PRINS SILVERLINE KAYIT DEĞERLENDİRMELERİ

Konusu 'PRINS LPG AYARI VE PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve netlogger tarafından 16 Mayıs 2017 başlatılmıştır.

1. netlogger

netlogger New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
  2. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    Normal değil

3. netlogger

netlogger New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Teşekkür ederim. Yukarıdaki değerleri, akü değişiminin hemen sonrasında almıştım. Belki etkisi olabilir diye bugün tekrar denedim ve aşağıdaki sonuçlar çıktı. Eğer yine değerler normal değilse, ne yapılması gerektiği, nerede hata olduğuyla ilgili bilgi verebilir misiniz?
    TORQUE log dosyası : https://drive.google.com/open?id=0By96j2Tx-vrfTk44Z0VrdVdWWWs
    ü

Analiz görüntüsü 1: https://drive.google.com/open?id=0By96j2Tx-vrfeVh6S25uRzJSeFU
    Analiz görüntüsü 2: https://drive.google.com/open?id=0By96j2Tx-vrfVHlIa05ZTEdUTm8
    Analiz görüntüsü 3: https://drive.google.com/open?id=0By96j2Tx-vrfX1NTMERUM1ZtNlk

4. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    Maalesef hocam yine normal değil. Lpg bağlantı Kablonuz var mı?

5. Omer303

Omer303 LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    30
    Abi bu kayıtlara göre %8 %10 gibi fakirdemi çalışıyor bu araç

6. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    Noktalar +%13 ve -%7 de yoğunlukta. Kimi zaman zengin kimi zaman fakir. Pc de programla açıp log dosyasına bakmak lazım ama laptop açamadım :)

7. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    @netlogger birde benzinde kullanıp sonrasında yine benzinde kullanım ile log kaydı alırsanız sıkıntı lpg demi yoksa araç bakımında mı daha belli olur. Bu arada araç hangi marka model? Lpg prins silverline mı?

8. Chem06

Chem06 LPG-C03a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    5
    çok enterasan değil mi hem zengin hem fakir kalıyor???

9. Chem06

Beğenilen Mesajları:
    5
    Bu arada stft çok güzel +6 - 6 aralığında ama ltft neden böyle acaba?

10. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    Çünkü sistem oturmnaya başlamış.

Birde bu şekilde kayıtlara bakmak sıkıntılı, şimdi dosyayı indirip baktım arkadaşın kullanımı direk gaza basıp basıp ivmelenmiş, +13 % LTFT hep hızlanmalarda, -7% lerde frenleme zamanı oluşanlar.
    rpm.PNG ltft.PNG

11. Chem06

Beğenilen Mesajları:
    5
    O zaman gaza basınca fakire . Gazdan çekip frene basınca zengine mi düşmüş? Birde ben programdan baktığımda şunu görüyorum. Araç viteste iken gazı bırakınca benzin ve lpg enj. süreleri ''0'' oluyor. Hatta stft de ''0'' sıfır oluyor.

12. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    Cut off durumuna düşünce öyle yazıyor hocam. STFT 0 yazar LTFT değeride Rolantide ki değer olur genelde.

Evet gaza bastığında fakire düşüyor yakıtı yetersiz geliyor, diğer kısımlarda eksi olanlar da aslında yukarıda yazdığım sizinde karşılaştığınız kısım.

13. netlogger

netlogger New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Cevaplar için çok teşekkür ederim. Konuya abone olmama rağmen, verilen cevaplarla ilgili mesaj bana ulaşmadığından yazdıklarınızı çok geç farkettim, kusura bakmayınız.
    Araç Toyota verso 2011 (132BGlik motor) + prins silverline. Benzinde de sonuçları alıp, buraya yükleyeyim.

14. netlogger

netlogger New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    malesef LPG kablom yok.

15. netlogger

netlogger New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
  16. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    @netlogger sizin LPG ayarı bozuk hocam, araba benzinde ltft yi düşürüyor bakın siz benzinde direk lpg den sonra kayıt aldınız herhalde. Bir müddet daha benzinde kullansanız ltft değerleriniz sıfıra olması gereken yerlere yaklaşacak çünkü stft değerleri hep eksi değerler de bu da normal.
    Prins olduğu için kablo sıkıntınız var maalesef,bu yüzden lpg taktırdığınız yere gidip aracın ayarsız olduğunu söyleyin. Neredeyse % 10 fakirde çalışıyor aracınız,hatta daha fazla. Prins ayarını bilmediğim için net şöyle yapsın diyemem. Yol ayarı yapan birisi olsun

Chem06 bunu beğendi.
  17. netlogger

netlogger New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    @x-calibur ilgilendiğiniz ve verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
    Benzin değerlerini araç hareket halinde iken benzine geçerek almamıştım aslında. Çalıştırıp, benzine geçip, aldım. Daha önce yol ayarını bir kez yapmışlardı fakat lpg ilk takıldığındaki performansı yine alamamıştım. motorda bakımla ilgili bişeyler yapılması gerekirse önce onu da yaptırıp öyle gideyim. Ayrıca ayarda neye dikkat etmelerini söyleyeyim?
    Ayrıca prins kablo sorunu derken, piyasada kablosu mu yok acaba?

18. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    Yok uzun süre benzinde kullanarak almamışsınız anlamında dedim. LPG de kullandıktan hemen sonraki değerler anlamında. Sıkıntı değil, sonuç olarak aracınız benzinde kullanımda olması gerektiği gibi tepki veriyor.

Evet Prinsin kablosu piyasada neredeyse yok olanıda çok pahalı galiba. Dediğim gibi neye dikkat etmelerini söyleyeceğinizi bilmiyorum çünkü hiç Prins yazılımı görmedim. Siz aracınızın LPG deki gidişinden memnunmusunuz peki?

nehalem28 bunu beğendi.
  19. netlogger

netlogger New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Araca ilk takıldığında neredeyse benzindekinden daha performanslı idi ve yaklaşık 0,5-1 litre daha az tüketimim vardı. Daha sonra ayar bozuldu galiba çekiş performansı düştü. Tekrar yol ayarı yapıldı, sanki biraz düzelir gibi oldu ama benzine geçince bariz hissediyorsunuz farkı. Yani şu an çekişteki zayıflığı hissediyorum. Fakat aşırı derecede olmadığı için sorundan kesin emin olmadan tekrar ayara gitmedim. Aracı tanımayan kişi, bu araçta sorun yok diyebilir...

20. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    857
    Benzinle gazın kimyasal farkları yüzünden doğru yapılmış bir ayarda aracın benzinden daha fazla performanslı olması bence imkansız . Bu noktada sizin aracınız muhtemelen zengin karışım ayarında idi . Bu noktada uzun süre kullanımında ltft ve stft değerlerinizin sapıtması da gayet normal . Bu noktada eğer kitiniz obd li falan değilde kendine ayar çekmiyorsa değişen bence gaz performansınız değil benzin performansınızdır . Yanlış algılıyorsunuz.

Sayfayı Paylaş