POLO CLASIC STEFANELLI LPG AYARI YAKIT FAZLA NEDEN OLABİLİR

Konusu 'STEFANELLI LPG AYARI VE LPG PROGRAM DETAYLARI' forumundadır ve ali berci tarafından 28 Ekim 2017 başlatılmıştır.

1. Veli öz

Veli öz Member

Beğenilen Mesajları:
    5
    Ltf stf ne abi ne olarak araştırıyım ne yazıyım

2. ali berci

ali berci Member

Beğenilen Mesajları:
    25
    bendeki fazla yakma olayı enjektör nozullarından olabilirmi? kocaeli de bi servisi anlattım durumu. onlarda stafenelli enjektör degiştirdiklerinde nozul uçlarını 1.6 motor için 2.2 mm takıyorlarmış o şekilde tutuyor ayarı dedıler. bana acıkcası 2.2 buyuk geldi. 2,0mm nozul sipariş ettim internetten gelsiin bide onları takıp deneyeceğim. gelişmeleri bildireceğim.

3. Veli öz

Veli öz Member

Beğenilen Mesajları:
    5
    Abi benzinde kullandım gene aynı koku geliyor benzinde 55 kuruş 56 kuruş gibi yakı km de buji kablolarında sorun yok denildi

4. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    857
    Sizin söylediğiniz koku sabah motor soğukken geliyorsa normaldir ki ara ısınana kadar zengin karışımla çalışıyor , yani eski ağızla söylersek jikle çekili çalışıyor . Yok motor ısındıktan sonra da egzozdan koku gelmeye devam ediyorsa o zaman sıkıntı var diye bakmak bakınmak lazım . Ayrıca stop durumunda araç gazda ilk çalışmada benzinde çalıştığından oluşan mix sonucu pis bir koku da yapar ilk çalışmada .

x-calibur ve powerkırk3 bunu beğendi.
  5. Veli öz

Veli öz Member

Beğenilen Mesajları:
    5
    Abi benzinde sabah ilk çalışırken yapıyor o normal dediler havalarda soğuk dediler koku gazda geliyor araç ısınsn yarım saat sur gene geliyor gaz kokusu kaçak felan da yok butun Gazcılar in dediği tesisatı komple değiştir ayar tutmaz diyorlar 40 kuruş yakıyor gaz ayarlarında sorun yok diyorlar adamlar ama çiğ atma var çok yakma sebebi de çiğ atmadan dolayı diyorum ben + olarak da enjektör un farklı buna uyumlu degil dedi birisi uçları memeleri mı ne buyukmus orjnali bulacan dediler

6. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    857
    Konuyu baştan aşağı tekrar okudum , zaten verilmesi gereken cevapları vermişim . Benzinde ilk önce sistemin düzelmesi lazım . Bu işi düzeltmeyi kafaya koyduysanız ilk önce oksijen sensörü ile başlamalısınız . 20 yaşını devirmiş aracın oksijen sensörüyle ancak bu kadar olur . Araç kendisi bile şu an yanma verilerinden bir haber olduğu için büyük ihtimal zengin karışımla çalıştırıyor arabayı olabilir ki öğrendiğime göre öyle yapıyormuş araç ecu su . Sizin bozulmuş benzin değerlerine göre yapacağınız gaz kalibrasyonuyla da tabi höpür höpür gaz yakacaktır . Bence kafaya takmayıp binmeye devam edin .

x-calibur ve powerkırk3 bunu beğendi.
  7. Veli öz

Veli öz Member

Beğenilen Mesajları:
    5
    Abi kafaya takmamak elde değil günlük 20+20 iş yeri gidip geliyorum akşam bişey oluyor oraya gidiyorum araba su anda 40 kuruş yakıyor

8. Veli öz

Veli öz Member

Beğenilen Mesajları:
    5
    Bide oksijen sensörü dediniz ben onuda kontrol ettirdim onda da sorun yok

9. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    857
    Allah da sizi güldürsün . Onu kontrol ettim sağlam diyen arkadaşa hasiksir deyin bence . Onu sanayinin tekolojisiyle kontrol edemezler .

10. Veli öz

Veli öz Member

Beğenilen Mesajları:
    5
    Abi Konya'da adam gibi usta yok ben şimdi polo 1997 hesbek buna Internet den kendim oksijen sensörü getirtsem takabilirmiyim

11. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    857
    Bu fiyatta bir parçayı alın takın size herşey düzelir diyemem . Bu işler deneme yanılma işleri . Yok bana koymaz derseniz takamıyacak bir şeyi yok basit .

12. ali berci

ali berci Member

Beğenilen Mesajları:
    25
    sende kaclık meme ucu takılı bilgin varmı ?

13. Veli öz

Veli öz Member

Beğenilen Mesajları:
    5
    Yok abi isde ben arabadan gram anlamam ve ilk arabam

14. ali berci

ali berci Member

Beğenilen Mesajları:
    25
    elkmuh abi
    ben 1.8mm nozul yerine 2,0 mm takacağım. basıncı regulatorden 1 bara dusüreyim mi ? yukardaki mesajında basıncı düşür demiştin.

15. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    857
    Stefanelli nin orjinal enjektörleri diyaframlı değil . O konuda size yardımcı olamam. Bence siz bu siteden çıkma bir atiker ecu alın. Usralarınızın söylediği gibi ecu farklı enjektör farklı bencede olmaz . Ya da orjinal enjektörlerinizi bulup takın yardımcı olmaya çalışayım.

16. ali berci

ali berci Member

Beğenilen Mesajları:
    25
    enjektor nozullarını 2,0mm yapmıstım. 43 kurus yaktı. gaz kesici filtreyi de değiştirdim şimdi. tekrar 1,8 nozulları yapıp kalibrasyon yapcam. bidaha deneyeceğim. bu anasını sattıgım aletinde baskaları atıker enjektör takıyo oluyoda.benim arabada nie olmuyor anlamadım.

17. ali berci

ali berci Member

Beğenilen Mesajları:
    25
    suan benzınde enjektor degerlerı 3,23

gazda 3,35ms

deneyınce bılgı verecegım

18. Veli öz

Veli öz Member

Beğenilen Mesajları:
    5
    Ver abi de senin ecu stefanelli enjektör farklı degilmi abi

19. ali berci

ali berci Member

Beğenilen Mesajları:
    25
    aynen hocam
    Ecu stefanelli
    enjektorler atiker. bugun bi ustaya daha gosterdım. regulator basıncı yetiştiremiyor dedi. tamgaz da araba regulator basıncı 0,65 e kadar dusuyo.
    bu arada regulator gaz kesıcı filtresini yeni taktım. usta basınc yukunun degerini değiştirdi.
    bakalım bugun basladım denemeye. yakıtı bı daha hesaplıcam

20. Veli öz

Veli öz Member

Beğenilen Mesajları:
    5
    Bendeki problem çiğ atıyor arkadan o yüzden çok yakıyor km
    Bendeki problem çiğ atıyor arkadan. Oda 40 krs yakıyor abi çözüm bulan yalan yok

Sayfayı Paylaş