PEJO 308 OTOMATIK KALIBRASYON ZAVOLİ

Konusu 'ZAVOLI ALISEI LPG AYARI VE ZAVOLI ANLATIMLARI' forumundadır ve fatih velidede tarafından 27 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

1. fatih velidede

fatih velidede New Member

Beğenilen Mesajları:
    3
    MERHABA,KABLOYU SİZDEN YENI ALDIM ANCAK 1-2 Aydır FORUMLARIDA TAKIP ETTIGIM KADARI İLE BİR AYAR YAPTIM ,

SIKINTILAR VARDI ÇÖZÜLDÜ :)

Son düzenleme: 28 Haziran 2016
  2. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Merhaba,
    görselleri koyarak soru sorunuz lütfen.

1-8 gösellere bakılacak.
    9- 1.10 tavsiye ediyoruz.
    10-12- görsellere bakılacak.

3. fatih velidede

Beğenilen Mesajları:
    3
    MERHABA RESİMLER EKTEDİR,ŞU AN ARACIMDA ROLANTİDE TEKLEME VE 2000 DEVİR 70 KM HIZDA YİNE TEKLEME MEVCUT ÇEKİŞİ ÇOK İYİ LTF STF RESİMLERİDE EKTEDİR YORUMLARINIZI RİCA EDİYORUM.... AYRICA SENSÖR YENİ DEĞİŞTİRDİM ARA ARA SENSÖR 1 VE 2 HATALARI ALIYORUM ANCAK ARIZA IŞIĞI YAKMIYOR SADECE BENZIN IŞIĞI YANINCA VITESI KORUMA MODUNA ALIYOR LPG AYARINDAN OLABİLİRMİ-BENZİN 2,5 MS - GAZ 4,5 CİVARLARINDA GEZİYOR REGULATOR BASINCI 2,24 Valtronik Ayar Tikli

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 16 Haziran 2016
  4. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Merhaba,
    aynı devirlerde benzinde durum nedir takip edin. Belli bir devirde olan teklemeler genelde ateşleme problemi kaynaklı olabiliyor.

5. fatih velidede

Beğenilen Mesajları:
    3
    Benzinde hiç bir devir çekiş sorunu yok ancak gaza geçtiğinde rolantide çok devirsiz gidip geliyor ibre en son otomatik kalibrasyon ve sürüş esnasında ufak ayarlar yaptım ama rolatide ve gaza geçişte tutarsızlık var birde gaz ms si 16-17 leri görüyor

6. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Regülatör basıncının 2.24 oldugundan emın mısınız?

7. fatih velidede

Beğenilen Mesajları:
    3
    evet 2,24 ayarlı servise sordum 2.20 olması gerek dedi tam anlamadım , sizce kaça getirip ayar yapmam gerekiyor,aracım 308 pejo 1.6 120 bg valtronik motorlardan imiş,p2196 sensör 1 zengin hatası alıyorum bu ayarı tutturamadığım için :-(

8. fatih velidede

Beğenilen Mesajları:
    3
    güncel
    MERHABA,KABLOYU SİZDEN YENI ALDIM ANCAK 1-2 Aydır FORUMLARIDA TAKIP ETTIGIM KADARI İLE BİR AYAR YAPTIM ,

Otomatik kalibrasyon yaptım tüm tekleme sorunu gitti ,3000 devir sabit ttutuktan sonra gaz vermemek gerekiyormuş,sistem gaz vermeyin yada gaz kesmeyin diyor yani 3000 devir ayarı olduktan sonra ayağımızı gazdan çekiyoruz ben sabit 3000 devir tutun gibi algıladığımdan tam ayar olmuyor imiş... :)

2.enjeksiyon süreleri eşitleme ben her seferinde benzin 2,50 ise gazada 2,50 ye uğrasıyordum meğersem gaza geçtiğinde benzin süresi değişmeyecek imiş,onuda çözdük :)

arkadaşlar bu internette yeterince kalibrasyon ayarı ile ilgili video yok açıklamalar da çok yüzeysel yapılıyor,biraz daha ayrıntıya girsek daha hızlı bir ayar yaparız sanırım...

Şu an aracımın tam yakarak ilerlediğini farkedebiliyorum,

Destek, oktayoo ve powerkırk3 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş