prins hakkında

Konusu 'PRINS LPG AYARI VE PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve halukunal tarafından 14 Kasım 2015 başlatılmıştır.

1. halukunal

halukunal LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    1
    Merhaba,

Atiker kablonuzu kullanıyorum ve çok memnunum. Diğer aracımda (Audi a4 b6 2.0) üzerinde prins mevcut ancak hangi model olduğunu bilmiyorum. Bugün aracımı kullanırken gaza geçtikten bir süre sonra gösterge sürekli bip sesi verip yanıp sönmeye başladı ve araç benzine geçti(egzozdan anladım), göstergeye iki kere basarak göstergeyi benzine alıp tekrar gaza almayı denedim ama gaza geçmedi ve uyarı vermeye devam etti. Araçta yaklaşık 53bin kmdir prins lpg mevcut, yaklaşık 2bin km önce filtreler prins yetkili servisinde orijinalleriyle komple değişti. Acaba bu sorun nedir bilginiz var mı? Kablo alsam sorunu tespit edebilir miyim yoksa prins yetkili servise gitmem mi gerek (servis yakın değil)?

ilgili video:

Teşekkürler.

2. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Valvecare takılımı aracınız da? Valf koruma sistemi

Bu arada muhtemelen SERVİS zamanı geldi uyarısı da olabilir. 2000 km önce gittiğinizde yazılımdan ayar yapmamışlardır.

3. halukunal

Beğenilen Mesajları:
    1
    Valvecare takılı değil. Servis uyarısını biliyorum bu o değil, servis uyarısı olduğunda araç gazda bir sorun olmadan gidiyor; ünlem işareti renk değiştirmişti herhangi bir ses yoktu; diğer arabaya atiker taktırmak için servise iki araba gidince bu arabayı da gösterince 50bin km olmuş filtrelerin değişmesi lazım dediler ve değişti ; gösterge normal rengine dönmüştü. Şuan araç gazda çalışmıyor, 1km sonra benzine geçip videodaki uyarıyı veriyor, arabayı yeniden çalıştırınca tekrar 1 km civarı gidip tekrar uyarı veriyor. Acaba videodaki düğmeden prinsin hangi modeli olduğu anlaşılabilir mi? Eğer anlaşılabiliyorsa kablonuz mevcut mudur?

4. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Merhaba, hata kodunu okumak gerekir.
    VsI 2 için kablomuz mevcut değil. Kare düğmeliler için kablomuz mevcut.
    Servise uğramanız gerekir.

5. halukunal

Beğenilen Mesajları:
    1
    Merhaba,

Hata kodunu göremedim ancak sorun enjektör soketlerindenmiş. 1 tane enjektörün soketi yetkili serviste değişti, sorun düzeldi.

Son düzenleme: 16 Nisan 2016
    Hsn63 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş