Prins Regülatör Yerine Başka Marka Regülatör Uyar mı? Prins Regulator Tamir Takımı

Konusu 'PRINS LPG AYARI VE PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve sarı tarafından 2 Kasım 2016 başlatılmıştır.

1. sarı

sarı New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    mrhabalar msc elektorink; benim sikintima cozum bulursanz sevinirim , aracim 1999 model pejo 306 sedan 1.6 araci ilk sahibinden 6 ay once aldim .aracin uzerinde on yil once takilmis prins vsi var ,sanirim vsi 1 , regilatorun diyaframi yirtik size sorum su ,bu regilatorun yerine baska regilator uyarmi egerki uyarsa hangi teknik bilgilere dikkat ederek regilator almaliyim tsk

2. Burak

Burak LPG-C02a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    244
    hocam, regülatörü değiştirmene gerek yok. regülatör tamir takımı al. Bu tamir takımında , diyafram, contalar vs bulunuyor. Regülatörü söküp bu parçalarını yeniliyorsun iş bitiyor. prins lpg regülatörü 750 lira civarı, tamir takımı 180-200 lira. 100 lira da el işçiliği versen 300 liraya hallolur gibi geliyor.

Tabi uyumlu yeni nesil bir regülatör de iyi bir seçenek de olabilir.

sarı bunu beğendi.
  3. sarı

sarı New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    syn burak tsk ederim ; yalniz soyle bi durum var, diyafram tk deisir evet ,fakat marka prins olunca 15 cm capindaki 2 mm kalinligindaki bir adet mebran in fiyati 200 tl civari , bu rakami vermektense eger uyum saglarsa yeni komple bir regilator takmak daha mantikli deilmi ?? benim kafama takilan, baska marka regilator prinsin beynine uyum saglayip calisirmi

4. sarı

sarı New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    yeni regilatorden kastim baska marka

5. Burak

Beğenilen Mesajları:
    244
    Bence uyum sağlar, fakat hangi markanın daha iyi uyum sağlayacağın ustalar daha iyi bilir. Benim söylemem doğru olmaz.

6. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    Teorik olarak hepsi uyar.

Ancak regulator değişimi sonrası basınç değişimi sonrası sorun yaşamamak için kalibrasyon yapılmalı.

Bunlar ile ugrasacaksaniz gidin bir atiker bayilerinde işi bitirip kablo ile kalibrasyon yapıp devam edersiniz.

7. sarı

sarı New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    sayin maycicek konuyu tam olarâk kavrayamadim , rica etsem biraz daha acarmisiniz ....

8. Burak

Beğenilen Mesajları:
    244
    Her tür regülatör uyuyor ise, dikkat edilmesi gereken iki nokta;
    1- regülatör üzerindeki ısı sensörünün sizin ECU ile uyumlu olması gerekir. Her ısı sensörünün direnci farklıdır, yanlış direnç'te ECU yanlış ısı değeri okur. LPG programınız ısı sensörü tipini değişimine izin vermiyorsa da sıkıntı olur. Mecburen ısı sensörünü uydurmanız gerekir.
    2-regülatör basıncını ayarlamanız gerekir. Örneğin, mevcut prins regülatörün çıkış basıncı 1.1 bar'a ayarlı ise, siz yeni regülaötür'ü 1 bar başınçla takarsanız olmayacaktır. onun basıncını da 1.1 bar'a ayarlayıp yeniden lpg kalibrasyonu yapmanız gerekir. (maycicek bunu demek istemiş sanırım)

maycicek bunu beğendi.
  9. sarı

sarı New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    burak kardesim ilgine tsekkur ederim ... bugun prins servisine gittim ,senin dedigin gibi diyafram tamir takimi denilen, mebranlari deistirdim regilatorden iki diyafram cikti , bildigin lastik , birinin ortasi bombeli biri duz cok buyuk bir hata yaparak deistirin dedim .. fiyatimi ;; 200 tl ,,,, hata yaptigimi daha sonra yurt disi sitelere bakinca daha iyi anladim ,,,, niyemi ayni parca ,, ebayda 15 ile 22 euro arasi,, ptt cargo nakliye 16 tl... yav bu nebicim bi kazik ne bicim bir ticaret ,,, ama yapacak bise yok ..... bundan sonra butun forumlarda insanlari uyaracagim tsk ler

10. Burak

Beğenilen Mesajları:
    244
    geçmiş olsun sarı kardeşim. Allah bizleri insafsız insanların eline düşürmesin. Ben 300 tahmin etmiştim, sen 200 lirayla kurtulmuşsun. yurtdışından alsan da 80 liraya gelirdi minimum yine 100 lira işçilik isterlerdi. hemen hemen aynıya gelmiş sayılır. inşallah başka sorun yaşamaz kazasız belasız aracının tadını çıkarırsın.

sarı bunu beğendi.
  11. husertas

husertas Member

Beğenilen Mesajları:
    17
    Selamlar,
    Yeni bir araba aldım üstünde prins sistemi ile geldi. VSI regülatör var. Araba yürüyor ama hafif gaz vermede bile ani sert ileri atılıyor, arkadan bir araba vurmuş gibi oluyor. Belirgin bir yaşlı regülatör sorunu. Tamir takımını değiştirmeye niyetim var ama bu tamir takımı değiştikten sonra adaptasyon yapmak gerekiyor sanırım değil mi.

Bunun için kablo alayım ve ayar yapayım dedim ama ne bağlantı kablosu girişi var ne ECU var kaput altında. Bunun nasıl yapılacağına dair fikri olanLPG düğmesi kare şeklinde, yani eski Prinslerden.

12. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Hocam mesai saatlerinde
    +90 542 350 24 17 telefonla Destekle iletişime geçebilirsiniz .

Destek bunu beğendi.
  13. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Orjınal tamir takimi 190-200 tl civarı bizde. Alıp tamir takımını değiştirip kullanabilirsiniz.

powerkırk3 bunu beğendi.
  14. husertas

husertas Member

Beğenilen Mesajları:
    17
    Yarın sizinle temasa geçeyim, hem kablo hem de tamir takımı için.
    Ama benim esas sorunum arabanın ecusu ve kablo bağlantı soketi motor kaput altında yok. ECU üstünü okuyup size bildiremediğim için versiyonunu da bilmiyorum. Bu nereye takılmış olabilir? OBD soketinin arkasına filan mı?
    Araba, 2007 Passat 2.0 FSI

powerkırk3 bunu beğendi.
  15. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Düğme kare ise eski tip. Kablomuzu kullanabilirsiniz.
    Soketi bulma konusunda bir lpg ciden yardım alabilirsiniz.
    Olmama ihtimali yok.

x-calibur ve powerkırk3 bunu beğendi.
  16. husertas

husertas Member

Beğenilen Mesajları:
    17
    ECU sileceklerin Yanina konulmus. Hem ECU bin hem de regülatörün üstünde VSI yazıyor. LPG düğmesi kare şeklinde.
    Hangi kablo uygundur?

17. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Hocam tlf yazmıştım ya size
    whats up dan resim paylaşın garanti olsun

leoncu bunu beğendi.
  18. husertas

husertas Member

Beğenilen Mesajları:
    17
    Selamlar arkadaşlar,
    Benim arabayı aldığım zaman Prins VSI regülatöründen çıkıp manifolda ve MAP sensörüne giden bağlantı hortumlarının tamamı sökük duruyordu. Ben bunlar umursamaz ustaların elinden çıktığı için sökük kalmış diye düşünmüştüm. Bununla birlikte ufak tefek salınımları saymazsak araba sorunsuz yürüyordu.

Geçen hafta yeni hortumlar ve T bağlantıları alıp tüm bağlantıları Prins montaj klavuzundaki gibi montaj yaptım ve araba normal şartlarda daha düzgün çalışmaya başladı. Salınımlar kayboldu. Ama sabahları arabayı çalıştırmak işkence oldu. Soğuk çalıştırmada araba silkeliyor, sarsılıyor, patırdıyor. 1 dakika kadar 2500 devir civarı yüksek devirde tutarsam araba normalleşiyor. Anladımki önceki sahibi bu bozuk çalışmaya engel olmak için regülatörden çıkıp MAP ve manifolda giden hortumları sökmüş atmış. Sanırım, regülatörün map çıkışından LPG gazı sızıp manifoldu dolduruyor ve bu gaz tamamen tahliye olmadan motor normal çalışmaya geçemiyor.

Prins VSI regülatör fiyatının 900 tl civarında olduğu düşünülürse benim için en iyi çözüm yolu nedir?
    Tamir takımı bu işi tamamen çözer mi, yoksa tamamen değiştirmek mi gerekir?
    Atiker regülatör takmak vs. bazı başka alternatifler varmış internette araştırdığım kadarıyla. Bunlar nasıl olur?

Yorumlarınız ve tavsiyeleriniz nedir? Şimdiden teşekkürler.

19. symbol

symbol LPG-C04a Pro Brc Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    967
    Sıcaklık sensörünü uydurduktan sonra bence tüm regülatörler uyar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

x-calibur ve powerkırk3 bunu beğendi.
  20. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Brc nin tamir takımını satanlar baya iddialılar .
    Ben de kendim tamir takımını alıp denemek istiyorum ama henüz denemedim.
    bence sizin Prins VSI kitdeki regülatörün kapasitesinde ve basınç aralığında herhangi bir regülatör takabilirsiniz.
    Fiyatı kullanım ömrü ile orantılı olacaktır.

x-calibur ve leoncu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş