms lere cıkıyorr gaz tekleyerek calısıyor sankı 1.25-1.30 basınc daha ıyı sonuc verıyor gıbı. lpg 4-4.5 ms cıvarında. Hatta dedım ya bı donem basınc 1.50 lerde felandı basınc rolantıde 3 ms cıvarına kadar dusuyordu neredeyse rolantıde benzın ms esıtlencektı :D

leoncu bunu beğendi.
  5. leoncu

Beğenilen Mesajları:
    855
    bu arada arkadaşımın lovato kit nozul 2,6 passat 1.8 t 150 hp aracı b
    2,2 mm nozulda cok dogal 1,0 1,1 basıncta o degerlerın cıkması.1,25 1,30 da cekişte sıkıntı yoksa 15 ms gecmıyorsa tam gazda ellemeyiin ama bence 2,2 mm az :) tabiki ölçüm yaptıysanız.

x-calibur bunu beğendi.
  6. BilgehanBlgehan

Beğenilen Mesajları:
    9
    ms ler tam gazda 17 -18 ms lerı goruyor..

7. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    Evet lovato da 2.6 mm çıkıyor bu araçta

powerkırk3 ve leoncu bunu beğendi.
  8. BilgehanBlgehan

Beğenilen Mesajları:
    9
    nozullar 2.8 lık nozul basınc 1.25 -1.30. tek sıkınıtı sadece bu zamana kadar enjektor sıralaması tersmiş onları duzelttık ve gaz benzın gecıslerı hıssedılemez oldu... ve torque programı ıle takıp ettıgımde 2 ve 3. viteslerde 2000-3000 arası ltf %5.5 cıvarlarında felan olurken 4. ve 5. vıteslerde aynı devır bandında -%3,2 cıvarında dolanıyor. nasıl bır yol ızleyecegımı bılemedım. kalkıslarda ıse bıraz ısteksızlık yapıyor ve 1 den 2. vıtese gecerken hafıf tekleme gıbı bır olayımız var.. onun dısında suanda 180-240 km hızda bı 260 km yol yaptım 33-34 lıtre gaz aldı. ne kadar ıyı ne kadar kotu bılemedım..

9. leoncu

Beğenilen Mesajları:
    855
    nozul 2.2 değilmiydi? 2,8 lık demıssınız.basıncı dusurup kalıbrasyon yapmalısınız o basınc fazla o nozullara.lpg ms lerınız kaçta ekran goruntusu paylasırmısınız.1 bar yada 1,05 bar arası.

powerkırk3 bunu beğendi.
  10. BilgehanBlgehan

Beğenilen Mesajları:
    9
    2.2 lık nozul durumundan tam emın degıldım ama suanda sıkıntı kalmadı nozullar 2.8. Gecen gun hem bakım hemde kontrol amaclı ustaya gıttıgımde baktık 2.8 lık nozul var dedı enjektorlerın kendılerıde saglam dedı. enjektorlerde sıkıntı olmadıgını soyledı ve benzın gaz gecısıs yaptı bı enjektro sıralamasının hatalı oldugunu farkettı ve onları duzelltı suanda 1.25 basınc ta benzın ms 2.60 larda lpg 3.70-3.80 ler cıvarında ancak bu durumda yakıt mıktarı oldukca fazla geldı bana du olctum yıne 0,416 kurus cıktı. FIltrelerde felanda sıkıntı yok cunku fıltre yok :D yakıt konusunda bu ara muthıs derecede sıkıntıdayım benzıne donesım geldı dusuremıyorum..

11. leoncu

Beğenilen Mesajları:
    855
    2,2 nozul 100 beygır 1,6 motoru anca kurtarıyor.arkadasımın passat 1.8 t 150 hp aracında 2.6 nozul var.lovato kit.41 kurus cok degil bırazda devırlı kullanım varsa.

powerkırk3 bunu beğendi.
  12. BilgehanBlgehan

Beğenilen Mesajları:
    9
    cok fazla devırlı kullanmıyorum bu sıralar aslına bakarsan abı. Sadece bı defa uzun yol yaptım acılıyetım vardı 200 220 cıvarı takılmak zorunda kaldım ozamn işte 0,32-0,35 kurus yakıt sarfıyatı yaptı dedım hakkıdır ama sımdı sakın kullanımla 120 km yaptım bunun 80-90 km sı uzun yol gerısı sehır ıcı kullanım 0.41 cıktı normal mı dersınız ki.

13. leoncu

Beğenilen Mesajları:
    855
    gayet normal fabrıka verısı 12 lıtre galıba buna sehır ıcı trafıgı,motor yıpranması devırlı kullanım vs vs eklenınce normal yakıt ekonomısı sag ayakta bıtıyor :) yumurta varmış gibi narince basmak lazım :D

powerkırk3 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş