Peugeot 206 Atiker Grand Gaz Benzin Geçişinde Titreme

Konusu 'ATİKER LPG AYARI VE ATİKER LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve Atalayx tarafından 8 Ocak 2018 başlatılmıştır.

1. Atalayx

Atalayx LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    0
    Merhaba değerli forum üyeleri. Yaklaşık bir seneden beridir forumun takipçiyim. Çok değerli bilgilere sayenizde ulaştım. Fazla dahil oladan öğrenmeye çalıştım. Bu süre içinde lpg kablomu tedarik ettim. Kendi kalibrasyonu mu yaptım. Ancak özellikle lpg den benzine geçerken rolantide motor kendini çok silkeliyor. Yavaş ve hızlı yakıt düzeltme ise artı yönde artmış durumda. Sabahları yarım marşta çalışan araba hafiftende olsa marş süresi uzadı. Sizin yönlendirmelerine ve tavsiyelerine ihtiyacım var. Yardımlarınızı bekliyorum

Ayrıca Obd bağlantısı için çekilen 3 kablodan sadece bir tanesi bağlanmış durumda Diğerlerinin bağlanması gerekiyor mu ?

Araç 1.4 otomatik 2004 model romano benzeri enjektörler mevcut.

Adsız.png Adsız1.jpg Adsız2.jpg Adsız3.jpg Adsız4.jpg Adsız5.jpg

Son düzenleme: 8 Ocak 2018
  2. EGR

EGR LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    211
    Dtc sifirlamalar aktif edilmis kontagi her kapamanizda arac beyni sifirlanir onlari off olarak degistirin harita devamli sifirlandigindan benzine gecerken sorun veriyor olabilir.

Araciniz 1.4cc varsayaraktan yorum yapiyorum nozullar ufak takilmis gran kite romano enjektormu var gold enjektormu taktilar bu tur arac ve kitle ilgili bilgileri paylasirsaniz daha dogru yorumlar yapariz..

powerkırk3 ve x-calibur bunu beğendi.
  3. EGR

Beğenilen Mesajları:
    211
    Obd baglantisi duzgundur yanlis olsa orada duzeltme dongulerini gostermez.

4. ersahca

ersahca LPG-C02b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    761
    Merhaba, hafif fakir kaliyor. Siz atikerciler yuzde bilmem ne azaltip arttirip bir seyler yapiyorsunuz, bilginiz vardir herhalde, duzeltebiliyorsunuzdur.
    Onun disinda sabah ayazinda yarim marsla calisan arac sicakta uzun marsla calisiyorsa, aklima stop ettikten sonra enjektorlerin manifolda lpg salmasi geliyor? Bozuk olma ihtimali? Gorsellerde gorebildigim iyi gorunuyor. Kolay gelsin...

5. Atalayx

Atalayx LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    0
    1.4 otomatik 2004 model. Ayrıca bu arızalar ile ilgili öneriniz ne olabilir.
    Gece bekleyip günün ilk marşında yapıyor bu durumu. gün içinde yarım marşa nispeten yakın bir şekilde çalışıyor

DCT ayarılarını off konumuna getirdim

Son düzenleme: 8 Ocak 2018
  6. EGR

Beğenilen Mesajları:
    211
    Enjektor vey regulator manifolda gaz sizdiriyordur ustanin bakmasi lazim

7. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Aracı benzinde biraz kullanın, benzinde çalışırken ki yavaş yakıt düzeltme 13% ama stft eksi ufak bir değer. Bu şekilde ise benzinde kullanmada araçta başka sıkıntı yoksa bir yerlerden hava alıyor vakum kaçağı var gibi. Benzinde kullanım sonrası sıcak motorda bakın rolantide %13 artı devam edecek mi stft hızlı düzeltme ne durumda sonra gaza basın yavaş düzeltme ne durumda stft hızlı düzeltme ne durumda diye eğer yavaş düzeltme 2 3 gibi ise vakum kaçağı kesin gibi denebilir. Bunu hallettikten sonra lpg ayarında bakın şu anda %20 gibi fakirde görünüyor çünkü obd %19 gibi gazı arttırmış

powerkırk3 bunu beğendi.
  8. ersahca

ersahca LPG-C02b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    761
    Yukse ihtimal regulatorde sikinti olabilir.

9. EGR

Beğenilen Mesajları:
    211
    Araci stop edince enjektor hortumlarini cikarin regulator uzerindeki geridonus valf hortumi bar ince olan onu cikarin enjektor uclari ve regulatorden cikardiginiz hortumun orada yani regulator uzerinde ki nozul benzeri yere köpuklu su surun belli muddet bekleyin gaz nerden cikyorsa kopuk baloncuk yapar o parca degisecek..

powerkırk3 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş